Мастопатия - ще се мре ли скоро?

  • 78 283
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 868
Мамографът показва дали има някакво по-плътно образувание в гърдите, а само биопсията показва за какво става въпрос всъщност.
Точно!!!

# 91
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Мамографът показва дали има някакво по-плътно образувание в гърдите, а само биопсията показва за какво става въпрос всъщност.

Много точно казано!Мамографа показва дали има образование,по очертанията на процеса може да се съди също дали е доброкачествено или злокачествено,но биопсията си дава най-точни резултати за какво се касае дали за доброкачествен или злокачествен процес.Ехографията дава също добра информация за състоянието на млечната жлеза и за наличието или липсата на образования в нея.

# 92
  • Мнения: 46
Ох... момичета! Никога не ми е идвало на ум да се ровя в такива теми, но за жалост този момент дойде. На 31г съм.Имам 2 златни момчета. Кърмила съм ги по 30 дни, нямах повече кърма. Сега малкият е на 2,6г. и преди една седмица ме заболя дясната гърда, отстрани под мишницата. Търпях болката една седмица, но вчера ходих на лекар, защото много се уплаших. Сега съм на АБ и Мастодинон на хапчета. Диагнозата е същата за която се пише в темата. Информацията и подкрепите които прочетох във форума ми помогнаха малко да се успокоя. За щалост съпругът ми още е много притеснен. Не искам и да си мисля за умиране. Това е нещото от което ме е най-страх. Затова е готино да се подкрепяме и да споделяме преживяното. "Не питай старило ами патило" е моето мото. Успех на всички, дано няма др. като нас.

# 93
Здравейте! Нов потребител съм и сега имам нужда да споделя с някой проблема си. Нямам приятелки със същият проблем и разчитам на съветите ви.Преди 3 години се оперирах във Варна от мастопатия.Наследствено обременена съм(майка ми имаше рак на гърдата).И сега отново имам бучка в гърдата и утре ще ходя на лекар.Много съм уплашена.Сега ще ходим със съпруга ми в София.Моля дайте ми съвет при кой лекар да отида на преглед,защото не съм запозната със специалистите в София.Ще ви бъда много благодарна.

# 94
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте! Нов потребител съм и сега имам нужда да споделя с някой проблема си. Нямам приятелки със същият проблем и разчитам на съветите ви.Преди 3 години се оперирах във Варна от мастопатия.Наследствено обременена съм(майка ми имаше рак на гърдата).И сега отново имам бучка в гърдата и утре ще ходя на лекар.Много съм уплашена.Сега ще ходим със съпруга ми в София.Моля дайте ми съвет при кой лекар да отида на преглед,защото не съм запозната със специалистите в София.Ще ви бъда много благодарна.

В София има добри специалисти мамолози към които може де да се обърнеш.На лична ще ти дам телефоните на някой от тях.

# 95
Здравейте,искам и аз нещо да споделя с вас.Днес ходих с една приятелка на мамограф. Тя имаше известни притеснения и аз реших да отида с нея за морална подкрепа. Оказа се обаче че при нея всичко е наред а при мен се установи "паренхимен фокус с мастопатична преустройка, който налага УЗ контрол.Частично запазеният паренхим е с мастопатична преустройка предимно от фиброзен и дребносиктичен тип, с малка мастопатична фиброзна плака "/цитирам дословно/ Естествено си записах час при лекар - образна диагностика но той е чак в четвъртък, а до тогава нали се сащате как ще се чувствам. Та според вас това мастопатия ли е?

# 96
  • Мнения: 1 685
Здравейте! И аз днес ходих на ехограф, на млечни жлези.
Имам двустранна, фиброкистозна мастопатия тип Шимелбуш.На епикризата пише ,че не се сканират огнищни, паренхимни или аксиларни л .възли.
Все още не са ми назначили лечение, казаха ми да посещавам специалист на  шест месеца.
И аз ,съм се доста шашнала  TiredАко някой може да ми каже, какво значи написаното по-горе, ща сам му благодарна  bouquet

# 97
  • Мнения: 3 410
Ами аз имах такава фиброкистозна мастопатия - изписаха м един хомеопатичен сироп Мастодинон, който не ми понесе на стомаха.
И тогава се метнах с антиоксиданти, прополис, алое и се оправих, така че не се шашкай - оправя се.
После си ходиш редовно на профилактика и това е.

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
Привет и от мен!
Вчера ми поставиха същата диагноза. Терапията е РУПИКСИАО в продължение на 3 месеца.
Имате ли някакви отзиви за този китайски продукт?

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 10:38 от мамма_Б

Общи условия

Активация на акаунт