Първокласници /16/

  • 38 850
  • 314
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Приказки да са. Нашият списък е странен. Има чувството, че е от старите списъци...

# 301
  • Мнения: 393
  Здравейте HugИ мойто първокласниче мина с "отличен",но не проявих желание да гледам другите свидетелства-някак си не ми е чесно спрямо децата,достатъчно похвали или критики имат от семайствата,не е нужно и други хора да припяват..
Обсъждате списък със задължителни книги,ще се изучават догодина,ама мен ме шокира Езоп-и той ли присъства в материала за втори клас?!?А "Патиланци" липсва от нашия списък newsm78

# 302
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Изучават 1-2 негови басни, но аз не бих посъветвала детето си да чете цяла книжка с басни. Има доста по-интересни приказки например.

# 303
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
При вас има ли написано от кое издателство да са ?


Май има значение за цената  Twisted Evil, тези на ПАН са по около 3 лв, а на другите издателства по 10-15.

Саши сега бори "Приказки по телефона" на Джани Родари, при все че аз съм им ги чела преди. Забавлява се много, но докато започне четеното ..... мъка, мъка ....  Wink

# 304
  • Карлово
  • Мнения: 4 644
Здравейте и от нас!
Не мога да разбера, какво се крие под заглавието "Приказен свят" на Ангел Каралийчев, дали това са трита тома с приказки, които имам от едно време.
Книга е. Точно така се казва. На Весето не и допадна много. Едни такива драматични от типа на "Майчина сълза", не ми се виждат подходящи за първолаци.
Нашия списък е само със 6 заглавия. Веселина смята, че това ще е единственото което я чака лятото, аз и не я разочаровам, да ги мине пък се надявам да се вманиачи и тя като Иван на котка.
Почивка не мисля да давам от четенето, много се страхувам да не ни връхлети един як МЪРЗЕЛ.  Twisted Evil
С писането по малко ще почнем след 2-3 дни, докато ръката не е отвикнала.
До края на юни ще ходи на рисуване и пиано.

Аз пък съм против уравновиловката, независимо за каква възраст става дума. Не мисля, че незаслужената отлична оценка е начин за поощрение.
Peace
Как да съм съгласна с уравниловката, като някои ходят без домашни, не четат, а сричат, грешки по математика допускат, пък и на родителите не им пука и накрая всички МИНАВАТ.
 Който се е трудил поне морална награда трябва да има. Пък ако има и друга някаква още по-добре.

# 305
  • Мнения: 984
Весела ваканция на всички ВТОРОКЛАСНИЦИ и ние сме от отличниците, списъка с книги ни е 6 бр., малко се изплаши като видя приказките на А. Каралийчев, но ще трябва да я прочете. Другата седмица я изпращам при бабите и и ще видим как ще се оправят с четенето и писането

# 306
  • Мнения: 297
Значи доколкото разбирам само на нас не са ни дали свидетелствата още #Cussing out
Щели да ни кажат допълнително кога ще се случи това, но не очакваме в близките 2 седмици. Списък с книги също тогава  Confused

# 307
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Здравейте мами!
Аз съмза друга тема, но минавам замалко информация.
Записах щерката в Антим І. Тук има мами на ученици втова училище. Тях питам: правилно ли постъпих? Доволни ли сте?
Благодаря   bouquet
дъщеря ми учи в това училище, доволни сме, но всичко зависи от учителката   bouquet

# 308
  • Мнения: 984
Значи доколкото разбирам само на нас не са ни дали свидетелствата още #Cussing out
Щели да ни кажат допълнително кога ще се случи това, но не очакваме в близките 2 седмици. Списък с книги също тогава  Confused
е много е гадно така, те повечето деца ще се разбягат по градовете, как ще се съберат за свидетелствата.  newsm78

# 309
  • Мнения: 2 556
Весела ваканция и от нас, Габи също завърши с отличен  Simple Smile Беше похвален от госпожата, че той и още едно дете от класа наистина обичат да четат и четат постоянно (явно се е метнал на майка си).

Накупихме с него около 10 нови книжки от детските поредици (единствената, към която имам резерви е Ян Бибиян и нея просто не мога да се пречупя да я взема). Надявам се да си ги изчете през ваканцията, а кога ще стане ще видим.  Simple Smile

# 310
  • София
  • Мнения: 9 470
И нашето тържество мина много успешно  събота в театър "Ариел".  Hug
Имаше организирани състезания между 2 класа, почерпка и дискотека за децата.  Grinning
А кулминацията на събитието беше нашата класна, която излезе на сцената, облечена с черна тога и с шапка с пискюл на главата и на приглушена светлина (ох, сега като го пиша и настръхвам отново-беше много вълнуващо) раздаваше грамоти на всяко едно дете от класа, като си ги прегръщаше и целуваше всяко едно от тях.
Беше много трогателна картинка, защото тази жена даде наистина всичко от себе си и всички много са и благодарни и много я уважават заради това и дори и сега намери начин да бъде отново много оригинална и да превърне празника на децата, отново в незабравимо преживяване за всички-и деца и родители.  bowuu
Устроиха забележително тържество по случай завършването на 1*ви клас за децата!!   bouquet  bouquet

Раздаването на самите удостоверения ще бъде на 02.06..
А по немски език- на 04.06.

Разбира се, грамотата, беше придружена на гърба с един лист, на който гопожата се беше отново прекрасно постарала да напише всичко необходими задачи за ваканцията, та дори и необх. пособия и тетрадки за 2ри клас.

За съжаление, книжките, които купих на моят син за Хитър Петър и БГ народни приказки на А. Каралийчев не бяха включени в списъка на нашите деца.
А синът ми с такъв ентусиазъм започна да чете Хитър Петър.... Тъкмо се беше увлякъл в четенето... Wink

# 311
  • Мнения: 2 556
А, аз не съм ги купувала по списъка нашите книжки, влязохме в книжарницата и си ги избрахме с детето двамата  Simple Smile

# 312
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Май  ни трябва нова темичка. Кой ще се справи с това упражнение, аз не знам.

# 313
  • Мнения: 247
Да се включа, преди новата тема. Честито на всички първокласници, т. е. вече второкласници Laughing.Весела ваканция!
На нашата екскурзиятя беше вълнуващо. Посетихме къщата-музей на Дора Габе. (Там класната раздаде свидетелствата. Моето гардже завърши с отличен. Има грамота за старание, упоритост и отличен успех. Мама естествено бе много горда Simple Smile)
После децата ги качиха в каручки и започнаха да се състезават кои ще стигнат първи в селската къща, където бяхме гости. Косата ми се изправи от притеснение да не стане някой сакатлък. А пък децата бяха много щастливи. Някои за първи път виждаха магаре Laughing( като мойта например).
Общо взето това беше най- вълнуващото за тях. Видяха какво е стан и как се тъче на него, как старите хора са чепкали вълна и т.н.
После ни почерпиха с баница и лимонада и се върнахме по-живо, по-здраво.
Книгите ни са 6 бр. Мисля, че са достатъчни Grinning
Весели игри на всички деца!!!

# 314
  • Мнения: 1 608
НОВА ТЕМА - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298092.msg7607441#msg7607441

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 07:15 от =^._.^=

Общи условия

Активация на акаунт