БЕБЕТА ЮНИ 29

  • 11 530
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 226
 [/quote]
Бубачко, нашият тати онзи ден предложи бащиното име на малката да е без -ОВ, обаче аз да си призная съм малко против. Не за всички имена, разбира се, защото има някои чуждестранни, които пък просто изобщо не се връзват с тази наставка  newsm78 Обаче мъж ми се казва Иван и името Иванова си е напълно благозвучно. А иначе си представям как ще й се подиграват съучениците, ако се казва примерно Мартина Иван еди-коя си (ние още не сме решили каква ще ни е фамилията  hahaha) Ми така де, децата са жестоки на тази възраст  hahaha
[/quote]

И ние водихме същия разговор онзи ден с таткото - и той се притеснява, че можело в училище да се подиграват, ама честно казано, изобщо не ми се вярва да го има този момент. Аз искам без -ова и при нас ще се върже идеално, че той е Адриан и ще настоявам до последно. Очаква ли се всъщност да има административни забрани по въпроса, някой знае ли??? А при вас tanita, Иванова наистина си е съвсем ОК, но ако таткото иска що да не му угодиш.

# 61
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравейте момичета  Simple Smile
И мен живо ме интересува това с имената(с и без -ОВ). Нашия татко се казва Иво и аз искам да второто име на детето да е без ОВ. (ако детето не се казва и то Иво разбира се, щото Иво Иво еди кой си не ми се връзва някакси Mr. Green )
На мен спането по корем не ми липсва толкова, секса малко повечко Blush Липсва ми това, че не мога да си нося летните дрехи(потничета, роклички  Heart Eyes ) и едва ли ще мога това лято да се нацедя в тях Wink

За раждането - колкото и да се старая да се настройвам положително, да си казвам че всички хора на този свят са дошли по този начин, си ме е страх  Sad  Аз също искам нормално раждане, обаче с упойка  Naughty За какво трябва да се мъча толкова, като хората са измислили упойката.  Но в крайна сметка каквото сабя покаже, понякога раждането не минава както сме си го представяли или планирали  Peace

# 62
  • Разград
  • Мнения: 377
Да се включа и аз по темата за това кое ми липсва. На мен май спането по корем, секса, хойкането и това че имах хубаво тяло и хубави дрешки, които сега гледам с носталгия, че може и да не ми станат вече. Не ми е толкова за тялото, колкото че се чуствам много тромава и ми тежи и пъшкам като дърт тютюнджия дето не може да качи и две стълби.
Валентина, много правилно си го написала за операцията. За съжаление всички които сме с предишно секцио е препоръчително пак така да родим, защото нормалното е доста рисковано за матката, а пък аз как искам да родя нормално, ама всички лекари които чуват казват не и това си е. Не че се умира от една операция, но не е най-приятното нещо на света и си боли после, ама то аз като чувам и нормалното боляло, а пък усложнения може да има и при двата случая, така че все някак трябва да родим. Мен не ме е страх от раждането, само си мисля че после ще ми е малко трудничко да се справям, но да са живи и здрави двете баби, че те ще се редуват и ще минат 40 дни! Нали уж толкова казват че е възстановителният процес след секцио, но дано стане по-бързо. Предишният път бях като парцал, но дано при мен причината да е била друга и сега си стъпя на краката по-бързо. Хайде лек ви и слънчев ден!

# 63
  • Мнения: 10
Софийски мамчета,

имаше оферта за събота и неделя!
Да си спретнем една срещичка!
Давайте предложения коя в колко  може и къде Wink
Аз лично мога по всяко време Mr. Green

# 64
  • Мнения: 318
Как сте мамчета,растат ли тумбаците  Mr. Green !!!
Аз да ви попитам нещо  Thinking значи снощи се събудих от адска болка но само от дясната страна  на корема горе-долу където се намира апендикса,не знам това контракция ли е било или нещо друго  newsm78,случвало ле се е при вас така?
Приятен ден от мен на всички сега ще се оправям,че излизам на кафенце с приятелки  Crazy

# 65
Здравейте.
Аз преди 1 час станах- срамота.
Вчера ходих при док и както ви казах за високото кръвно мери ми го той и каза, че било нормално и нищо не ми изписа. Еми и аз мисля, че не ми е високо ама.... Гледа ме на ехограф и нищо не ми казва  #Cussing out аз започнах да го питам: ами колко е голямо,ами плацентата, а той само ми се смее и ми вика че всичко е ок и аз се отказах да го питам за пола,то май по-добре да не знам. Много се нервя така като ми мълчи,ама той не е много от разговорливите. Примирих се и това е няма да се ядосвам я.
Много полезни неща сте написали към въпросите на Генева,ще са ни от голяма полза.
Лек ден желая на всички.

# 66
  • Мнения: 51
Здравейте тумба4ета!!! 4естит ви Петъ4ен ден! А за мен ли4но последен работен!

Завиждам на тези, които купуват бебешки дрешки и изобщо правят покупки за своите слънца, и не робуват на бабени деветини за това 4е не е хубаво да се купува преди раждането на детето. Имам си ве4е едно слънце, ама не си спомням как беше то4но -като в мъгла ми са спомените!
Казвам всичко това защото миналата седмица се сдърпахме с мъж ми , като му спомнах за количка -рано било и такива коментари получих. а той не умее да пазари за себе си сам, да не говорим да го иосатя да пазарува за бебето след това. Та съм си намислила един план и аз като няакои от вас -да си купувам и да ги нося у мама!:))Така никой няма да страда....
Такива сладурски неща има, 4е ме сърбят ве4е ръцете -само обикалям и харесвам неща и до там!
Ели24 и за моята лекарка не е от голямо зна4ение пола, всеки път увърта -май мом4е, май моми4е и така до днес. Следващият път -към края на месеца дано каже нещо окон4ателно, 4е вече се 4удя за имена ако е моми4е. Заредена съм с няколко варианта, но не мога да избера. По принцип ако е мом4е сме избрали твърдо Мартин, но за моми4е -Мариела, Мирела, Михаела и още Белла,Биляна,  изабела -което няма връзка, но все пак.....моята пра баба се е казвала така, а никой не е посмял да запише име на нейно име!!!!А то е толкова зву4но и хубаво -мъй ми е против пък да кръщаваме на по4инал.....
Ей такива неща и мене ме тормозят:))
Хаиде лек ден на вси4ки и много положителни емоции!

# 67
  • Мнения: 65
Ох, големи сте писатели, не ви ли пречат коремите да сядате пред компютрите, толкова много сте изписали... Нямах интернет само 4 дни, а вече тема и половина съм изпуснала
 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning
Да ви кажа аз какво свърших докато не ви писах:
1. Купих си една книга, казва се "Близо до бебето" на една млада мама, която случайно гледах по "Часът на мама" и много съм доволна. Харесвам идеите, съветите, мислите на тази жена (единственото което ме притеснява е спането на бебчо в голямото легло при мама и тате, но това си е мое мнение). Прочетох я на един дъх.
2. Нашия бебешок се сдоби с количка. Избирах, избирах и накрая отидохме с мъжа ми и купихме. Писна ми от съветите на бабите, че не било хубаво и дрън-дрън. Та то дори легълце да си избере човек, ако го няма налично в  Арбор ни казаха че се чака две седмици? Ами ако малкия ни спретне някоя май-ска изненадка?
3. Избрах си педиатър. Питах моя АГ да ми препоръча доктор, отидох, запознах се с педиатъра, поговорихме си и така.. Сега като се появи бебчо на бял свят, е достатъчно само да звънна по телефона на педиатъра  Wink

Отивам да ви чета, че доста сте се постарали от понеделник насам.

# 68
  • Мнения: 15
здравейте и от мен момичета! smile3525

Е...и моя корем се мърда и повдига.Много е сладко.Обаче миналата вечер доста се бях натъжила и доста си поплаках Weary , а бебо все едно усещаше.После цяла нощ не спря да се вълнува и да мърда...Нали казват,че бебетата усещат когато сме нервни или напрегнати.Дано не им се отразява на тях,че аз както съм си все нервна....  doh
Mery_Lu на мен също ми липсва хубавия и най-вече удобния съм.А за секса...Ние си правим,обаче е малко странно и неудобно #Shocked.Момичета,никоя от вас ли не прави секс newsm78 ?????????.Сега се притесних,ама четох доста неща и никъде не пише,че е забранен.А и доктора така ми каза...!?!

За име и ние сме до никъде.Мислим уж.... smile3506

А тази нощ сънувах,че съм родила и бебка е 2800 гр и мим казват,че следващите 10 дни няма да мога да я видя Confused .Колкото повече наближава момента,толкова повече го мисля...Най вече раждането Thinking  Малко ме хвана шубето Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 13
Здравейте маменца,
Докато ви изчета и забравих какво щях да пиша Crazy, относно покупките за бебка всичко вече е купено, а за родилния дом нищо не съм взела, ако стане изненада докато родя мъжа ще има време да събере нещата в крайна сметка без нощница и дамски превръзки няма да ме върнат я Laughing. Единственото, което съм си сложила в портмонето е адвил / нещо като аналгин/ защото има една стара приказка че, "при първото раждане го боли бебето, а при второто майката" Flutter и от доста родилки чух,че второто раждане е по-лесно, но те боли корема /говоря за нормалното де/...
Колкото до пудрите за пъпчето, обиколните, козметиката и т.н....всяка от нас ще избере или ще и подарят това ,което си е харесала....Пък аз като си спомням с каката бях накупила една френска много скъпа козметика, но главичката и миех с бръснарски сапун  Laughing Laughing за да не и се появят корички и честно да ви кажа сега има разкошна коса / за разлика от мене и от мъжо дето е и гола тиква Laughing/, пък незнам дали и това е окозало виляние....

Тепърва в крачка много ще се учиме и ще решиме как да гледаме своето бебе независимо какво сме прочели тук, недейте да си затормозявате хубавите главици с такива неща призванието на всяка една от нас е да  стане майка и ни остава още съвсем мъничко....

  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 17
Айде запис и от мен, момичета!  Hug Ама мноУ пишете, бре девойки, едвам смогвам да ви изчета.   Whistling
И ние мислим да си приготвим почти всичко предварително и да не робуваме на бабини дивитини, че не било на хубаво. Дрън-дрън. blahblah Живот и здраве, и аз като Трънче съм положително настроена и вярвам, че всичко ще бъде наред докрая, както и след това, както и по време на раждането!  newsm26 thumbsup

Леле гледам Хетафе:Байерн, много як мач! Маристута, гледаш ли, невероятен е!!!
Еееееее, in4oka, иска ли питане?! newsm25 Разбира се, че го гледах!  Има ли мач, аз съм първа писта пред ТВ-то (с мъжО сме мноУ големи фенове  cheers), друго по тази телевизия почти не гледам така или иначе, но виж за мачове  football- не пропускам!   hahaha Ама как бе, та аз заради Батистута (легендарен аржентински футболист - за тези, които не знаят  Grinning) сама чак в арабския свят отидох   superuu (дори мисля, че съм единствената българка, която го е интервюирала, но това едва ли има значение за другите освен за мен, поради факта, че се преборих за една огрооооомна мечтаthumbsup. Е, преди това ходихме с мъжО и до Италия заради него, а след това аз и до Франкфурт...   smile3531  Всеки луд с номера си.  Mr. Green

И ние водихме същия разговор онзи ден с таткото - и той се притеснява, че можело в училище да се подиграват, ама честно казано, изобщо не ми се вярва да го има този момент. Аз искам без -ова и при нас ще се върже идеално, че той е Адриан и ще настоявам до последно. Очаква ли се всъщност да има административни забрани по въпроса, някой знае ли??? А при вас tanita, Иванова наистина си е съвсем ОК, но ако таткото иска що да не му угодиш.

marvele
, май е възможно да има проблем, защото наскоро едни познати ми казаха, че са искали да запишат преди 2 години дъщеря си Айя Славен Павлова, но не са им разрешили второто име да бъде по този начин. Иначе пък брат ми преди 2,5 години записаха дъщеря си Илиса Илиян Йорданова и нямаше проблем. Май зависи от конкретния служител.  #Cussing out

Хайде, че много се разприказвах! Ама ми е едно петъчно такова готино...  newsm68
Хубав ден, тумбаланки!   bouquet

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 15:17 от maristuta

# 71
  • Мнения: 339
Да ви се оплача - на моят син днес му пукнали главата на училище. Ей така, без нищо. Моят просто си играел в двора през междучасието и някакво дете му метнало една тухла.  По- тревожното е обаче, че сме под наблюдение да не би да има комоцио. Много съм притеснена. Това се случило междучасието, но учителката решила, че не е добре да ме тревожи в това състояние, и се обадила на майка ми. Аз разбрах чак след като бяха минали шевове, рентгенови снимки...Милата ми майчица, какво ли щях да правя без нея.
Много се притесних, и бебо нещо много се разшава и ми бие доста болезнени шутове. Този месец нещо не ми върви.

# 72
  • Мнения: 148
 ooooh! колко сте изписали.... аз сега дамо запис, после ще чета  bouquet

# 73
  • Мнения: 3 743
Мери Лу, искрено ти съчувствам за сина ти. Дано да се оправи по-бързо и ти да запазиш спокойствие, заради малкото създание вътре в теб.
За съжаление има много ежедневни проблеми и неочаквани неприятности, които трябва да приемаме. На мен баща ми беше в болница миналата седмица, слава богу вече е по-добре, а на майка ми й откриха остеопороза и възли на щитовидната жлеза. На всичкото отгоре, те живеят в Разград и даже не мога да ги видя Cry, но колкото и грубо да звучи, сега бебчетата имат нужда от нас, да се съобразяваме с тях и да не се тревожим и притесняваме много.

Иночка, за тесния таз значение имат всъщност мерките на вътрешния таз, които всъщност никога не мерят (по принцип се прави с ренген, но не се препоръчва за бременни ренгена затова не правят такива измервания.)
И аз съм с тесен таз (с пергела ми го мериха) и ми казаха, че съм на границата (почнах от ханш 85см, сега съм 91см). Така, че зависи колко голямо стане бебчето. Сестра ми е същото джобно гажде като мен  hahaha и роди съвсем нормално племенника ми, който беше 3500г.
Ако докторът ти толкова много настоява за секцио newsm78, може би по-скоро мисли за себе си, отколкото за теб и бебето. Поне така смятам аз.
Пък и нещо ако има проблеми при нормалното раждане, винаги може да се направи спешно секцио. Така че горе главата и се бори, за това, което мислиш, че е правилно Peace

Хайде, аз отивам да полегна малко Hug

# 74
  • Мнения: 176
не успях да дочета - ще го направя после че закъснявам за работа...

само да кажа за размразяването на кърма/ АМ в микровълнова - в три книги вече прочетох че не трябва да се прави в никакъв случай защото така се унищожават много от полезните съставки в кърмата. Всеки си решава за себе си разбира се, но аз смятам по книжките да се водя - кърма се размразява оставена навън, после се притопля на водна баня в топла (не гореща) вода.

хубав петък на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт