Какво трябва да има в коплекта за изписване на бебо?

  • 2 252
  • 46
  •   1
Отговори
Здр, моля споделете какво трябва да има в комплекта за изписване за бебо? Според мен има някои излишни работи,Споделете вашият опит. Thinking

# 1
  • Мнения: 2 467
Дрешки (според сезона) и леко одеалце.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
Боди,ританки и блузка или гащеризон(което за мен е по-добрия вариант),
шапка,(ръкавички),пелена или одеялце.
Всичко друго според мен е излишно. Peace

# 3
  • Мнения: 92
Дрешки (според сезона) и леко одеалце.

 Peace Дрешки  от глава до пети и одеалце за да му е комфортно на беб и да си го скриеш от любопитни погледи.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 771
Дрехи според сезона, ръкавички, търлъчки (тип чорапчета), шапка, одеялце.

# 5
  • Мнения: 266
Одеяло и няколко сладурски дрешки за обличането на бебето.аз имах в възглавничка към комплекта.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Боди,ританки и блузка,шапка,ръкавички,пеленка или одеало,чорапки,терлички и аз към моя комплект имам възглавничка,но не съм я използвала,много е тумбеста.Общо взето е това,всичко друго вече е излишно,а и времето вече не е зимно,няма нужда от други работи.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Одеяло и няколко сладурски дрешки за обличането на бебето.аз имах в възглавничка към комплекта.
Peace

# 8
  • Мнения: 523
Боди,ританки и блузка,шапка,ръкавички,пеленка или одеало,чорапки,терлички и аз към моя комплект имам възглавничка,но не съм я използвала,много е тумбеста.Общо взето е това,всичко друго вече е излишно,а и времето вече не е зимно,няма нужда от други работи.

# 9
  • Мнения: 2 131
Аз лично ти препоръчвам да си вземеш от тези одеала, дето се закопчават - впоследствие ще ти върши страхотна работа за количката. Всъщност зависи кога ще се ражда бебо - ако е лятото, вероятно одеалото трябва да е по-тънко
Иначе - дрешки, каквито на теб ти харесват. Не е задължително да са в комплект за изписване в кутия, може сама да си ги комбинираш.

# 10
  • Мнения: 4 371
В някои комплекти има лигавници, според мен и те са необходими, защото бебета понякога връщат, да има човек с какво да му забърше устата Simple Smile

# 11
  • Мнения: 953
Боди,ританки и блузка или гащеризон(което за мен е по-добрия вариант),
шапка,(ръкавички),пелена или одеялце.
Всичко друго според мен е излишно. Peace

Peace

# 12
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не съм купувала специално комплект за изписването.Подбрах си сама дрешките според това което съм купила.
Имах подготвени (за ноември месец)... чораби, боди, ританки, гащеризонче, шапка,ръкавички,терлички  и порт бебе (одеало с тик-так копчета)

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 10:42 от мама_на_фъстъче

# 13
  • Мнения: 941
Боди,ританки и блузка или гащеризон(което за мен е по-добрия вариант),
шапка,(ръкавички),пелена или одеялце.
Всичко друго според мен е излишно. Peace
Peace

# 14
  • Мнения: 1 919
аз взех боди+гащиризонче+1 одеалце а да и шапчица...всикчо друго от комплекта ми беше излишно, защото бързо стана малко и дори не ги сложих

# 15
  • Мнения: 4 784
Чорапки, боди, ританки, блузка, нещо връхно, шапчица и одеалце.

# 16
  • Мнения: 11 004
Комплектът на дъщеря ми се състоеше от боди, гащеризонче, шапка, пелена и лигавник. Имаше и подарък - малко бяло мече. Лигавникът и досега влиза в употреба, а мечето е една от любимите й играчки.

# 17
  • Мнения: 1 931
боди, блузка иританки или вместо тях цяло гащеризонче, шапчица, може и палтенце и одеалце. Тези гащи дето ги продават в тях са толкова излишни.

# 18
  • Мнения: 514
Чорапки, боди, ританки, блузка, нещо връхно, шапчица и одеалце.
В нашия комплект имаше и една малка възглавничка която сега си ползвам!А имаше още и ръкавички за ръцете!

# 19
  • Мнения: 1 691
Боди, ританки и блузка или пък цял гащиризон и одеялце. Евентуално шапка, ако е по-хладно. Аз лично не разбирам защо са му на новородено чорапки, след като има ританки. И това е всичко - все пак комплектът за изписване е предназначен да се прибере бебето от болницата, за едно придвижване от точка до точка нищо друго не е необходимо.

# 20
  • Мнения: 2 132
От нашият комплект използваха- бодито с дълъг ръкав, ританки и камизолка, шапка, ръкавички, чорапки и одеалото. Останалото казаха , че не им трябва.

# 21
  • Мнения: 135
Боди,ританки и блузка или гащеризон(което за мен е по-добрия вариант),
шапка,(ръкавички),пелена или одеялце.
Всичко друго според мен е излишно. Peace
Peace Peace PeaceБебчо беше с боди,ританки и блузка на изписването.Отгоре беше завит с одеялце

# 22
  • Мнения: 4 753
Бебчо беше с боди,ританки и блузка на изписването.Отгоре беше завит с одеялце

 Peace Ние сложихме и шапка, а одеялцата ни бяха две, защото беше януари в най-големия студ...

# 23
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Чорапки, боди, ританки, блузка, нещо връхно, шапчица и одеалце.

и гащеризонче, пеленка, лигавник .  Mr. Green

# 24
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Боди,ританки и блузка,шапка,ръкавички,пеленка или одеало,чорапки,терлички и аз към моя комплект имам възглавничка,но не съм я използвала,много е тумбеста.Общо взето е това,всичко друго вече е излишно,а и времето вече не е зимно,няма нужда от други работи.
Peace
Аз възглавничката към комплекта засега я ползвах за да го подпирам отстрани,вместо ританки може гащеризонче

# 25
  • Мнения: 266
Наистина възглавничката може и после да си я ползваш за подпиране.На изписването му я бяха сложили,за да му придържам главичката,а по късно се облягаше на нея.Но ти си прецени. newsm78

# 26
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Одеяло и няколко  дрешки за обличането на бебето според сезона.

# 27
  • Мнения: 1 008
В моят комплект имаше много неща. Изписаха ме в един от най-горещите дни на лятото и  на бебето сложиха боди, ританки, жилетка и шапка. И пелена.
Не бих казала, че частите от комплекта са ми били излишни- обличала съм и всичко, не съм слагала само ръкавичките.

# 28
  • Мнения: 681
Боди,ританки,комплект дреки и одеалце,ако е за сеага,зависи от сезона. Peace

# 29
  • Мнения: 29
От личен опит и при двете изписвания на моите бебчовци-боди,гащеризонче,терлички/има ги във всеки комплект/,одеалце или пелена/ако е лято/ ,шапка и лигавник /ако повърне бебо/.

# 30
  • Мнения: 4 335
Един кат дрехи за обли4ане и одеалце.В моя комплект имаше сума излишни меща,вкл. два 4ифта дрехи.

# 31
  • Мнения: 22 437
такова нещо не съм купувала, защото и да бях, щеше да стане на дъщеря ми на 2-3месеца. )))
за едно бебе са нужни ританки, камизолка, боди, шапчица, чорапки, ръкавички евентуално и пелена. )))

# 32
  • Мнения: 1 195
Боди, ританки и блузка (или гащеризон),шапка,ръкавички,пелена.

# 33
  • Мнения: 3 929
Боди или камизолка, ританки, гащеризонче, блузка, шапка, ръкавички, пелена и възглавничка.

# 34
  • Мнения: 2 334
В нашия компкелт имаше боди,гащеризонче,шапка,лигавник и ръкавички.Иначе аз отделно си бях взела одеалце и чорапки защото беше студено.

# 35
  • Мнения: 14 490
смешното е, че всъщност това, което по магазините наричат комплект за изписване е просто комплект дрехи, в различни вариации и бройки. "за изписване" го е измислила някоя умна продавачка.
как ще си облечеш детето на изписването зависи най-вече от сезона и от твоето желание.
аз не съм си купувала такъв комплект, комбинирала съм си дрешки от купените досега.

# 36
  • Мнения: 236
Да използвам темата, за да попитам: на бебе родено в края на май, началото на юни трябва ли непременно да му се облича боди под ританките и блузката. Няма ли да му е много топло, имайки предвид, че отгоре ще е загърнато с одеялце?

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 09:33 от tanky

# 37
  • Мнения: 1 800
танки, сина ми се роди в началото на Май, беше много топло и при изписването го облякох само с боди и  го увих с тънко одеало за излизането от болницата. След това в кошчето в колата, махнах одеалото и никога не съм го увивала след това.. От първия ден е бил само по боди у дома.

по темата- не съм купувала комплект, мисля, че са ненужни, всеки преценява за себе си. Бодито и одеалцето, с които го изписаха, бяха от една марка, в един и същи цвят. Друго не ни беше нужно.

# 38
  • Мнения: 236
танки, сина ми се роди в началото на Май, беше много топло и при изписването го облякох само с боди и  го увих с тънко одеало за излизането от болницата. След това в кошчето в колата, махнах одеалото и никога не съм го увивала след това.. От първия ден е бил само по боди у дома.

по темата- не съм купувала комплект, мисля, че са ненужни, всеки преценява за себе си. Бодито и одеалцето, с които го изписаха, бяха от една марка, в един и същи цвят. Друго не ни беше нужно.

Благодаря ти! И аз си мислех, че само един кат дрешки е достатъчен за по-топло време.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 245
А има ли някой, който след изписването да си е сложил бебенцето в столче за кола? Нали по закон, бебенцата трябва да се поставят в кошница/столче за кола, а не да се возят в ръцете на мама.  Аз също съм си взела портбебе за изписването и нямам купено още столче за кола. Извинението ми (ако може да се нарече така) е, че живея на 2 мин от болницата, но ми е интересно има ли мами, които спазват правилника?

А комплектите за изписването в повечето случаи съдържат доста излишни неща - по няколко чифта бодита, ританки, лигавчета и прочие. Единственото им предимство, че всички дрехи са в една цветова гама и могат лесно да се съчетават.

 

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 10:11 от Ясмина

# 40
  • Мнения: 1 931
Според мен бодито е необходимост за детето и винаги докато са с памперс са с боди. Ако е топло е само по боди, то има и толкова хубави бодита. Камизолките са най-непотребната дреха ако детето е с памперс, от баткото имам няколко които и 1 път не са обличани.

# 41
  • Мнения: 14 490
Според мен бодито е необходимост за детето и винаги докато са с памперс са с боди.

да, ама пък ако не му е паднал пъпа в болницата не е хубаво да е с боди, а с камизолка и ританки и мястото на пъпчето да е открито  Peace

# 42
  • Мнения: 4 300
Аз сложих малкия в столче за кола веднага, още след като слязохме по стълбите на болницата.
Комплект за изписване не съм купувала, нещата бяха по отдлено. А и синът ми е роден юли, беше 35 градуса в деня на изписването. Боди с къс ръкав, ританки и нещо като блузка/жилетка. Така беше облечен.
Все пак зависи от сезона- ако е лято няма нужда от одеалце според мен.
А за бодито и пъпчето- не съм се съобразявала, гледах само да го нагласям така, че да не е на ръба на памперса.

# 43
  • Мнения: 583
Дрехи и завивка според сезона.Аз имах няколко в които имаше задължително боди , шапка и ръкавички/оказа се ,че не ми трябват малката нямаше дълги нокти и не се драскаше..така и не ги ползвах/,иначе готин гащиризон или ританки и блузка вършат работа.важни са чорапките ..защото малкия човек не може да се топли добре в началото.тук пише ,че трябва да се пази пъпчето...аз не съм се съобразявала и съм слагала само бодита...пъпчето се почиства добре със спирт и да речем Топоцин и няма проблем.Иначе ако е много топло...едно боди и тънки дрешки вършат работа.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 592
Дрешки (според сезона) и леко одеалце.

Или пеленка вместо одеялце.
А щипката на пъпчето попадаше горе-долу в памперса.

НИКОГА не съм и не бих возила бебето си в кола по какъвто и да било друг начин, освен закопчан в специалното столче / кошница за кола за съответната възраст. Намирам подобна идея за безотговорна към мъничкото същество. И... това, че току-що си му дарила живот не ти дава право с лека ръка да го рискуваш.

Като става дума за новородено, добра идея е в кошчето да се сложи допълнително специална възглавница за кошче за кола за новородени - тя подкрепя главичката допълнително отстрани, така че да не може евентуално да клюмва.

НИКОГА не слагайте допълнителни "приспособления", които не са специално предвидени и тествани за тази цел, в кошчето за кола на детето си - примерно одеяла, пелени, възглавници и не знам какво още в кошчето за новородено. Това намалява безопасността и обезсмисля кошчето. Ъгълът на лягане няма да навреди на гръбнака на бебето ви, за сметка на това предпазва врата от евентуален камшичен удар при по-силно тръскане или - не дай Боже - катастрофа. ВИНАГИ затягайте добре предпазните колани - както коланите на колата, обхващащи кошчето, така и тези, с които имобилизирате бебето. Те НЯМА да го счупят / да му убиват / да се впият или каквато и да било друга щуротия, но биха могли да му спасят живота.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 12:56 от katiABV

# 45
  • Мнения: 1 800
Кошчето при нас е задължително, медицинско лице излиза с теб от болницата, за да осигури, че има такова в колата.

  Камизолките се набираха нагоре и дразнеха повече пъпчето, с бодито нямаше този проблем. Зависи от детето, сина ми беше подвижен от самото начало, затова не търпеше да е повит/завит с пелени/одеала.

# 46
  • Мнения: 961
Боди, ританки и блузка, шапка, ръкавички, пеленка или одеало, чорапки, терлички... няма нужда от други работи.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт