Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 859
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 735
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Привет!
Търся колело детско 14 инча, Пуки ми е фаворита Simple Smile
Всъщност търся магазин, да може да се пробват на място Simple Smile

# 736
  • Мнения: 47 996
Издирвам магазини за  колела втора употреба, за София става въпрос. Спряла съм се на определен модел на Драг, но го търся на старо, а за два дни две колелета ми отмъкват из под носа Sad
Ще споделиш ли координати?
Миналата година ни откраднаха голямото колело, и сега търся за щерката някакво колело...тя е на 11, височка е и си е за нормално голямо колело
Предвид че караме само в парка и града, не искам да давам много пари,но не искам и да купувам 100 килограмов калпав боклук...та предложения? Драг може би?
2 ръка също ме вълнува

# 737
  • Мнения: 39
Привет!
Търся колело детско 14 инча, Пуки ми е фаворита Simple Smile
Всъщност търся магазин, да може да се пробват на място Simple Smile

PUKY не произвеждат 14" колела. Имат 12"-ки  и 16"-ки: http://www.puky.net/en/mod_content_redpage/seite/Spielfahrraeder/index.html
Рамката на 16" е с нискък профил и колелото е лесно за прекрачване и каране, стига детето да има небходимата височина.

# 738
  • Мнения: 41
А, колко е необходимата височина за 16'', че и аз съм в чуденка колко цола да вземем.Пък и съм харесала едно 16'', но май сме малки  Rolling EyesБлагодаря! Hug

# 739
  • Мнения: 15 379
Никва ме нема, тук можеш да провериш цоловете, спрямо височината на детето ти.
Предвид възрастта - 12 цола според мен е добре за начало.

# 740
  • Мнения: 41
Мерси за отговора!Като височина отговаря на 16'', но ще го пробваме и ще решим заедно Simple Smile

# 741
  • Мнения: 3 841
За 2.5 г. сигурно наистина е 12 цола, обаче това за мен е напълно безмислено колело.

Споделям наблюденията си върху има-няма 7-8 деца, набори на сина ми.

На тези които им купиха 12-ки около 2 годишна възраст си "караха" с помощни, но без особен интерес.
Масово се купиха на децата 16-ки на 4 годишна възраст, едни подкараха на 5 без помощни, други на 6 ги свалиха, някои останаха за това лято. Тези с 12-ките, така и не успяха да ги карат, когато бяха на 4-5 г., им бяха станали малки и неудобни, стърчаха им колената, докато другите си бяха вече банда колоездачи.
Аз лично бих заложина на едно колело без педали на първо време, но там нямам опит, когато аз купувах не бяха толкова популярни.
Разбира се най-добрият вариант е да си минете през съответните колела за възрастта, но това си е финансова тежест, тази 12-ка ще ви е само за това лято, най-много другата пролет, според мен

# 742
  • Мнения: 15 379
16 е доста според мен. Моят съвет е на място да пробвате - като се качи детето, крачетата да опират на земята с цяло стъпало.
Различните велосипеди имат различна височина на рамата, макар да са с еднакъв цолаж на гумите.
Освен това по-високият цолаж несъмнено води до по-трудно управление, предвид размер и габарити, но това в случай, че директно ще го качите без помощни колела.

Моят опит - подариха ни 12 цола и го караше с помощни, защото го беше шубе.
Беше точно на 4 години, когато взе отново чуждо 14 цола без спомагателни колелца и прокара, сякаш цял живот е карал велосипед и направо купихме 20 цола.

Съвет от мен - пробвайте директно с 14 цола.

# 743
# 744
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Тази вечер, ако не мине котка път ще идем до Велостраст (www.velostrast.com) и ще опитаме Драг ръш 14 инча.
Това, което ме изненада приятно - казаха, че след като детето надрастне това колело го изкупуват обратно Simple Smile

# 745
  • Мнения: 39
Привет!
Търся колело детско 14 инча, Пуки ми е фаворита Simple Smile
Всъщност търся магазин, да може да се пробват на място Simple Smile

За възраст 2,5 - 3 години като първо колело за детето най-подходящо е да вземете колело без педали. Предимствата са много - наполовина е по-леко от 12" с педали, може да се кара и по неравен терен - хълмчета/бабуни, което харесва на децата, научават се лесно и безопасно да пазят равновесие, лесно се управляват и т.н.
По принцип, колелото без педали може да се кара от детето до около 5-5,5 г. т.е. не е само за една година, а може да се използва дори 2 или 3 години, в зависимост от темпа на растеж на детето.

# 746
  • Мнения: 11 007
Здравейте Simple Smile
14-инчовото колело на дъщеря ми вече й е малко и за рождения си ден си е поръчала ново. От това, което разгледахме с нея, най-много й допадна Drag Hacker Lady 20 "
http://screambikes.eu/8204-6892-thickbox/detski-velosiped-drag-h … -lady-20-2012.jpg

Другите варианти са Puky 18"
http://misto-bg.com/images/puky-ZL-18-Alu-lillifee.jpg

и Drag Prima 20"
http://screambikes.eu/7367-5161-thickbox/detski-velosiped-drag-prima-20-2011.jpg

Ще се радвам да споделите впечатления за тези модели или да предложите нещо друго, подходящо за ръста й от 122 см.

jasmin_veni, умалялото колело е Drag Cricket 14". Дъщеря ми се научи на него, първо с помощни, след това ги махнахме. Като цяло съм доволна от велосипедчето и малко ми е мъчно, че вече няма да се ползва.  Confused
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 19:26 от Linofrina

# 747
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
В нас сме от 5 часа, 3 от тях Ники въртеше педалите и караше колело в апартамента Simple Smile
Купихме Драг Ръш 14 и останах очарована Heart Eyes

Колелото е тежко и стабилно, но се кара супер леко и лесно. Нямаше място за колебание, той просто се качи и го подкара. Самите Драг имат скала за ръст, мериш детето и се вижда кои инчове са му най-подходящи. За нашият ръст 93 см, 14 пасна идеално.
Рамката е скосена и ниска, качва се нормално, с премятане на едното краче.
Обадих се в магазина по обед и помолих освен мострата им, която е червена, да сглобят и синьо-зеленото колело и да го балансират (каквото и да значи това).
Ники се качи на червеното и преди да сложим педали да пробваме го подкара без педали, нямам идея как Simple Smile Само извадихме зеленото, за да избере, извика "товаааа", лепна се за него и едва дочака да го досглобят и да махнат предпазните опаковки. Качи го и тръгна да си ходи, преди да платим Laughing
в нас се сещате, какво беше, каране до 12 часа и супер щастлив заспа.

Много съм доволна от магазина, изчакаха ни, защото се очертаваше да закъснеем, обясниха ни всички предимства на модела, посъветваха ни да махнем по-бързо помощните колела и поговорихме за каски и протектори.

Както писах по-горе, като умалее го изкупуват обратно Simple Smile

Linofrina, аз исках Пуки, но се влюбих в Драг, както и Ники и мъжо!
Вие кога сте махнали помощните и как? Не че бързам, но да имам обща представа кога и как Simple Smile

# 748
  • Мнения: 7 114
jasmin_veni, със здраве да си го кара човечето новото най-любимо нещо!  Grinning
Раш-ът е много готин. Само дето ние миналата година попаднахме явно в периода на най-сериозно търсене и нямаше никъде. Затова взехме Дино. На 16-ката  се спряхме. Тогава 3-годишната девойка беше 100 см. и имаше една идея вероятност да не сме преценили размера, въпреки, че го пробвахме с нея и тя си го подкара в магазина. Но до лятото всичко си беше ок. Не че миналата година се натроши да го кара, но не е и да не е проявявала интерес. Когато и колкото искаше. Сега е 106 см и й е перфектно без да сме вдигали седалка или минималното възможно вдигане на кормилото да сме правили.
Драг са с по-ниска рамка и като цяло сякаш са малко по-умалени. Дино-то пък е с по-женска рамка и с повече момичешки аксесоари по него. За мен като придружител е важно колелото да не е дърво (когато изчезнаха Раш-овете, имаше период в който се пробвахме да харесаме други марки, които се намираха в близки до дома магазини) и да не ми откъсва ръцете, когато се налага да го пренасям през подлези. Все пак детето не може да бъде конфигурирано постоянно с чифта си родители, а и аз съм по-държеливият на екстремности човек в семейството ни  Wink. Нямам забележки съм Дино-то по всички линии. Ако започнат да правят унисекс цветове и укpаса, ще бъде страхотно и невероятно направо.  Sunglasses   
Та съветът ми е да си ги мерят децата и да имат възможност да направят едно кръгче по възможност.

# 749
  • Мнения: 11 007
jasmin_veni, със здраве да си го кара Ники Hug Навремето дъщеря ми много лесно подкара Крикет-а, но и той е тежичък. Изглежда ми по-тежък от моето колело Mr. Green  Mr. Green

Помощните колела ги махнахме миналата година, скоро след 5-ия й рожден ден. Преди това бяхме опитвали, но неуспешно. Тогава една вечер тя сама поиска да ги махнем. Проблемът в началото беше да се научи да тръгва от място без помощните, които дотогава я подпираха.  Simple Smile На следващата сутрин вече си караше и завиваше съвсем спокойно. Каска имаме и задължително е с нея. Наколенки и налакътници не сме купували.

По нашия казус с избора на модел - държим да го видим и пробваме с детето в магазина. Хакер Лейди и Прима ги "мерихме" набързо преди 2 седмици, но ще отидем пак за по-сериозен преглед и врътване на кръгче. В нашия град и региона няма къде да премерим Пукито и сигурно ще отпадне като вариант.

Общи условия

Активация на акаунт