Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? 2

  • 80 407
  • 741
  •   1
Отговори
# 1
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Morena, чудесно оформление на темата  bouquet
Харесва ми кутийката с място за сушени плодове и ядки.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 893
Благодаря за новата тема. Може би ще е добре, ако в първия пост има някои линкове от предната тема.

За притоплянето на сухи храни без микровълнова ползвах парти грил преди, а сега air fryer. Топлила съм също и на водна баня и във фурна на ниска температура.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 901
Благодаря за темата, записвам се въпреки, че приготвям храна за мен, а не за децата ми.
Обмислям едни икейски кутии или от Джъмбо, но пусто и двете са ми далеч.
Откъде мога да поръчам за децата такива шишета с филтър, и ако може да не са някакви безумни цени?
 bouquet
Сега разглеждам няколко сайта и навсякъде пише няма наличност и спрян от продажба.  newsm78

# 4
# 5
  • Мнения: 4 204
Благодаря за новата тема! bouquet

# 6
  • Мнения: 8 146
Благодаря за темата smile3525

# 7
  • София
  • Мнения: 5 168
Благодаря за темата, Морена!

Редовно започнах да практикувам - от вечерята намачквам 1 супена лъжица концентрат манджа с 1 ч л зехтин. Добавям от пълнозърнестия сусамов тахан  1 суп л + лимонов сок, домашно песто, /маслинен пастет...
Така всеки ден се поручават различни сандвичи. Всичко 100% се изяжда.
Под "манджа" имам предвид съвсем прости сварени и овкусени неща: леща, боб, грах, нахут, просо, ориз, елда, картофи... Не бих мачкала мусака или миш-маш, щото тогава е празник в къщи и е светотатство.
Зеленчуци - сериозна добавка отгоре, за да не се слепват и отстрани на едри парчета.

А най-използвания "пастет" е от домашно кисело мляко и домашно сирене 1:1

За да не се тръскат сандвичите из кутията и да се разпадат ги надграждам с някакви сурови ядки. Така ядките стърчат, а капакът ги смачква към сандвичите и няма мърдане.

Вчера използвахме за пръв път кристално прозрачна кутия и сандвичите станаха толкова смешни, като магия Simple Smile Тлъсти ядки кашу бяха дистанционери и като обръщам кутията всичко стои неподвижно, в единия край .

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 556
Моля, пак заповядайте, момичета!  Hug
Микаела, ако събереш линковете, които имаш предвид, имам време за редакция до утре по същото врем на пускане на темата. Ако не, ще са за следващата тема.
Дидка, няма значение за дете ли е храната или за възрастен - идеите са важни.

# 9
  • Мнения: 1 893
Ок, ще ти пратя по-късно на лични линковете, които аз ползвам.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
 Благодаря за новата тема!  bouquet

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Благодаря за отговорите за претоплянето на храната.Всички съвети и идеи тук са ми страшно полезни  Peace

# 12
  • Мнения: 1 572
Благодаря за темата  bouquet
Най-после се наканих да пробвам мини сиренца бейби-бел. Много ми харесаха, предполагам и дъщерята ще ги одобри. Но са доста засищащи. На мен едно ми дойде много и си го ядох с паузи  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 6 084
Morena, чудесна работа си свършила.  Hug

Аз не слагам храна, която не може да се яде без претопляне, но това ми се стори интересно:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HR8YUYK?psc=1&redirect … id=A1AFJESMA8SCN6

# 14
  • София
  • Мнения: 553
Морена благодаря за темата  bouquet
Спункот къде са тези сиренца  Rolling Eyes
Скрит текст:
Благодаря за темата  bouquet
Най-после се наканих да пробвам мини сиренца бейби-бел. Много ми харесаха, предполагам и дъщерята ще ги одобри. Но са доста засищащи. На мен едно ми дойде много и си го ядох с паузи  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт