Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 886
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 1 065
  • София
  • Мнения: 12 237
Здравей,
близначките са в момента 130 см, и преди година и половина им взех 24 инчовите на Драг - Хакер Лейди. Друга марка 24 инчово обаче тогава им беше голямо, тоест не е само до цола на гумите.
В момента са им отлични все още 24 инчовите, дори аз като се сгъна мога да ги карам. Така че 24-26 инча би трябвало да е подходящо, но е най-добре на място да се опита. Това което се бях засилила да купувам примерно, пак беше 24 инча, но се оказа, че е голямо когато бяха на 7 г.
Сега стават на 9 г, взела съм им ги когато бяха на 7,8 г някъде, предполагам са били около 120 см.

# 1 066
  • София
  • Мнения: 44 135
Да, зависи и детето как се чувства, моят не обича по-едри колела, с които не може да стъпи ако се наложи с цяло стъпало на земята. И наистина от рамка до рамка има разлика и между марките още повече.

# 1 067
  • Sofia
  • Мнения: 21 671
Благодаря ви, да ще пробва детето. Simple Smile

# 1 068
  • Мнения: 4 753
Рамката/горната тръба трябва да е скосена за да не пречи на детето да се качва и слиза лесно. Ако няма горна тръба още по- добре.

# 1 069
  • София
  • Мнения: 12 237
Близначките бяха на лагер на палатка от Байкария, където имаха и планинско колоездене с колелета осигурени от организаторите. Споделиха, че са им били леко големи, както и че е имало горна рамка с което не са свикнали, но въпреки това са се справяли. Години почти 9, ръст около 130.
Тъй като в следващите програми има такива с основно колоездене се колебая дали един ден следващите колелета които им взема да не са планински такива. Притеснява ме освен по-сериозната цена и това, че няма къде да ги прибирам освен в мазето

# 1 070
  • Бургас
  • Мнения: 36
Здравейте! Имам един въпрос относно детско колело Драг Раш 18 и той е следният : Може ли да се вдигне кормилото и как ? Колелото е купено миналата година,когато синът ми беше на 3 и половина, сега искам да вдигна кормилото,че нещо не му е удобно , а е и пораснал с година....знам ,че мога да отидем до магазина от който сме го закупили,но ми е много далеч....Искам просто да го направя в домашни условия....

# 1 071
  • София
  • Мнения: 44 135
До сега на нито едно от трите детски не можеше да им се вдига кормилото, точно ръш не сме имали, но предполагам и при него ще е такъв случая, само седалката.

# 1 072
  • София
  • Мнения: 6 119
Ох, то може, ние имахме Ръш, но е много сложно. Аз не знам как, мъжът ми се бори веднъж.

# 1 073
  • София
  • Мнения: 39 783
С тръбен ключ няма ли да стане?

# 1 074
  • Мнения: 4 753
Ако е както при големите велосипед е по- сложно. Повдигането става чрез спейсъри /пръстени/, които се слагат под лапата. По- добре да занесете колелото във велосервиз и да обясните какво искате.

# 1 075
  • София
  • Мнения: 6 119
То така или иначе и седалката, и кормилото се вдигат само малко и ние сме отново за ново колело.  Crossing Arms Едно време на Балканчето ехеее, колко можеше да се извади!!

# 1 076
  • Мнения: 7 114
Кормилото на този вид колела за съжаление не може да се вдигне особено много. Миналата година вдигахме малко, но почти незначително. Това, което е написала лято! е истина.
И сега има едни подобни на Балканчетата возила.

# 1 077
  • София
  • Мнения: 6 119
Рони, и аз гледах някъде, че си я има още марката Балкан, но пък казваха, че са доста тежки. Ти за тях ли говориш?

# 1 078
  • София
  • Мнения: 44 135
Те и сгъвайките много приличат на балканчета, но не са детски...

# 1 079
  • Мнения: 7 114
Рони, и аз гледах някъде, че си я има още марката Балкан, но пък казваха, че са доста тежки. Ти за тях ли говориш?
Имат някаква нова марка. Вчера видях едно подобно. Обаче наистина е много тежко.
Ние вече сме в отбора на каращите без помощни колела. Скоро ще вдигнем още мъничко седалката, защото наистина 16 цоловото вече е доста малко (не че не мога да го карам и аз въпреки размерите си Simple Smile ). До догодина обаче ще остане с Дино-то, защото още има нужда да усеща земя под краката си. Догодина ще видим за какъв размер е и какъв велосипед ще изберем.   

Общи условия

Активация на акаунт