въпрос за ваксини при новородено

  • 3 317
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
Незаконно е лекар се се подпише, че е поставил вакисна, а тя да не е поставена.
Не коментирам избора на родителите.

Много неща са незаконни... още повече да ваксинират детето ти без да ти кажат или въпреки, че са обещали да не го правят...
NadG ела в темата, която Рамбо Силек ти е пуснала... тук все ще се намери кой да те посъветва и няма да съди решението ви...  Peace

# 16
  • Мнения: 1 422
Родителите нямат нищо против да пратят всякакви "глоби", ако това освобождава децата им от ваксини.

В момента на детската площадка има много неваксинирани деца, това не променя положението за другите  Laughing. Също така има достатъчно родители, които няма афинитет към детските градини. Има много неваксинирани деца по медицински причини. Стига вече с това кое е "правилно". Въпросът ми е съвсем различен  Grinning

Като им сложат ваксините при раждането това няма да промени факта, че родитетиле им няма да разрешат слагане на ваксини след това. Какъв е зорът да ги надупчат в началото?

# 17
  • Мнения: 4 753
Измама е и спрямо останалите. Има родители, които не желаят детската градина да бъде посещавана от неваксинирани деца. Не коментирам това тяхно желание дали е основателно или не - просто ги има.

Аз пък не съм съгласна детската градина да бъде посещавана от ваксинирани деца...  Peace А когато родителите не са особено компетентни не могат да решават кои деца ще ходят на детска и кои не...  Peace Тъй, че по-добре да не задълбаваме подобен спор...

# 18
  • Мнения: 1 422
NadG ела в темата, която Рамбо Силек ти е пуснала... тук все ще се намери кой да те посъветва и няма да съди решението ви...  Peace

Брагодаря идвам  Crazy

# 19
  • Мнения: 4 111
stelt77, никой до момента в темата не е осъдил решението на хората. Просто мисля, че не бива да се дават подкупи, за да се поставят подписи от лекари и да се фалшифицират имунизационни паспорти. Съвсем друго е!
И аз мисля, че в частна клиника ще удовлетворят желанието на родителите след попълване на съответните документи за отказ.
За последният ти цитат, казах че не желая да коментирам решенията на родителите!

# 20
  • Мнения: 1 422
Ето това питах и аз - в коя клиника, какви документи да се подготвят, сигурно ли е, какви стъпки точно да се предприемат. Причината е, че досега не се намериха такива лекари и само се вади задължителността.

# 21
  • Мнения: 4 753
На времето, когато се слагаше жива ваксина за детски паралич и се спазваха по-строги правила за ваксиниране едва ли не е имало такива случаи (да се подписва лекар за сложена ваксина, пък реално да не е сложена). Никой не може да докаже, че ваксината наистина не е сложена... Тука се каза нещо, което според мен съществува, но никой не го признава...  Peace

# 22
  • Мнения: 1 422
Аз познавам и в момента такова детенце - във всички документи пише, че е ваксинирано, а то не е. Аз го знам от родителите му. Няма доказване.

# 23
  • Мнения: 258

Аз пък не съм съгласна детската градина да бъде посещавана от ваксинирани деца...  Peace А когато родителите не са особено компетентни не могат да решават кои деца ще ходят на детска и кои не...  Peace Тъй, че по-добре да не задълбаваме подобен спор...

Би ли била по-конкретна защо не си съгласна ваксинирани деца да посещават градина или е въпрос на заяждане в момента? ... защото на мен ми звучиш като компетентна, след като даваш такова мнение.  Peace

Иначе по темата - мисля, че ще и е трудно на твоята приятелка... И да я "емнат", както казваш, и да не я "емнат" - това е единствения вариант - нека отиде и провери в болницата където е решила да ражда, как стоят нещата. Какво и пука дали ще я емнат, това е нейно право в крайна сметка. Ако там удари на камък - да провери къде въобще има такава възможност и какви условия имат, последствия и т.н. Успех и желая  Hug

Въпреки, че аз съм за ваксините, уважавам правото на всеки да има различно мнение без това въобще да ме дразни и да е повод за разпри.

# 24
  • Мнения: 200
Как да няма начин да се разбере дали са имунизирани??? За имунитет придобит от ваксина да сте чували? Това с вписванията на на уж направена васкина си е мног  подсъдимо и недай боже такива деца да се разболеят после от това заболяване за което са "Имунизирани" . Скоро стана така , че се раболяха деца от паротит след като имат имунизация ..... това означава че са били имунизирани точно така....... А преди време наистина познавам аже докторски деца , които нямат такива. но сега в кампанията за поставяне на имунизация за морбили, паротит и рубеола бяха едни от първите ЖЕЛАЕЩИ. Даже самите родители настояваха за поскорошното им имунизирване , защото виждаш ли били вече в пубертета и е много опасно ако се разболеят. Всеки сам си решава  кое е правилно и кое не.

# 25
Не питай лекарите, защото те не са толкова компетентни за това може ли да откажеш ваксина.Отиди в някоя от големите АГ-болници, намери старшата сестра в някое от отделенията и говори с нея.
Не съм компетентна но от любопитство проверих как стоят нещата и мисля, че няма да има проблем да НЕ го ваксинират.Няма да подписва информираното съгласие и на ИЗ-то ще напишат с червено, че отказва ваксинация!

Пиши какво е станало, че ми е много любопитно............................

# 26
  • Мнения: 4 753
Има много примери за деца, които са се разболели от болестта, за която са имунизирани, точно след съответната имунизация... Това обаче е въпрос на друга тема и не мисля да я разисквам тук. Който иска да пита да пише в темите за ваксините, няма смисъл да се разтягат нещата в толкова много теми, защото е объркващо за интересуващите се...  Peace
И Sunrice има много наистина ваксинирани деца, които се разболяват. Ваксините не дават 100% защита срещу болестта, така че реално са безсмислени...

# 27
  • Мнения: 1 422
Благодаря много за съветите. Към последните коментари - аз се разболя от морбили след като ме ваксинираха............ Някога преди ен на брой години, така че няма една истина само за нещата.....

# 28
  • Мнения: 96
 Здравей, NadG
Аз родих преди 10 дни в УМБАЛ"Св. Анна" в София без уговорка. След раждането отидох при завеждащата неонатологията с декларация, че отказвам ваксините и това беше. Не са ме разпитвали, не са ме разубеждавали. Когато идваха да ваксинират останалите бебета в стаята (всичко се прави пред майката) ме питаха дали не съм размислила. Искаха ми съгласието и за кръвната проба от петата. Ако искаш ще ти пратя декларацията, но всеки може да си я напише, както иска. Успех на приятелката ти Peace.

# 29
  • Мнения: 1 422
Много ти благодаря! Това е супер обнадеждаващо. Моля те, прати ми декларацията на лс.

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 20:10 от Доня Туфиня

Общи условия

Активация на акаунт