Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 711
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 75
знам че темата е ориентирана повече към велосипедите със педали, но не мога да не се похваля
митко вече има удоволствието да кара тази красота
http://misto-bg.com/puky/lr-xl.htm
и дори вечно скептичният му баща е възхитен,
а за радостта на детето да не говорим  Simple Smile
колелото е страхотно.

за тези, които проявяват интерес към марката. PUKY произвеждат и велосипеди 12, 16 и 18 цола

Последна редакция: чт, 21 апр 2011, 00:04 от grubby

# 481
  • Разград
  • Мнения: 377
Благодаря на всички за съветите.  Hug
Ние отидохме с малката в един магазин и на нея и пасна 12-ца. Оказа се, че явно е нисичка, освен че е много слабичка, и затова и взехме 12-ка.
http://veloocasion.com/store/products/CROSS-BMX-Princess-12-%D0% … %D0%B5%D0%B4.html
Вярно, че не е Драг или Дино, но тя и без това не е много спортна натура, решихме това, а и и пасна идеално.

# 482
  • София
  • Мнения: 12 229
  Искам да купя за близначките по-големи колела. Скоро ще станат на 5 годинки, макар да са дребнички, техните 12 инчови колелета вече са им много малки. Доколкото разбрах от прочетеното за тях е подходящ в момента размер 16 инча, 18 инча дали ще им е много голям и има ли изобщо подобен размер?
  За малката, която скоро ще има рожден ден, ще останат колелетата на каките, но пък се замислям за едно колело без педали. Тя ще стане на две годинки, началото на следващият месец, има ли подобни колелета за такава възраст и бихте ли ми препоръчали нещо?

# 483
  • Мнения: 667
Моля,дайте съвет кой е по-добрия модел ДРАГ:
http://www.dragbicycles.com/?menu=bikes&cid=4&pid=27
или
http://www.dragbicycles.com/?menu=bikes&cid=4&pid=43
Искам да е с контра...май! newsm78
За първо колело мисля, че е по-добре да не е с контра. Поне при нас беше така - младежът въртеше педалите и назад.  Колелото, което купихме миналото лято е Drag Pickachy 16 - с  двете ръчни спирачки е много лесно за спиране.

# 484
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
  Тя ще стане на две годинки, началото на следващият месец, има ли подобни колелета за такава възраст и бихте ли ми препоръчали нещо?

Да, има. Ето един от възможните варианти

# 485
  • София
  • Мнения: 12 229
  Мерси много, сега се колебая между това което си предложила и ето това - http://misto-bg.com/puky/lr1-br.htm
  Дават го от две годинки и половина и 90 см, а тя е по-едричка, така че може би това ще е по-удачно. Има и една спирачка, доколкото виждам, но е и по-скъпичко...

# 486
  • София
  • Мнения: 9 857
Да се похваля- и ние се обзаведохме с ново колело. Благодаря много за споделените мнения. Избрахме ето това:

http://www.dragbicycles.com/?menu=bikes&cid=4&pid=93Купихме го днес и малката вече го кара чудесно. На свалена седалка до долу и свалено кормило също до долу. Идеално е за ръста и- около 120см е тя. притеснявах се дали ще свикне веднага без помощни, защото старото и колело е доста по-малко, на него се беше научила без помощни. Излишно съм се притеснявала се оказа. За 5 минути свикна.
Сега на дневен ред е закупуването на наколенки и налакътници. Колелото го купихме от магазина срещу Центъра по хигиена. Имаше комплеккти наколенки там, но ми се сториха скъпи-30лв. Сега попрегледах и в нета- ами хубавите толкова вървят. Ние имаме едни евтини и ужасно неудобни, та май е време да купя такива хубави и по-скъпи. Ако все пак някой ме ориентира за модели и цени- ще съм благодарна.

Последна редакция: пн, 25 апр 2011, 21:01 от Валенцето

# 487
  • Мнения: 75
Aila, разликата м/у двата модела не е само в ръчната спирачка, но и в размера на гумите и тежестта на колелото. Един приятел на Митко има най- малкия модел ( от 2 год над 85 см ), вярно че седалката му е много повдигната, но моят юнак е висок почти метър и още го кара без да му е малко.  В същото време приятелят на Миташки, който също е на три не се справя с нашето колело, защото е по- нисък и му идва голямо. Аз много държах колелото на митко да е със стойка и спирачки. стойката вече я ползва без да го подсещам, спирачките знае за какво служат, но по- често спира с крака Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 08:39 от grubby

# 488
  • Пловдив
  • Мнения: 73
 А в Пловдив къде можем да си вземем Drag?Дайте някаква идея къде да търсим, че и ни предстои да купуваме, но не се сещам къде можем да намерим тази марка колела!

# 489
  • София
  • Мнения: 324
Aila, според мен 12'' ще ви е голямо. Ако искате елате да мерите на живо, имаме и моделче с четири гуми на малкото ми момиченце, което не е много по-мъничко от твоето, мога да ви уредя и с мерене на 10'' от една приятелка.  Hug

# 490
  • Мнения: 75
Veni-H, 
http://www.velomania-bg.com/?menu=dealers

И аз мислех да й предложа на Aila да се разходат до северния парк да видят и пробват, но видях че са от младост Simple Smile и сме доста далече. Аила, ако все пак имаш желание само кажи.
Сега видях, че търсиш и за каките. Има велосипеди с 18 цолови гуми, но май не са толкова масови ( както и 14-ките ) и не всеки производител пуска такъв размер. Драговете са 12; 14; 16 и 20 цола. Puky имат 16 ; 18 и 20.  Най- добре е децата да пробват различни модели и размери, за да изберете най- подходящия за вас


# 491
  • София
  • Мнения: 12 229
  Здравейте, вече поръчах за малката, че рожденият и ден е след две седмици, Пукито за 2,5 годинки. Реално на нея ще и останат и колелетата 12 инчовите от каките с помощните гуми и е готова Simple Smile
  Каките ми имат рожден ден август месец и дотогава трябва да реша какво ще взема и за тях. Стават на пет годинки, едната си е стандартна за годините на височина, другата е малко по-дребна. В момента им стават перфектно 16 инчовите. Виждам, че хвалите драг, техните сегашни са някакви български, наитсина стабилни, но ужааасно тежки и аз и малките се изтормозихме... Мислех си за 18 инчови, но Драг май нямат, предвид че все пак купувам две колелета и ако трябва след година и нещо да купувам нови ми излезе скъпичко, но все пак по-важно е на децата да им е удобно. Имате ли представа тези 16 инчовите до каква възраст горе долу се ползват и доволни ли сте от драг, ако някои има този размер?
  Сега видях тези за каките, но са много скъпи, 600 лв за рожден ден за подарък ми идва в повечко - http://misto-bg.com/puky/z8.htm
  Все пак ще помисля имам време, може бабата и дядото да се включат със финанси и да помогнат Simple Smile Някой ако има това на Пуки да сподели отзиви Simple Smile

  Валенцето  видях, че сте взели 20 инча на Драг, колко е голямо детето и колко струва колелото?

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 09:46 от Aila

# 492
  • София
  • Мнения: 9 857
Aila, малката е на шест и половина, върви дребничка за годините си, около 122см е. 20-инчовото, но точно този модел, и е идеално. Седалката и кормилото са свалени до долу,кара го без проблем, както написах и по- горе.Спокойно си стъпва на земята от седнало положение. Пробвахме и 16 инча, но и е мнооого малко. Е, би могла да го кара това лято, но не става.Пробвахме и 16 инча на Дино, също и е малко. Дино имат също 20 инча, но цената му идва над 300лв. Нашето е 209лв. Гаранция- 2 години. Олекотено , въобще за мойта нежна госпожица това е идеалното колело. Имам едно изпратено  лс с предложение за 18 инчово колело, но на мен ми идва твърде скъпо-около 400лв, не помня марката, но ако искаш ще ти го препратя да видиш. Драг и Дино 18 инча нямат. Едно от моите условия беше велосипеда да не е тип бегач, тоест кормилото да не е на едно ниво със седалката, да е като едновремешните Балканчета. И Драг, и Дино са именно от този тип, поне моделите, които разглеждахме ние.

 Аз пак да попитам - наколенки да ми препоръчате  някакви?

# 493
  • София
  • Мнения: 1 711
Аила, ако ще те ориентирам, ние имаме Драг Пикачу 16". Купихме го миналото лято за Дани, тогава той беше около 100см, като му обърнаха кормилото наобратно за да му е по-близо. В момента е 105см висок и все оше го кара с обърнато кормило, но сме вдигнали вече малко седалката. Това за да се ориентираш горе-долу за каква височина става 16 инчовото. Като пари беше някъде около 200лв, помня само че за 2те колела (другото е 14ка на Уинкс), дадохме малко под 400лв. Най-добре е според мен да отидете и с двете в някой магазин, където има избор от 2та размера, да се качат и да видите кое ще могат да подкарат и ще им е удобно.

# 494
  • София
  • Мнения: 11 707
Aila ние имаме Драг Пикачу 16".Доволна съм,макар че като го купихме и след около месец дъщеря ми отказа да го кара.Падна веднъж и до там беше.В момента на купуване да е била около 108 см. на 5 години.Тя е дребна и слаба.
В момента е около 112-114 см. и мисля,че идеално и пасва.Вчера цял след обед е карала в Южния парк и въобще има желание за него за разлика от миналата година.По принцип 16 цоловите ги дават за ръст над 110 см,ако не се лъжа.Предполагам,че миналата година може да и е идвало голямо,макар да бяхме с нея при купуването и да и пасваше добре като размер.
18 цолови на Драг мисля,че няма.
Един съвет от мен,купувайте размер,който пасва на размерите на детето.Не купувайте по-голям с цел икономия.За тази цел най-добре с детето за проба.

Общи условия

Активация на акаунт