Мастопатия - ще се мре ли скоро?

  • 78 460
  • 98
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 642
Като ви чета и си мисля, че имам мастопатия. Sad
Може ли да ми препоръчате къде да се прегледам с ехограф?
Ако може по здравната каса и без предварително записване.
Извинявам се за спама. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 868
Не ми е взел секрет за изследване - каза, че не е необходимо защото секрета е прозрачен. След три месеца ще ходя отново на преглед да видим как са подействали лекарствата. Лекарят каза, че ако все още има секрет и особено ако пробени цвета си (кафеникав или кървав) ще го изследва.
Docsi, знам, че не е задължително при мастопатията да има секрет. Въпросът ми беше дали е нормално, дали и при други жени се случва. Питах лекарят, каза че не е добре да има секрет.
Аз мисля, че не е лошо и сега да се изследва секрета, а Прогестогела мисля, че наистина ще ти повлияе добре!

# 62
imam si mastopatiq ot 16 god. ne se pritesnqvai ne e rak i ne se mre ot mastopatiq.drug e vuprosa 4e trqbva da se preglejda6 vsqka godina.

# 63
Като ви чета и си мисля, че имам мастопатия.
Може ли да ми препоръчате къде да се прегледам с ехограф?
Ако може по здравната каса и без предварително записване.
Извинявам се за спама.

# 64
  bouquet  Добър мамолог има в ИСУЛ - д-р Йордан Спиридонов, тел.: 944 1221; 0885 777 656. Приема и по здравна каса и без предварително записване.  Peace

# 65
  • Мнения: 1
Преди няколко месеца ме заболя дясната гърда .След консултация с личната ми лекарка отидох на преглед при хирург да се установи какво ми е.Гледахаме на ехограф и ми поставиха диагноза мастопатия.Изписа ми само витамини-Герикапс-витамин А+Е.Започнах да ги пия по 1/една таблетка /на ден.Пия ги вече 3месеца и определено мога да кажа че болката ми намаля и гърдата ми спадна.Оттока вече го няма.Но от седмица наблюдавам че от гърдата ми излиза някаква течност к неопределен цвят и това много ме плаши.Ако някой е имал същия проблем моля Ви помогнете ми. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 868
Преди няколко месеца ме заболя дясната гърда .След консултация с личната ми лекарка отидох на преглед при хирург да се установи какво ми е.Гледахаме на ехограф и ми поставиха диагноза мастопатия.Изписа ми само витамини-Герикапс-витамин А+Е.Започнах да ги пия по 1/една таблетка /на ден.Пия ги вече 3месеца и определено мога да кажа че болката ми намаля и гърдата ми спадна.Оттока вече го няма.Но от седмица наблюдавам че от гърдата ми излиза някаква течност к неопределен цвят и това много ме плаши.Ако някой е имал същия проблем моля Ви помогнете ми. Simple Smile
Здравей, аз също бих ти препоръчала док Спирдонов Peace
На секрета трябва да се направи цитологично изследване!

# 67
  • София
  • Мнения: 102
Темата е малко стара, но ще пиша тук да не отварям нова. Тези дни бях на профилактичен преглед и ми откриха малка киста  (10 мм ) в дясната гърда и
"аденозна зона с кистична преустройка в съседство".  Доколкото разбрах това е нещо, което още не е киста. Установиха го с ехография.
Аз съм на 26, не съм кърмила. Казаха ми само да отида след 6 месеца пак на преглед.
Както чета изглежда няма смисъл от притеснения и все пак не ми излиза от главата. Дали е достатъчна ехографията, за да е сигурно че е просто киста, трябва ли да отида  ми правят и мамография? 

# 68
skupa nqma da se mre.az si q imam mastopatiqta ot 16god. a puk ot nqkolko i mastodiniq.i dvete deca sum gi kurmila do godinkata i vupreki,4e sled tova ostanax po4ti bez cici i malkoto koeto imax se izpari,ponqkoga se prevru6tat v buci,pra6tali sa me 2 puti v onkologiqta,taka 4e predstavi si ujasa.e..... ve4e sviknax i ne mi pravi vpe4atlenie,samo si xodq na profilakti4en pregled vednuj godi6no,vinagi pri muj,4e jenite sa ujasno grubi.kato 4uq za jena genekolog i mi nastruxva kosata.NQMA STRA6NO,NO REDOVNITE GODI6NI PREGLEDI NE GI PROPUSKAI.

# 69
  • Мнения: 1 868
Темата е малко стара, но ще пиша тук да не отварям нова. Тези дни бях на профилактичен преглед и ми откриха малка киста  (10 мм ) в дясната гърда и
"аденозна зона с кистична преустройка в съседство".  Доколкото разбрах това е нещо, което още не е киста. Установиха го с ехография.
Аз съм на 26, не съм кърмила. Казаха ми само да отида след 6 месеца пак на преглед.
Както чета изглежда няма смисъл от притеснения и все пак не ми излиза от главата. Дали е достатъчна ехографията, за да е сигурно че е просто киста, трябва ли да отида  ми правят и мамография? 
Здравей щом си на 26 няма нужда от мамография в твоя случай по диагностична е ехографията!
Кисата не е страшна и само се следи но за аденозната зона има вариант да и се спре развитието, зависи от конкретния случай разбира се.Но мисля, че една допълнителна консултация в скоро време не би ти навредила, а кой мамолог препоръчвам може да видиш в по горните ми постове Peace
Ако искаш нещо да питаш може и на лични ще ти отговоря с удоволствие!

# 70
  • Мнения: 6
Защо така подценявате кистата?Аз също имах една проста киста ,която пожелах да я махнат ,защото повече ме беше страх от нея отколкото от операцията,пък тя се оказа един хубав рак с разсейки ......
Не искам да плаша никого ,а само да дам 1 съвет .Не подценявайте ситуациите и вярвайте на инстинктите си много често те ще ви спасят живота! Naughty

# 71
  • Мнения: 2 070
Преди 2 години си правих мамография.пИшЕшЕ ,МАСТОПАТИЯ ФИБРОЗА.нищо страшно според гинеколожката,но ми препоръча през две години,преглед на гърдите ,и евентуално нова мамография

# 72
  • Мнения: 1 868
Преди 2 години си правих мамография.пИшЕшЕ ,МАСТОПАТИЯ ФИБРОЗА.нищо страшно според гинеколожката,но ми препоръча през две години,преглед на гърдите ,и евентуално нова мамография
Прегледа на гърдите се състои от ехография, мамография и палпация!Това са взаимодопълващи се методи Peace
До 40 годишна възраст е редно да се прави само ехография, всяка година!
А след 40 годишна възраст се прави ехография всяка година а мамография през година!
В рисковия период около 60 годишна възраст се прави мамография всяка година!
Това е правило в диагностиката на млечната жлеза, но както всяко правило и това си има изключения в зависимост от индивидуалния пациент!
Това е в общи линии, написах го за да бъда максимално полезна за всички момичета, които го прочетат и за да може да се ориентират при какъв специалист са попаднали!
Желая успех на всички Hug

# 73
  • Мнения: 292
Аз също съм с двустранна мастопатия и преди 6 месеца имах киста.Сега като ходих на преглед казаха,че се е вкалцила.
Искам да ви запитам на вас случвало ви се преди цикъл да имате толкова силна болка,че да не можете да спите.Имам много силни притискащи болки по 2-3пъти в месеца е лявата гърда.Ходих на кардиолог,каза че не е от сърцето или е плексит или невроза.
Но сега точно преди цикъл не мога да спя страшна работа,при вас така ли е?

# 74
  • Мнения: 1 159
Мама на Габи,и при мен болката е неприятна,но чак да не мога да спя...Аз по-скоро забелязвам нещо друго,ама не ми се смейте Laughing-май има някаква връзка с правенето на секс!Ако 4-5 дни не сме се "борили"с мъжо,започва да ме притиска лявата гърда!Откакто му казах,все си предлага лекарските услуги Wink!
В продължение на 3 месеца пих Геритамин-нео по предписание и сега имам почивка от тях.Като ги спрях,симптомите си се върнаха пак!Само дето не мисля да продължавам,напълнях с 6 килограма и нямат сваляне!Имам чувството,че само съм подтискала неразположението,нищо не съм лекувала с това лекарство!Разбира се,приемам всякакви съвети!
Всичките ми роднини от женски пол от страна на баща ми(неговата майка,сестра му и двете ми братовчедки,още нераждали),имат мастопатия и са пробвали какво ли не!Продължавам с прегледите,разбира се,ама този Геритамин Naughty!

Общи условия

Активация на акаунт