Какви са минусите на това,че детето ми не е припознато?

  • 5 904
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
Точно за наследството да поговорим! Оказа се, че сега се хапя отзад, че разреших на БНД да припознае малката! Той е гол като пушка и принципно има мислене на жигло и хрантутник! И ако не дай Боже стане нещо с мен, просто той първо веднагически се нанася в мая апартамен с неговата тъпа кифла - понеже е единствен законен родител и второ - получава всички авоари от другите имотои...Които са на дребната, но той е попечител!!!! В момента се чуда как точно да кръцна тази възможност.....Така, че това за наследяването от бащата...не ме разсмивайте..... Joy Joy Joy

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
момичета, ДАРЕНА, пише от една позиция, която е много специфична - тя разглежда нещата откъм пораснало детет
и бих казала, че нейното мнение е правилното с едно изключение - ДАрена, а и повечето хора и аз до скоро - не сме запознати колко малко се СПАЗВАТ правилата по задълженията на бащата и колко много се ИЗИСКВА от майката да зачита правата на вписания по документи баща
порсто ДАрена и аз до скоро не си даваме сметка какво е да дойде полиция и с полиция да ти вземат детето да го водят пир баща му, а ти да чакаш с години! той да си плати жалката издръжка......

ДАРИ, нещата са така както пишеш с едно изкл(, което според мен обръща всичко - това е като да дадеш права над детето на неговите биологични родители, изоставили го преди години....с такива хора не можеш да бъдеш сигурен каков ще сторят, нали? трябва да имаш все пак дефект да изоставиш детето си било докато майка му е бременна или после.....

# 17
  • Мнения: 1 652
За съжаление разбирам,че тук пишат момичета, за които май наистина няма плюсове това вписване. Аз говорех принципно.  Разбира се, че един безотговорен родител, може да направи живота на този, който е поел всички отговорности- ад.
 Съжалявам момичета, че при вас е така.

Но всичко се променя. С един човек не свършва всичко. Ако ще го режете тогава - режете не до кокал ... просто разтоварете ненужното от ремаркето. Разтоварете себе си от него. Това означава- да не позволите да ви тревожи ! Прощавайте, че се намесих! Бог да е с вас!  Hug

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ДАри, мердси че пишеш!
винаги друга гледна точка е най-хубавото нещо щото помага да видиш къде си и каков да се направи...понякога нещата са различин от товма което виждаме
пиши и продължавай, защото това е начин да се видят мащабно нещата

както ти казах си права в общия случай - аз заради това преди 10г посъветвах приятелката си да се омъжи за мъжа от когото чакаше дете
но сега пък дурга своя приятелка посъветвах да не гони таткото за припознаване, защоот не е ясно какво ще му хрумне след като я изостави бременна

он пък самата аз исках мъжа ми да припознае детето ни...и дори се омъжих пък било и малко под натиск

така че всяка ситуация е различна!
така че мисдлете момичета, мчислете само вие си знаете какво ви е и как са нещата

# 19
  • София
  • Мнения: 16 037
Според мене няма  минуси. Всичко зависи от хората, от самия баща. От 2 дни  се каня да ви пиша, Моргана ме е изпреварила - какво правим с припознал баща - използвач, ако нещо се случи с майката. Точно този въпрос си зададох и с взех мерки. Дъщеря ми е родена по време на брак с подобен баща. След дело той вече не фигурира в акта за раждане. За 18 год. с баща-неизвестен не сме имали проблеми. В училище  акта за раждане само се представяпри записване в 1 клас,  но не остава там. Едва ли на някой му влиза в работа има ли баща или не. Единственото предимство, което е ползвала - безплатно явяване на изпита след 7 клас. Даже тогава една лелка от комисията се очуди, че не изглеждам циганка, а си искам предимството. В детската градина - казаха ми, че 1/2 такса се плаща само, ако детето е сирак, бащата умрял. В 9 клас на деца с 1 родител се полагаше някаква стипендия - пак трябвало бащата да е умрял. Детски не съм взимала - надвишавам дохода. Така че, помислете си От една страна е дорбе детето да има наследство, но - така и боклука става ваш и на детето наследник. Да не говорим да законните номера бащата-боклук да си скрие наследството/продажба на имоти и др.-адвокатите знаят. Всеки случай е различен, не се впечатлявайте от оценки на разни отрудени лелки в общината.

# 20
  • Мнения: 911
Но всичко се променя. С един човек не свършва всичко. Ако ще го режете тогава - режете не до кокал ... просто разтоварете ненужното от ремаркето. Разтоварете себе си от него. Това означава- да не позволите да ви тревожи ! Прощавайте, че се намесих! Бог да е с вас!  Hug

 Grinning

# 21
  • Мнения: 585
Ако бащата го припознае за да излезеш с детето в чужбина ще ти трябва всеки път подпис че е съгласен бащата , а какви въртели може да ти прави с това да не казвам , ако пък не можеш да го откриеш за да подпише че е съгласен не можеш да изведеш детето . При положение че не поддържате контакт с бащата няма смисъл да го припознава по-скоро ще имаш разни административни пречки къде ли не, а полза никаква

# 22
  • Мнения: 1 425
... Съгласие аз съм преценила,че няма да дам на този човек (не че той се натиска вече де )....
Твоето съгласие изобщо не му трябва за да припознае детето ако реши.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 477
... Съгласие аз съм преценила,че няма да дам на този човек (не че той се натиска вече де )....
Твоето съгласие изобщо не му трябва за да припознае детето ако реши.

Чакай, не е точно така! Ако в родилния дом майката не иска да даде съгласия бащата да е известен просто подписва под документа, че не е съласна! Пантерчо, не говори за неща, дет не си ги имал като житейски опит! Защото аз точно в този миг се чудех дали да напиша - да, съгласна съм и заявявам, че това е бащата на дребната! (за което сега се хапя отзад както писах по-горе! #2gunfire)
А след това той може да води дело за припознаване на детето! Но това е нещо съвсем друго вече! А там вече нещата опират до това на кой адвоката е по-добър!!!!

# 24
  • Мнения: 1 425
...А след това той може да води дело за припознаване на детето! Но това е нещо съвсем друго вече! А там вече нещата опират до това на кой адвоката е по-добър!!!!
Изобщо не трябва да води дело. Може да припознае детето със заявление.
Майката е тази която трябва да води дело за оспорване на припознаването.
Ама всичко това са общи приказки защото повечето т.н. бащи тука са такива идиоти, че изобщо не им се занимава с децата дори и едно заявление не им се пуска че да не си развалят рахата. Могат да го пуснат само ако решат да тормозят майката. Логика "за чудо и приказ".

# 25
  • Мнения: 911
... Съгласие аз съм преценила,че няма да дам на този човек (не че той се натиска вече де )....
Твоето съгласие изобщо не му трябва за да припознае детето ако реши.

Чакай, не е точно така! Ако в родилния дом майката не иска да даде съгласия бащата да е известен просто подписва под документа, че не е съласна! Пантерчо, не говори за неща, дет не си ги имал като житейски опит! Защото аз точно в този миг се чудех дали да напиша - да, съгласна съм и заявявам, че това е бащата на дребната! (за което сега се хапя отзад както писах по-горе! #2gunfire)
А след това той може да води дело за припознаване на детето! Но това е нещо съвсем друго вече! А там вече нещата опират до това на кой адвоката е по-добър!!!!

За съжаление, Пантер май е прав.

И да се надяваме на железната му логика и прозорливост, че никой от нашите ЕРД-ци няма да се завтече да ни припознава децата.

А междувременно пожелавам на всяка желаеща в нашата ситуация (с "баща-неизвестен") да си намерим по един свестен мъж, който да пожелае да осинови и детето - което е единственият сигурен начин да се осуетят всякакви евнетуални мераци на нефелните ни семедарители.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, тогава можете ли да ми отговорита на въпроса защо в заявлението за припознаване трябва да се подпише и майката? newsm78 Имам ясен спомен от подписването й, не съм толкова изветряла!
И искате да ми кажета, че изведнъж детето бива припознато без знанието на майката?! А, стига бе! #Crazy

# 27
  • Мнения: 1 425
Е, тогава можете ли да ми отговорита на въпроса защо в заявлението за припознаване трябва да се подпише и майката? newsm78 Имам ясен спомен от подписването й, не съм толкова изветряла!
И искате да ми кажета, че изведнъж детето бива припознато без знанието на майката?! А, стига бе! #Crazy
За да бъде вписан в акта за раждане се иска съгласието на майката.
Тук говорим за друго нещо - ако в акта за раждане пише "баща неизвестен" - практически всеки мъж може да отиде в Бюрото по гражданското състояние и да припознае детето като свое.
Ако мъжът припознае детето, припознаването може да се оспорви от майката само със заявление в срок от три месеца.
След това мъжът ако иска може да подаде иск за установяване на произход. Тка че и аз бях в малка грешка.

# 28
  • Мнения: 402
много интересна дискусия сте ми заформили, за което ви благодаря  Hug
съгласието на майчицата трябва за припознаването, но сега ми е прекалено изнервено да обяснявам процедурата Thinking
та аз моето няма и не го дадох, не защото аз лично съм наранена от този човек, а защото той не се представя като баща . не може за 8 месеца да купиш на детето си само 1 кутия мляко и 1 памперси!!!! и да не кажеш на сума ти роднини ,че си станал баща, а даже да го криеш!!!!!!
За Бога....
Та за какво ми е наследството на тоя кретен смотан , който го е срам да каже ,че има дете....подаяние за детето.
Извинявайте, съвсем нищо лично, просто много боли като говориш на болезнените теми и като си изнервен  Tired Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 6 477
Не мога да повярвам, че всеки кретен може да припознае детето без!!!!! да уведоми майката?! newsm78 #Crazy #Crazy
И как точно майката разбира и завежда дело?! newsm78
Не, аз подписах документ, в който заяввям кой е бащата на детето и че съм съгласна с това! Това е вид дело, което болниците правят за улеснение....Пантерчо, просто не е точно както го мислиш...най-малкото е нелогично!!!

Общи условия

Активация на акаунт