Да се пенсионираме на 75г !!!

  • 3 748
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 993
Ох, не знам, фирмените партита като фирмени погребения ли си ги представяте?  Laughing

# 76
  • Мнения: 9 990
Ох, не знам, фирмените партита като фирмени погребения ли си ги представяте?  Laughing

ето ти вече повод да лъжеш за годините  LaughingЩе се барна 50-ти набор

# 77
  • Мнения: 2 759
...ето ти вече повод да лъжеш за годините  LaughingЩе се барна 50-ти набор...
                   И като стана дума... вярно ли е, че законът не забранява промяна на възрастта в документите? Може да се подмладиш или състариш в съда  newsm78? Чувала съм за такива случаи понеже, и ме убаждаваха, че не било незаконно...

# 78
  • Мнения: 6 993
Уф, не мога да мина за 50ти набор. Аз за собствения си не минавам, още ми искат ЛК по баровете . Бая има да бачкам още  Crossing Arms
Обаче се сетих друго - баща ми се опасяваше, че доста ще се озори със заема за новата къща само за 15 години, сега може да спи спокоен, ще си го плаща 25  Laughing

# 79
  • Мнения: 9 990
Няма немога.Целта оправдава средствата.Боя и грим правят чудеса.
За смяна на възрастта-неНам... Thinking

# 80
  • Мнения: 4 465
Уха, направо си се представям каква кипра ще съм на 75, с очила с внушителен диоптър, червилце и пред компютъра в офиса. А събота и неделя на разходка с правнуците. Ако доживея де.

# 81
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Една съседка на майка ми пък искаше да се пенсионира, ама работата и е ценна за работодателя, трудно се намира добър персонал и той и дума не даваше да се каже за пенсиониране. А жената вече е на 67, и без това си работи доброволно след годините за пенсиониране, ама вече и писна, умори се. Работят заедно с друга колежка, като тя пък е на 65. Едната е майстор готвач, а другата помощник. Готвят супер. Лятото ги праща на морето в друго заведение. Вършат му идеална работа и той много е доволен от тях, изобщо не е навит да си търси други готвачи. Че и не му се пазарят за заплати, щото на тези години къде ще ходят. Ама вече са уморени, започват да се скапват, а и работата си е тежка. Та казва тя на шефа си - Шефе, хайде вече ни е време за пенсия, остаряхме, ще започнем да се напикаваме вече. А той - ааа, никакво пенсиониране, пенсиониране само при посиране, при напикаване - не  Naughty
 Mr. Green

# 82
  • Мнения: 647

"В България в момента 100 работещи издържат 82-ма пенсионери, като се очаква до 2050 г. на 100 работещи "да се падат" 123-ма пенсионери."

Това според мен е несериозно. Егати тезите... #Cussing out
От къде накъде ще ме издържат бъдещите поколения като се пенсионирам . За чий  ... си внасям социални осигуровки ? Нали ги внасям за да получа пенсия един ден.Това са моите пари . Като ги чета такива и  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Като че ли даром ще ми дават пенсия един ден ( дай Боже ! ).  #2gunfire

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
Скрий малко пищовите. Ако искаш да разбереш нещо - попитай.

Песионната система работи точно така. Каквото се внася сега в задължителното СО (първи стълб) е в общия кюп. Тези пари се харчат за текущите пенсии и затова тези пенсии са толкова ниски.  Другото пенсионно осигуряване - "доброзорното" и доброволното (втори и трети стълб) са на индивидуална партида и ще можеш да се възползваш от тези пари и има значение колко внасяш.
В БГ основно пенсиите на сегашните пенсионери са от първия стълб, защото те просто не са имали възможност да се осигуряват по друг начин.

# 84
  • Мнения: 647
RadostinaHZ , мисля , че на мен системата за социално осигуряване ми е ясна. Проблема не е в това , че социалните осигуровки отиват в общ кюп.Проблема е , че парите които са внасни под формата на соц.осигуровки на сегашните пенсионери ги няма ! Затова сега ние плащаме с осигуровките си пенсиите на тези които вече са се пенсионирали. Едно е от общия кюп да се отделят пари за инвалидните и наследствени пенсии на деца , друго ена 100% да покриваш всички пенсии ! Затова са и пищовите !

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
А от какви пари са се плащали пенсиите на тогавашните пенсионери? И по соца удържаха пари за пенсии, но го бяха кръстили по друг начин. Това, което се разправя за митичните пенсионни фондове преди девети ми звучи точно като мит. Съмнявам се да са били чак толкова много тези пари. След национализацията държавата просто е използвала тези пари за други цели. С въздух ли се прави индустриализация? И сега е така - който вземе властта може да промени каквото си иска.

Едно е от общия кюп да се отделят пари за инвалидните и наследствени пенсии на деца , друго ена 100% да покриваш всички пенсии ! Затова са и пищовите !

А това изречение изобщо не го разбрах. От общия кюп винаги се покриват всички пенсии, освен ако няма осигуряване на индивидуална партида.

# 86
  • Мнения: 4 465
Едно време имаше искане от всяка приватизационна сделка част от парите да се внасят в пенсионен фонд, защото логиката беше че парите за пенсии на тогавашните работещи са били използвани за изграждане на предприятията. Но мисля си приватизираха без да им пука.

# 87
  • Мнения: 647

Едно е от общия кюп да се отделят пари за инвалидните и наследствени пенсии на деца , друго ена 100% да покриваш всички пенсии ! Затова са и пищовите !

А това изречение изобщо не го разбрах. От общия кюп винаги се покриват всички пенсии, освен ако няма осигуряване на индивидуална партида.
Наистина не се изказах правилно .
Много ясно , че парите се използват за изплащане на всички пенсии. Имах предвид , че от парите на осигуряващите се е нормално освен за изплащането на техните бъдещи пенсии , част от тях да се изразходват и за изплащане на пенсии на инвалиди , на деца сираци т.е на хора които не участват дейно в осигурителната система. Но останалите пари би следвало да са за бъдещите пенсионери , а не за сегашните пенсионери.
Не ме разбирайте неправилно , не желая сегашните пенсионери да останат без пенсии ! Просто тази система трябва да навакса по някакъв начин липсите във фондовете си иначе не на 75 , а на 105 ще започнем да се пенсионираме !

Общи условия

Активация на акаунт