Отзиви за противозачатъчни milligest

  • 40 084
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 214
Здравейте дами Simple Smile
Вярно ли е, че след 6 месеца приемане на противозачатъчни трябва да се направи един месец пауза???? На мен генеколожката нищо не ми е споменала по въпроса, но братовчедка ми каза, че на нея са и казали? И сега не знам какво да правя, защото набложава шестия месец. При мен единствения повлем с този Милигест е, че днес от 4 аптеки в който питах, го нямаше в нито една!!!!!!!
Хубав ден  Grinning

Най-добре да си питаш АГ-то, предписало ти ги. На мен ми казаха, че няма нужда да почивам...


Да ти кажа, да ми вдигне да я питам  Grinning , но и на мен ми казаха от второ място, че не се прави пауза.....

# 61
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
На мен също са ми казвали, че когато се пият каквито и да е противозачатъчни, че ако на 6 месеца се прави пауза от 1 месец, а на 1 година - 3 месеца.
Аз да споделя - този месец  ме беше първият с тези ОК. Не ми беше болезнен, кръвотечението си беше както до сега, но ПМС беше доста по-поносимо. Не бях толкова изнервена, не ме болеше кръста, корема, само и единствено гърдите се бяха подули като балони  Laughing и бяха болезнени. За първи месец съм доволна. Ще ги пия до януари и ги спирам. Имам други проблеми и се надявам и без тези хапчета, цикълът ми да дойде.

# 62
  • Мнения: 34
Здравейте от мен!Аз от 2 месеца вече пия милигест, нямам ПМС течението е ми  много слабо и то само за 3-4 дни макс. а преид беше обилно и по 5-6 дни.
Вчера забравих да ги пия, тази сутрин се сетих и в 4 часа сутринта станах да ги пия, мисля чак довечера да си взема хапчето за днес!
А и обърках дните вместо на 7 ден започнах да ги пия на 6ден. Дали ще се получи някакво объркване?
Пия милигеста, защото от както родих менструацията ми е непостояна!Идва ми на 3 месеца веднъж и бях постоянно изнервена, сега съм доста по спокойна.

# 63
  • Мнения: 1 629
И аз влизам в редиците на нередовния цикъл. Пих оргаметрил и чакам вече от 6 дена да ми дойде. Този път закъсня с два месеца и половина и ме изнервя много. Приготвила съм една опаковка от милигест да видим дали ще помогне. Миналата година пих Ясмина и ми регулира перфектно цикъла, но сега мисля, че и хормонални проблеми се намесиха, защото и се опъпчих много здраво от както не ми е идвало.

# 64
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен!  Simple Smile И аз се включвам с нередовен цикъл. От три месеца пия Logest и нямам никакви оплаквания /няма пъпки, окосмяване, напълняване и т.н/. За сега всичко е нормално.

# 65
  • Мнения: 90
Здравейте, девойки Simple Smile

Профилактично се включвам да споделя само, че откакто от няколко месеца пак съм на хапчета, и то тези, нещата при мен са си съвсем в реда на нормалното. Дори приятно нормалното Simple Smile)) Особено предвид мъките ми покрай болестта, която с Milligest явно мн хубаво "укротявам", направо се радвам вече като ми идва Wink)) Почти никакво усещане за предм. неразположения от какъвто и да било вид, точен (пак, ураа!), и то малък, цикъл и най-вече - спокоен дух! Simple Smile)))

Северни, "но" пък дъждовни усмивки Simple Smile))
М.

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Аз съм нова във форума и се обръщам за малко помощ във връзка с хапчетата  Милигест. Пия ги от година и съм много доволна. Само че никога не ми се беше наладало да отлагам идването на цикъла. Оказа се, че лекаря който ми го изписа не може да ме приеме в близките месеци за консултация, тъй като записването на час е доста сложно, а при 3те гинеколожки, при които ходих за съвет ми дадоха различни отговори.

Отлагала ли е някоя от вас цикъла си с Милигест или друг трифазен препарат и как става това? При едно фазните става чрез неспазване на 7 дневната почивка, отнася ли се това и за трифазните или е друга схемата?

# 67
  • Мнения: 90
Интересен въпрос от твоя страна, Hekseskud, жалко, че няма кой да отговори. За такова по-сложно запитване май все пак е най-добре да се консултираш с лекар, пък било то и не твоя. Аз още не мога да помогна с опит, понеже не ми се е налагало.
Но понеже все ми се е случило веднъж-дваж да пропусна без да искам някоя бройка, та си ги нося в чантата, за да забравям по-малко Wink И така може би 2-3 пъти вече във да речем втората фаза съм взимала от първата, или обратното, няма значение. По-скоро не мога да отбележа разлика - даже и като се замисля.
Може да не е кой знае каква болка за умирачка, по презумпция всички хапчета действат по подобен начин.
Аз някога, предишните ми няколко вида хапчета, ги "местех" с по колкото дни , ако ми трябваше, така да се каже. Взимам примерно вместо 21 хапчета - 25, и така ми идва цикълът не както би било нормално в понеделник, ами в петък. Автоматично следващия месец пия с 4 по-малко, няма сега съвсем да си объкрвам тялото я.
Плюс-минус разбира се, но основата е ясна, надвам се.

Ти сигурна ли си, че искаш да прескачаш цял един цикъл? Не ти ли стига по-малко отсрочка? Аз лично бих помислила пак, особено след като съм видяла какво значи да не ти идва и колко кошмарно действа това на цялото тяло и система (като че ли не се тъпчем достатъчно с какви ли не химии...).

Поговори с някой специалист и ни кажи после какъв е бил резултатът, да знаем и ние Simple Smile

# 68
  • Мнения: 17

Здравейте момичета. И аз преди 2 години пих Милигест и ми действаха повече от добре, нямах никакви оплаквания, цикълът ми беше изключително редовен дори и след като спрях приема им.
Но сега пия Линдинет 30 и не съм никак доволна, позипъпчих се, гърдите ме болят и през двата месеца в които ги приемам, но настоящата ми гинеколожка каза, че Милигест били високо дозирани и не били подходящи за младо момиче - на 23 съм. Някакви мнения относно дозировката на Милигест?

# 69
  • Мнения: 90
Хм, аз пък от моята знам точно обратното. Нали си ги "поръчах" да са най-леките по възможност, и затова и трифазни. Иначе като сравня например състава с разни други, които сега новия лекар се опитваше да ми препоръча, наистина са поне наполовина (количеството имам предвид).
Със сигурност всеки случай си е отделен, ама сигурно е хубаво да питаш още някой специалист, че и на нас да съобщиш после Simple Smile
Ето, например аз също не съм много (по-)голяма, ама сега може би даже се оказва и, че са ми "слаби" и затова човекът ми предлага "Valette".

# 70
  • Мнения: 17
Хм, аз пък от моята знам точно обратното. Нали си ги "поръчах" да са най-леките по възможност, и затова и трифазни. Иначе като сравня например състава с разни други, които сега новия лекар се опитваше да ми препоръча, наистина са поне наполовина (количеството имам предвид).
Със сигурност всеки случай си е отделен, ама сигурно е хубаво да питаш още някой специалист, че и на нас да съобщиш после Simple Smile
Ето, например аз също не съм много (по-)голяма, ама сега може би даже се оказва и, че са ми "слаби" и затова човекът ми предлага "Valette".

И аз много се учудих като ми каза така лекарката, но със сигурност достатъчно се измъчвах тези 2 месеца. Другата седмица си отивам при друг специалист да видим и нейното мнение по въпроса. Ще ви кажа какво е станало Simple Smile

# 71
  • Мнения: 90
Ами да, няма какво да се съмняваш чак толкова в сигналите на тялото ти, то си "знае".
Стискаме ти палци   bouquet

# 72
  • Мнения: 20
Здравейте!От утре започвам Милигест и имам някои въпроси:
1.Към тези,които го пият от повече време-винаги ли ви идва цикълът точно на 28 дни?
2.Ако има някой,който е сменял монофазен препарат с трифазен(пих Ясмин досега,преди това Регулон) Запазва ли се деня,в който идва цикълът или се променя(лекарката ми каза да започна както досега от 8мия ден)?
3:Има ли някоя от вас,която да е пропуснала първия си цикъл след започването на Милигест/смяната му е друг препарат (т.е. просто да не й е дошло първия месец)?
Много благодаря предварително Simple Smile

# 73
  • Мнения: 90
Здравей, маймунката  Grinning

Ето ти и моите номерирани отговори:
1. Взимам тези хапчета от септември, ако това се брои за достатъчно дълго, и досега се представят много добре, все в понеделник, напоследък даже и по обяд Wink
2. Пак аз (само не помня имената на старите два вида, за съжаление). При мен малко се промени, май с един ден напред (примерно вместо на третия ден без хапчета в седмицата на паузата, на четвъртия). Но това така или иначе си бяха "други сметки", защото имах прекъсване по средата. Ако те притеснява това, че си свикнала на сряда, а от сега нататък ще е събота - не се кахъри, и аз мислих, че съм им много свикнала, но след пет годишно приемане след някой и друг месец вече бях забравила, че вечер съм имала едно задължение в повече.
Иначе както ти е казала лекарката, така и на мен досега. Всичко същото като и преди, все едно няма "ново 20".
3. Не, подействаха си "като по вода". Вярно, че моя случай е малко по-различен и не е точно като да съм преминала от едните хапчета на другите. Но пък точно това ми се е случвало преди (от моно- на трифазен препарат смяна без "разлики" в тактиката), и доколкото мога да преценя на общия ми фон, смея да твърдя - не, няма пропуски, всичко е точно.

Успех с новото ти 20 Wink

Grinning
М.

Между другото последната ми актуална цена (от зимата) от аптека "Марешки" е 10,22 лв.

# 74
  • Мнения: 20
Много благодаря за бързия отговор,и аз ги взех от Марешки за същите пари,но на други места разликата е малка,11.95 беше най-скъпото като вариант,което открих аз до момента Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт