Препоръчайте детски велосипед...

  • 245 079
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 6 146
Благодаря Simple Smile, не се и съмнявам, че ако се научи и му хареса, ще е доста бърз. Ще се уча и аз в движение!

# 601
  • Мнения: 15 379
Предстои ми и на мен такава покупка, че моето момче кара 12 цола и вече му е страшно малко.
Може ли някой да ми препоръча колко цола за момче на 4 години и 7 месеца, високо 117 см., тежи 18.5 кг. Кара повече от 1 година без помощни колела и е много добър. 18 или 20 цола?

# 602
  • Мнения: 8 243
Най-добре мерете на място. Големият е 108см някъде и от есента кара 20 цолово, но рамката на колелото му е много ниска. На практика е съвсем малко по-висока от 16 цоловото, което караше преди това. Много са големи разликите в рамките на различните модели. Поне в София имате огромен избор от магазини и колелета. Можете да оглеждате, мерите. Аз все през нета пазарувам  Sad

# 603
  • София-Младост
  • Мнения: 23 371
Предстои ми и на мен такава покупка, че моето момче кара 12 цола и вече му е страшно малко.
Може ли някой да ми препоръча колко цола за момче на 4 години и 7 месеца, високо 117 см., тежи 18.5 кг. Кара повече от 1 година без помощни колела и е много добър. 18 или 20 цола?

Аз бих заложила на 20, но както вече са писали харесайте и мерете на място. Драг Скаут е с по-ниска рамка  и седалка, докато другите български велосипеди, които гледахме въпреки същият размер гуми се явяваха високи за синът ми, който горе-долу е колкото твоя.
Аз пък искам да попитам за каската и останалите предпазни аксесоари...цените варират от 20 до 60лв...на какво да се спра, някакси не ми се дават 50лв, но пък...

# 604
  • София
  • Мнения: 6 146
И аз на опашката пак с питанки. Сега прозвънявам магазините в търсене на Драг 16", навсякъде ми казват, че чакат април доставка, сега било "зле" положението. Дали да потърся и по онлайн магазините - ако има в някой, най-вероятно ще го доставят разглобен, сложно ли е сглобяването?
Понеже съм се спряла на модели Драгон и Ръш, някой знае ли дали има съществена разлика??
За каските и мен ме интересува.

# 605
  • Мнения: 8 243
По принцип колелетата се доставят почти сглобени. Обикновено са махнати педалите, седалката и предната гума е завъртяна. Всичко това е за да се събират в плосък кашон. Досглобяването е за няколко минути, но все пак си трябва и някой и друг ключ под ръка.
Относно каската - пак по велосипедните магазини. В Кауфланд и Лидл също в момента има каски на някакви промоции. За каска обаче задължително с детето, за да се измери дали му пасва добре на главата. Миналата есен мерихме така на синът ми, уж неговия размер като сантиметри, ама нещо не му стоеше достатъчно стегнато колкото и да се опитвах да я регулирам. На цени около 20-30лв макс има достъчно добри каски за деца.

# 606
  • Мнения: 1 572
Решила съм да махна педалите и помощните на 12`` Драг на дъщеря ми. Целта е да го кара като баланс-байк. Някой пробвал ли е подобна акробатика, че ще го нося в един магазин да го правят. Не ми се ще да го връщам след ден за обратно сглобяване, ако идеята не сработи  newsm78

# 607
  • София
  • Мнения: 553
искам да попитам по запознатите 18-ки само Драг ли предлагат  Rolling Eyes  bouquet

# 608
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
искам да попитам по запознатите 18-ки само Драг ли предлагат  Rolling Eyes  bouquet

Не само те, разбира се. Виж в Google.

# 609
  • София
  • Мнения: 6 146
ston, благодаря за разясненията!! Simple Smile За съжаление се оказва, че май са останали само зелени колела, пък ние нали искаме синьо... Ще се чака явно новата доставка.

# 610
  • Мнения: 388
Не е по темата , но имам питане-  Синът ми е почти на 5 г. и не иска да върти педалите напред / заинатил се е и ги върти само назад/ Показвали сме му хиляди пъти но той си знае неговото. Посъветвайте ме как да го науча по- лесно?

# 611
  • Мнения: 15 379
Благодаря, момичета. 20 цола ще да е.

Дези, никак. Ще се научи тогава, когато той реши.

# 612
  • София
  • Мнения: 44 209
Не е по темата , но имам питане-  Синът ми е почти на 5 г. и не иска да върти педалите напред / заинатил се е и ги върти само назад/ Показвали сме му хиляди пъти но той си знае неговото. Посъветвайте ме как да го науча по- лесно?

вземи му колело с контра.

# 613
  • Мнения: 388
Благодаря за съвета . ще търся с контра  , мислех че вече няма такива колела.

# 614
  • София
  • Мнения: 12 241
На каките колелетата 18 инчови на Пуки са със спирачки и с контра, но честно казано не я ползват особено.

Общи условия

Активация на акаунт