СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 8

  • 89 766
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 210
Добре дошли в новата ни тема!


Архив:



Тема за курсовете, които се провеждат в СМГ:
Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

Важни връзки за гимназията:
Официален сайт на СМГ
Семегеец на годината във Facebook
Вестник СеМеГе във Facebook

Интересни връзки, свързани с математиката:
Формули
Форумът в math10.com
Математика за всеки
Математически конкурсиМатематика, риболов, поезия
Блогът на Иван Миронов
Солема

Други полезни връзки:
Институт по математика и информатика БАН
Съюз на математиците в България

Полезни теми за математика от форума:
Прием в СМГ след 4 клас
Математици стоят готови за помощ по задачи нови
Математически турнири

И за всичко друго, което ни интересува:
Мястото, където най-изчерпателно са обобщени търсенията ни по всички въпроси


График на часовете и междучасията в СМГ:

1 блок  07:30 - 08:10        08:15 - 08:55

2 блок  09:05 - 09:45        09:55 - 10:35

3 блок  10:55 - 11:35        11:45 - 12:25

4 блок  12:35 - 13:15        13:25 - 14:05

5 блок  14:15 - 14:55        15:05 - 15:45

6 блок  16:05 - 16:45        16:55 - 17:35

7 блок  17:45 - 18:25        18:30 - 19:10

Последна редакция: пт, 15 сеп 2017, 11:11 от Фран Дж

# 1
  • Мнения: 7 210
Дами и Господа, добре дошли в новата тема! bouquet Hug

Очакват ни горещи мнения и теми, а развръзката явно тепърва предстои!
Моля, нека спазваме добрия тон и правилата на форума!

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 20:06 от Фран Дж

# 2
  • Мнения: 6 031
Откакто следя темите за СМГ никога не са се изписвали толкова бързо. Simple Smile
И тази вероятно ще свърши бързо, предвид непрестанните новини, които има, но дано да е последната от този вид.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 912
Идва 15.09., а всички сме вече изморени и напрегнати. Дано да се намери добро решение в най-скоро време. Все пак е положително това, че най-сетне някои проблеми излязоха наяве, стига това да е начинът да бъдат решени.

# 4
# 5
  • Мнения: 7 210
Аз нямам ученик в СМГ и не знам дали ще имам! Съжалявам обаче всички, които са артисти и по един или друг начин са участници в този "сериал"!
За съжаление нещата безкрайно много се проточиха!
Играта започна да прилича на "Кой е по-по-най", а аз хич не я харесвам!
Отдавна съм в кухнята на СМГ, имам си свои теории за всичко, което се случва и дано не се окажа права!
Лека вечер!

П.П. За съжаление изразът: "Аз правя всичко в името на децата"/И П.Т. и А.С. и много други го казаха/ се изтърка и придоби друг смисъл!
А нашите деца един ден ще платят за това! Ние вече плащаме!

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 23:38 от Фран Дж

# 6
  • Мнения: X

Какъв сериал, прилича на: http://interdag.ru/upload/event/event_1883.jpg
Необяснимо как училище с такова добро реноме стигна до това положение!

# 7
  • Мнения: 256

Какъв сериал, прилича на: http://interdag.ru/upload/event/event_1883.jpg
Необяснимо как училище с такова добро реноме стигна до това положение!



Питайте хората от снимката. Межу другото кой реши да сложи тази нелепа снимка? Няма ли какво хубаво да покажете в това училище?

# 8
  • Мнения: 5 425
Съжалявам обаче всички, които са артисти и по един или друг начин са участници в този "сериал"!
Отдавна съм в кухнята на СМГ, имам си свои теории за всичко, което се случва и дано не се окажа права!
А нашите деца един ден ще платят за това! Ние вече плащаме!
Ако теориите са ти каквито подозирам, Фран, боя се че ще се окажеш права...за съжаление!
А децата - те вече плащат.
Не мисля, че артистите в тази сапунка са за съжаление. За съжаление са "страничните жертви".

# 9
  • Мнения: 549
Фран, интересно ще ми бъде да споделиш твоите предположения, трудно е да се ориентира човек в този сериал - задкулисни истории и платен ПР, масовка и друг "реквизит" - какво стои зад всичко това?

# 10
  • Мнения: 815
Цитат
А децата - те вече плащат
, как точно плащат децата?

Смятам, че освен децата на г-жа Тодорова, всички останали засега нямат сметки.
Надявам се да се намери решение, така че и учениците на г-жа Тодорова да са добре.
И специално за Ежко, говоря от първо лице единствено число и мисля, че  не пиша в темата за АК,
а иначе знам че СМГ няма бивши , (нали Ежко).... някак все нещо те дърпа към него , за добро или за зло.
Доста хора, които са в кухнята на училището се досещат за теориите на Фран, към тях да се добавят борбите в математическите среди и чиновниците  и ето я ситуацията.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 015
Моята гледна точка е, че докато има призиви да се подкрепи този или онзи нищо хубаво не очаква нито у-щето , нито децата. Всичко тръгва от състезателната математика, курсовете за малките, кой на кой е ученик, сблъсък на интереси при големите и кой знае още какво.... само и единствено противопоставяния. Докато всички тези възрастни хора с титли и успехи не седнат да си поговорят по мъжки, да направят компромиси в името на децата и не си поделят парите и властта, която е очевидно , че за момента всички я искат, нищо няма да се промени. И  поста на Happy и най вече последните редове от миналата тема отразяват изцяло и моето мнение.

# 12
  • Мнения: 5 392
Много жалка история. Съвсем не съм чела всичко, което тук е изписано. Дори в момента темата не ме засяга. Но има хора в СМБ и в Института по математика на БАН, които с годините са доказали, че готвят добросъвестно и качествено участниците в международни състезания, в които се представя България. Те в момента са в ръководството на СМБ. Има други хора, върху чието име тегне много тежка сянка на съмнение, че при една международна олимпиада в Япония са изнесли задачите, благодарение на което нашият отбор е спечелил първо място, а човекът- орден „Стара планина”. Този същият човек сега е зад кулисите на изгодите от кенгурото и несгодите в него. Този човек искаше да става академик по социални науки, въпреки, че претендира да е математик. Той се опитва и да коли и беси с подкрепата на МОН. Резултатът- подкопан авторитет на едно от най-добрите училища в България. За родителите- тук някой беше писал, че медалите на първенците се прибират у дома и служат за семейна утеха. Това не е така. В състезателната математика се изгражда самочувствие, увереност, борбеност.  Заслуга за тези качества имат хората от СМБ. В голяма степен. Всеки който наруши тези стандарти на почтеност, на толерантен бой на умове - съкрушава човешки души. В това страдат децата, това ще са последствията за обществото. Остава въпросът защо МОН застава зад подобни хора и изяви? Навремето един министър се запомни с това, че успя да се справи с безумно корумпирания ректор на академията в Свищов. Макар, че после този човек беше предсрочно освободен от министерстването си- ще го запомня с това добро дело. Дано и сега да се намери кой да сложи точките над и, но не за сметка на унищожението и загубата на морал в СМГ.

# 13
  • Мнения: 8
Според мен, проблемът е в училищното настоятелство, което е отделно юридическо лице. КОЙ фифурира там всеки може да провери. КАКВО контролира, също всеки може да провери. Г-жа Петя Тодорова и г-жа Румяна Караджова  са членове и на настоятелството, и учители в СМГ. Въпросът, който си задавам, е дали искам постоянно да плащам за безплатно образование и учителите няма да са болни през седмицата и налични за курсовете.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт