Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 870
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7 947
О, те и друг съвет дали - понеже първо харесали едно по-малко колело, но било синьо, а с шарки в розово и на барбита - та питали няма ли момчешки цвят - а те отговорили - ми продаваме лепенки с коли - може да си ги залепите и да скриете барбитата  Joy това в Хиполенд в Гео Милев.

# 391
  • София
  • Мнения: 7 193
Не знам точно какъв съвет да дам.
Имаме две познати четиригодишни момченца - едното си кара безпроблемно 20", а на другото са купили такова, но после са го сменили с 16", щото така и не го е подкарало.
Иначе личният ми опит с момиче на 3 годинки и 8 месеца, не от най-спортния тип:
Купихме колелото (16") в средата на април; до началото на май го кара 3-4 пъти, като мъжът ми винаги държеше кормилото, детето го мързеше да върти, също блееше насам натам, падна 2-3 пъти, но не сериозно.
Общо взето ние настоявахме да кара колелото.
После поне 2-3 седмици дъщеря ми не кара колело, бяхме извън София, после валя.
И след това на първата разходка с колело, след първоначалната помощ от мъжа ми, детето взе че си подкара колелото - бавно, блажено и координирано. И вече се усъвършенства. И сама дава зор да го кара.
Но едно уточнение - водим я само на места с хубав гладък асфалт; по кварталните улички с неравностите е трудна работа, и засега изобщо не я мъчим.

# 392
  • Мнения: 7 947
Оф, значи да скрия колелото малко, после сам ще си го поиска  Joy
Все едно за нас пишеш иначе. Дано скоро прояви интерес, защото такъв скъп подарък си изпроси, а да не го погледне...направо ме хваща бяс  Crazy

# 393
  • Мнения: 1 572
Оф, значи да скрия колелото малко, после сам ще си го поиска  Joy
Все едно за нас пишеш иначе. Дано скоро прояви интерес, защото такъв скъп подарък си изпроси, а да не го погледне...направо ме хваща бяс  Crazy
Моята принцеса се будеше насън и плачеше "колелоооо". Сега като го извадя от багажника го кара до първата пързалка  Crazy После го хвърля и е като маймуна -все по високото... А мама като е купувала колело....да си го влачи....

# 394
  • Мнения: 7 947
Добре де, оня ден в градинката на Мадара - стояхме поне 2 часа - през които моя правеше физ.зарядка - не се спря да тича и беснее, а имаше едни деца - дето през цялото това време не спряха да си въртят педалите и бяха на 3-4 години.

# 395
  • София
  • Мнения: 626
Добре де, оня ден в градинката на Мадара - стояхме поне 2 часа - през които моя правеше физ.зарядка - не се спря да тича и беснее, а имаше едни деца - дето през цялото това време не спряха да си въртят педалите и бяха на 3-4 години.
Може би си е до интерес. Моя син също караше много колело и на 3 и на 4г. Сега направи 5г и кара с баща си по алеята от Лагера до Княжево и обратно. Ти успя ли да разбереш дали е от размера на колелото или просто не му се кара? Може да е само период. Ние имахме един период, в който искаше само ролерите, сега пък почти не ги поглежда, а иска само колелото. Пробвай седмица примерно изобщо да не му предлагаш да го кара може сам да започне да го търси  (нали са все наопаки   Joy)

# 396
  • Мнения: 7 947
Ами значи размера е 16. Имам чувството, че му е скучно да кара колело - сам, по някаква си улица да върти - друго си е да беснее по пързалките с деца  Thinking
Тия дни вали и не сме карали съответно. Вкъщи стои в коридора - минава покрай него - никакъв интерес, все едно го няма.

# 397
  • София
  • Мнения: 626
Ами значи размера е 16. Имам чувството, че му е скучно да кара колело - сам, по някаква си улица да върти - друго си е да беснее по пързалките с деца  Thinking
Тия дни вали и не сме карали съответно. Вкъщи стои в коридора - минава покрай него - никакъв интерес, все едно го няма.
Значи просто му трябва компания Peace и известно време.

# 398
  • Мнения: 1
Ние купихме и на двете деца на DRAG от Черни Връх. Колелата са много готини /средно скъпи 200-тина лв./.
 Имат много-много модели и за малки и за по-големи. Доколкото видях, докато мъжа ми регистрираше гаранциите имат и електронен магазин.

# 399
  • София
  • Мнения: 11 718
Ние купихме и на двете деца на DRAG от Черни Връх. Колелата са много готини /средно скъпи 200-тина лв./.
 Имат много-много модели и за малки и за по-големи. Доколкото видях, докато мъжа ми регистрираше гаранциите имат и електронен магазин.

Моделите са много,но детските не чак толкова много.Ние гледахме такива от 16",точно два  модела имат.
Обаче съм приятно изненадана от обслужването в магазина на бул.България.

# 400
  • Мнения: 1 572
в магазин Цар Лъв в Люлин 9 има намалени колелета от 12``на Драг, защото са били мостри. Едното беше намалено на 90лв, но не помня ОТ колко.

# 401
  • София
  • Мнения: 1 711
Здравейте,
изчетох цялата тема, тъй като и нас ни вълнува в момента този въпрос. Ясно е че трябва да се отиде с децата, да пробваме и да изберем съответния размер, но ми се иска да отидем в магазин където има по-голям избор на детски колела, т.е. да има освен различни размери, поне 2-3 различни модела или марки, за да пробваме и да изберем. Гледах моделите на Дино в сайта им, но това което ми направи впечатление е че са с непомпащи се гуми и пластамасови спици. Някой има ли отзиви за тези гуми и имат ли модели с нормални? Като дизайн ми харесват горе-долу, но за първи път виждам такива гуми и ми се иска да чуя отзиви. Иначе днес с мъжа ми отидохме до един магазин където имаше обаче само Драг и те не са лоши, но трябва да се пробват. Ако някой може да препоръча магазин където да има поне няколко модела и марки, да ги видим и сравним...
Ние имаме в момента една 12" от племенника и момчето ми си я подкара от раз, без проблем, по 2 часа не слиза от него. Предполагам че ако взимаме 2 колела, поне едното ми се иска да е 14" или 16", въпреки че на това чак на 2я ден се научи сам да слиза и да се качва, т.е. стига земята само с пръстите на краката, а седалката е максимално смъкната. Дори в началото мъжа ми я нагласи по-нависоко и пак го караше, но не можеше да слезе... някъде около 96см е висок... дали ще може да подкара по-голямо  newsm78

# 402
  • Мнения: 1 013
Когато избирахме колело за детенце-вече е на 4, много слаба и немощна Simple Smile, се допитах до един познат-има магазин за колела на "Зайчар" и е коломонтьор. Аз настоявах да вземем малко по размер-това беше преди година-12" или 14", тъй като бях чела, че е важно на детето да му е лесно (тук някъде пишеше, че голямото колело е като големите обувки).
Та човека, който продава колела я накара да седне, за да прецени размера. Той отреди да е 16" и каза, че в началото просто няма много да го кара, а като започне да проявява интерес, ако е по-малко, просто вече ще е за смяна.Това ми се стори доста логично и се оказа факт. Сега вече хвърчи с 16-ка. Колелото е Драг- Пикачу, без контра. Пак според него по-добрия вариант, защото децата първоначално въртят назад, докато се научат. Колелото е много добро!

# 403
  • София
  • Мнения: 2 530
hellche  в магазин " Дани", който се намира на ул. " Летоструй" 6А, има голямо разнообразие от марки и модели. Може да проверите там.
А  иначе само 12"велосипеди на Дино са с непомпащи се гуми. Останалите размери 14" и 16" са с нормални гуми, които се помпат.

# 404
  • София
  • Мнения: 256
Да се похваля, че дъщеря ми е вече горд собственик на Драг Драгон 16". Подкара го от раз и вчера цял следобед въртя кръгчета в градинката.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт