Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 839
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 501
Разбира се  Peace

Казах го по повод желанието на родителите обикновено да купят мааалко по-голямо, та да си го кара догодина, две още. Което често е неправилно. Например за дете на 2 години - 12ка, та да си го кара повечко.


Angel_Dust  Joy Всичко е възможно бе, като нямам книжка или документ - а на него не пише....
Нещо се обърках  newsm78 12" не е ли за 2-годишно? В магазина в който бяхме,ми обясниха,че 12" е за дете от 2 до 3 ,14" било от 3 до 5 ... Явно са ми дали грешна информация  Thinking Аз затова съм се ориентирала към 12"  Whistling

# 466
  • София
  • Мнения: 44 128
всъщност годините нямат значение, а ръста.

# 467
  • Мнения: 501
Да питаха ме години и ръст,дъщеря ми е 92 см и ме ориентираха към 12" .Аз не искам да взимам колело,за да го кара 2-3 години,а просто не харесвам триколки,затова до сега не сме купували колело с идеята да прескочим триколката и да започне да се учи директно с колело с помощни гуми.Далеч съм от идеята,че на 2 ще го подкара от първия път,предполагам,че ще има нужда от 3-4 месеца за да хване ритъм на педалите.  Peace Допитвам се тук,понеже нямам опит в подобни покупки,а и не искам да купя нещо неподходящо за възрастта и само да събира прах. Явно ще отложим покупката ...

Последна редакция: вт, 05 апр 2011, 17:33 от zruncho

# 468
  • Мнения: 75
Дъщеря ми ще прави 2 години и искаме да и купим колело за рожденния ден. Според мъжа ми е малка за велосипед с помощни гуми и предлага да купим триколка.Аз си мисля,че триколката много бързо ще и умалее и все си мисля,че се кара по-трудно.Според вас за 2-годишно кое е по-добре триколка или 12" велосипед? Тези без педалите отпаднаха като идея,много страшни ми се струват  Embarassed



колелетата без педали само изглеждат страшни Simple Smile всъщност са леки, маневрени и много лесни за управление,а детето има контакт със земята през голяма част от времето.

за колелетата митко има триколка с верига като тази
http://www.bebe-best.com/trikolka-baby-bike-ii-smoby-p-11964.html
купихме я миналото лято. вече без проблем подкарва 16 цола колело с контра, но си препочита неговото (което вече му малее, но ще изкара и това лято)

# 469
  • София
  • Мнения: 1 735
Моля,дайте съвет кой е по-добрия модел ДРАГ:
http://www.dragbicycles.com/?menu=bikes&cid=4&pid=27
или
http://www.dragbicycles.com/?menu=bikes&cid=4&pid=43
Искам да е с контра...май! newsm78

# 470
  • София
  • Мнения: 44 128
ами поне преди само драгона беше с контра.
обаче е хубаво да ги тестваш на място... малко им е различна  рамката и например на моето дете пикачуто изобщо не му беше удобна... някак му беше по-далеч кормилото...

# 471
  • София
  • Мнения: 1 735
И аз гледайки ги до този извод стигнах,гледайки рамката.Дъщеря ми снощи подкара единия от двата модела,ама кой ли беше!?До преди малко не знаех,че са два вида 16-те. Mr. Green

# 472
  • Мнения: 113
 Преди месец купихме Drag Dragon 16 за дъщеря ми. Доволна съм, за нейният ръст(110см) е идеално. Кара си го без проблеми.
 Синът ми кара вече второ колело на Драг - модел Климбър. Определено сме фенове на марката Peace

Последна редакция: пт, 08 апр 2011, 14:39 от Dezzzi

# 473
  • София
  • Мнения: 9 862
Записвам се и аз в темата. Предстои ни купуване на колело за дъщеря ми, на 6 и половина е, 122см. Ориентирали сме се или към Дино, или към Драг. Само тях и ще разглеждаме по магазините. Тя може да кара без помощни. Обаче малко ме притеснява какъв размер ще и избираме. Естественно, че ще оглеждаме с детето, тя ще сяда, ще пробва. Но за 16 цола ми се вижда голяма, а за 20 малка.  Rolling Eyes Пък никъде не видях 18, явно такова нещо не съществува въобще. Ако е 20-ка предполагам ще е Драг, Дино-то 20-ката идва към 300лв, пък ние сме склонни да дадем не повече от 200.

# 474
  • София
  • Мнения: 11 713
Миналата година за 5 РД на дъщеря ми и купихме Драг 16 цола с помощни колела,цената беше 200 лева.Тогава дъщеря ми беше около 108 см. висока по спомени.Кара го малко през лятото,по-скоро прави опити,падна и до там беше.
Тази година най-неочаквано поиска да се качи,след като месеци наред не искаше.В момента и е иделано според мен,но тя е 112-114 см. и всеки ден пита кога ще го кара.
18 цола нямам спомен да сме гледали,а и не помня да е имало в магазина.Ние търсихме основно в магазини на Драг.Доволна съм от този на бул.България и Гоце Делчев.
И задължително с детето да го пробва.20 цола беше голямо за моето дете тогава.А и те имат нещо като таблица,според която над 110 см. си спомням беше за 16 цола.А с този ръст,който ти си посочила сигурно е за 20 цола.
Успех!

# 475
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... Но за 16 цола ми се вижда голяма, а за 20 малка.  Rolling Eyes Пък никъде не видях 18, явно такова нещо не съществува въобще. Ако е 20-ка предполагам ще е Драг, Дино-то 20-ката идва към 300лв, пък ние сме склонни да дадем не повече от 200.

Има 18" велосипеди, но не са Дино и Драг. Не се вместват и в бюджета, който сте си определили.

# 476
  • София
  • Мнения: 9 862
Ali&Meli , да, и аз гледах таблиците с размерите на Драг. За ръст 120-150см мисля, беше посочено 20 цола. Но всичко е доста относително, на място  ще преценяваме.
  tigar-migar , да, трябва да се впишем в бюджет до 200лв приблизително. Детето ще кара колелото само в двора на близкото училище, момиченце е и не си пада по екстремно каране, та не бих дала повече от това. Друг е въпроса,че и 200 ми се виждат много, но мисля ,че цена-качество  в случая са задоволителни. Поне по това, което чета за Драг и Дино,де. Все пак ми е интересно и ако не те затруднява би ли дал линк за колело 18?

 Гледах я вчера тая таблица с размерите на Драг, а сега никъде не я откривам, ако може някой да помогне?

# 477
  • София
  • Мнения: 44 128
Записвам се и аз в темата. Предстои ни купуване на колело за дъщеря ми, на 6 и половина е, 122см. Ориентирали сме се или към Дино, или към Драг. Само тях и ще разглеждаме по магазините. Тя може да кара без помощни. Обаче малко ме притеснява какъв размер ще и избираме. Естественно, че ще оглеждаме с детето, тя ще сяда, ще пробва. Но за 16 цола ми се вижда голяма, а за 20 малка.  Rolling Eyes Пък никъде не видях 18, явно такова нещо не съществува въобще. Ако е 20-ка предполагам ще е Драг, Дино-то 20-ката идва към 300лв, пък ние сме склонни да дадем не повече от 200.

абсолютно не е малка за 20-тката...
моят син е на 5 и половина, има 16 драг и това със сигурност му е последното лято, ако сега трябваше да купувам, щях да взема 20-тка, той е 116 ст висок.

драг 20-тката го дават от 114 до 132 ръст.

# 478
  • София
  • Мнения: 9 862
Angel_Dust , благодаря за мнението! То затова и трябва с детето да мерим. А и от колело до колело  разлика голяма. Племенничката ми има Крос, 20-ка. Мноого тежко, според моето абсолютно непрофесионално мнение това е колело за някакви стръмни терени, а не за каране по площадката. Освен това не ми харесва стойката, която трябва да заеме детето, карайки колело тип "бегач" или както там се наричат.

# 479
  • София
  • Мнения: 44 128
Аз специално за Драг писах, понеже такова имаме и за тях знам и като гледам и към него сте се насочили(освен Дино)

Драгона 20-тката е 209 лв... според мен ще пасне идеално на детето... и на бюджета Wink

Общи условия

Активация на акаунт