По-бързо и леко ли е второто раждане?

  • 2 799
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 091
Второто беше по-бързо, но не и по-леко от първото раждане.
Имай си едно на ум /когато тръгваш за болницата/, че може да получиш по-бързо разкритие втория път.
Бързо и леко раждане!  bouquet
И при мен беше така.Бързо направих разкритие по-бързо родих.Но не мога да кажа ,че по-леко от първото.Но всичко е индивидуално.Дано при теб е бързо и по-леко.  bouquet

# 31
  • Мнения: 187
И аз ще се повторя,но наистина нещата са индивидуални.При мен второто раждане протече по-бързо,но не по-леко.Самото ми раждане беше предизвикано,защото преносвах.Като ме приеха в болницата бях с 4,5 см разкритие.

# 32
И при мен вторият път беше по-бързо и по лесно.Леко раждане. Simple Smile

# 33
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Е при мен вторият път беше по трудно от първият.Раждах малкият 12 часа като 2 от тях бях в родилна зала да напъвам.После акушерката каза че съм родила по зле отколкото ако беше първо.Но това е индивидуално.Той и малкият имаше вина беше над 4кг с увита пъпна връв и с ръка на челото че и това се оказа вината за дългото и болезнено раждане.На теб ти пожелавам едно леко и безболезнено раждане  Peace.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 679
При мен второто раждане беше много по-бързо, по-лесно и по-безболезнено. За епизиотомията - мойта с първото дете беше страчина, сега пак ме срязаха още преди напъните, понеже било нееластично местото. Вторият път много по-бързо се възстанових.  Peace
Леко раждане   bouquet

# 35
  • Мнения: 568
при мен второто беше по-бавно.
Да не говорим, че беше и след термина.
Започна в 9 сутринта и си казах " е най-после... към обяд ще имаме бебе"
Чаках вкъщи, после ходих и по разходки и кафета....
бебето явно не бързаше и се роди чак в 9  вечерта.
Беше по-едро, но пък без шевове, може би защото съм гърмян заек и мнооого слушах указанията на лекарката.

# 36
  • Мнения: 4 447
Казаха ми, че второто раждане е толкова по-леко и бързо, колкото е по-близо до първото.

 Peace

# 37
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
При мен второто беше по- бързо, но не по -леко!!!

# 38
  • Мнения: 22 879
Индивидуално е,чувала съм различни мнения.

# 39
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
При мен 2 раждане беше предизвикано с вагинална таблетка.Поставиха ми я в 9ч в 13,40ч.родих.По-бързо, по-лесно, епизотомията беше върху първата от предното раждане, но по-малка.Акушерката ми обясни, че шитото от първия път много се опъва и ме резна, за да не се получи разкъсване.Възстанових се много по-бързо.След 2-3 ч. бях на крака и можех да родя и трето WinkНе се плаши, само положителни мисли и успех. Hug

# 40
  • Мнения: 13 806
Освен това можеш да откажеш епизиотомията.

Според мен епизотомия като такава се прави когато се вижда че има проблем, а не просто така.
При мен и с двете раждания се наложи по абсолютно различни причини. С каката започнаха да глъхнат тоновете а главата все не се показваше- оказа се силно усукана в пъпната връв. С малкия и аз бях кражлия и никак не исках епизотомия, след 40 мин на родилната маса вече не знаех на небето ли съм на земята ли а главата все не се показваше, "епизотомираха ме " за да се види че първо главата ни е с доста голяма обиколка,а освен това за да е приключението пълно малкия не е вървял както трябва а с едното рогче на главата- милия беше с такъв хематом от "блъскане"...

# 41
  • Мнения: 469
Първото раждане продължи около 10ч.,а второто точно 2ч.Болките ми се сториха по-силни от първия път,но пък бързо свършиха.Сега мога да родя и трето Crazy

# 42
  • Мнения: 50
При мен второто раждане беше много по-бързо, но пък първото ми го предизвикаха, защото преносвах.С първото имах шевове, с второто - не . Пожелавам ти леко раждане  newsm10

# 43
  • Мнения: 560
На всяка бъдеща мама пожелавам раждане като моето второто. Бързо, леко,  без шевове. Абе, като по филмите беше. Като тапа излетя бебата.  Grinning
Успех!

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
При мен - да. Родих второто една година по-късно. Всичко мина като по учебник за съвсем кратко време и много лесно.
Обаче трети път не ми се ражда.

Общи условия

Активация на акаунт