Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 216 061
  • 207
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 758
Може ли някой от ходилите в МЦРСМ - Варна да ме ориентира къде точно се намира кабинета и какво е работното време? Оглеждах сайта им, но не открих конкретна информация. Ходих и на място един път, но беше към 5,30 и съответно не открих нищо Sad

# 91
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
потърсих въпросната лаборатория за стелки на ул. Казбек 53, но сега там има аптека.

Значи кооперацията е на Казбек, но самия вход за лабораторията е на една перпендикулярна малка (глуха) уличка.
Ако вървиш към бул. Бъкстон по Казбек, завиваш на ляво когато достигнеш блока на номер 53...
На същата уличка на ъгъла има детски парти клуб. Той пак се води на Казбек, но има вход и от тази малка уличка.

Дано те ориентирах.

# 92
  • Мнения: 134
Благодаря , но вече имам въпросните стелки.
Като им посочих къде ме боли веднага казаха "паднал свод" и после на апарата се видя, че единия ми крак бил по-къс и неравномерно се разпределя тежестта на двата крака.
Направих обаче грешка, че от първия ден като ги сложих, та 8-9 часа трамбовах с тях и после краката ме боляха повече отпреди.
Сега почвам отново адаптация да видим дали ще има ефект. Виждат ми се доста твърдички обаче.
Само дето не разбрах дали човекът с когото проведохме тези ..изследвания беше медицинско лице, в смисъл лекар-ортопед. Беше младо момче и не ми приличаше на доктор.
Кото мине време с адаптацията ще пиша впечатления.

# 93
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да и аз не разбрах какъв е по професия/диплома тзо младок.
Аз моите ги нося вече доста... В неделя след 3-я час трамбоване ме заболя зверски. Та не очаквай много  Tired

# 94
  • София
  • Мнения: 339
Миши99, на този апарат не може да се установи скъсяване на крака. Може да се види само неравномерното разпределение на тежестта на тялото. Скъсяването се установява с други измервания на двата крака - от таза до глезена най-грубо казано. Стелките на Шол и подобни са подходящи само за хора с леки и не много сложни проблеми - те са общо взето стандартни - има около 4-5 варианта, а както можете да се досетите проблемите при хората са в много варианти. За деца е още по-трудно. Плантограмата помага за по-точно диагностициране. Вероятно са ви преглеждали кинезитерапевти (рехабилитатори) - освен ортопедите те също са специалисти при проблеми в тази област. Геокс, Кларкс и други марки правят анатомични, а не ортопедични обувки(стелки). Има разлика.  Шани, а дали без стелките краката те болят така след продължително ходене. Може и да не е от стелките. Опитай и сравни. Ако без тях нямаш такава болка след продължително ходене, значи проблемът е в стелките или обувките.

# 95
  • София
  • Мнения: 25
Ортопедът ни изпраща за стелки в "Ходилеко". Там правят и преглед. Да сте чували нещо за тази фирма?

# 96
  • София
  • Мнения: 9 926
Къде в София препоръчвате да си направя индив. стелки и колко струват?
в една фирма срещу Пирогов наскоро гледах, но там взимаха отпечатъка с пяна (която май не е много точен метод?! На ул. Казбек го знам.

# 97
  • Мнения: 0
Побут
Впрочем, освен стелки, могат да се носят и разделители за пръсти и възглавнички. Не са за подценяване.

# 98
  • Мнения: 3 372
Здравейте, вчера бях на ортопед и се оказа, че имам много паднал свод на краката като на единия е повече. Лекарката ми изписа стелки от Плантограф. Някой правил ли си е скоро да ме ориентирате в цените? Постовете напред в темата са от преди 3г, предполагам има увеличение на цените, но колко не се знае Crazy Много ще бъда благодарна ако споделите, да не отида неподготвена Hug

# 99
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Преди година и половина и аз станах горд собственик на лични стелки. Не помня името на фирмата, която ги изработи, нито на ортопеда който ми ги поръча, но от тогава съм като нов човек. Не съм имала нужда от адаптация защото стелките бяха прекалено удобни за да се откажа от тях след като съм ги обула веднъж. Не мога да се разделя с тях, толкова са ми удобни. Помня, че бяха 65 лв и все още нямат промяна, само дето моята походка се изправи и болките в гърба престанаха Hug Hug

# 100
  • Мнения: 1 531
ново инфо? накъде бих могла да се насоча, че сега проучвам newsm78

# 101
  • Мнения: 3 372
Аз ходих в тази фирма "Плантограф" на ул. Казбек 53. На 16.11 ще са ми готови стелките, поръчани на 4.11. Ще се плащат при получаването, струват 60лв. Едно младо момче ме прегледа, въпреки че си имах преглед от ортопед и бележка. Като ги взема и почна да ги нося ще споделя ефекта

# 102
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Като ги взема и почна да ги нося ще споделя ефекта

сега прегледах пак темата, че бях забравила от кога нося моите... Оказва се, че почти 3г. ги имам вече. НЕ са мръднали.
Истината е, че в самото начало не ми бяха удобни. Сега се оказва, че само в 1-2 чифта обувки са ми ОК... или просто съм свикнала с тях.
А магазините за обувки са на всяко кюше... Аз само гледам и цъкам... и се ядосвам.

Наскоро си купих нови обувки, затворени тип кларкове... И пак не са ми удобни със стелките в тях.

Та дай си време и не се отказвай. Ще намериш "твоята" обувка  Grinning

# 103
  • Мнения: 3 372
Момчето от фирмата каза да си купувам обувки с връзки или лепки, прилепнали обувки по крака нямало да стават. И като си купувам обувки да ги пробвам със стелките.
Шани, а резултат от носенето има ли? Облекчиха ли се болките? Защото при мен положението е сериозно, напречен свод изобщо нямам - другите също са позаминали, само на петите о отпред на възглавничките отива цялата тежест и затова ме болят краката. Нямало да се оправи проблема, но щяло да се облекчат болките. До 14-годишна възраст можело изцяло да се коригира проблема

# 104
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ами Миленка, какво да ти кажа...
В едни маратонки са ми много добре стелките... И мога да ходя поне няколко часа без болка. В други обувки не...
Аз също слагам стелката в новата обувка и ако ми е добре, купувам. Отделно стелка е дебеличка и не влиза във всяка обувка. Или пък трябва да си купя по-голям номер, което и правя.
Но за обувка с ток или по-нежна-женствена зАбрави.

Може да се замислиш и за операция, ако си толкоз зле с краката. По-напред в темата споменах, че се запознах с жена, която беше преминала през такава интервенция.

Общи условия

Активация на акаунт