Козуначна тема 2008- II част

  • 72 338
  • 750
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 250
Момичета да ви питам нещо  Blush
Днес пак запретнах ръкави да правя козунаци. Обаче тестото ми се събра в две форми, едната съответно сега я сложих на отворена печка на 50 градуса да втаса и после ще я пека. Но другата къде да я държа, за да не пре втаса тестото? И след като извадите първия козунак намаляте ли печката преди да вкарате другия?

# 256
  • Мнения: 5 228
Аз ги пека едновременно.

# 257
  • Мнения: 1 283
Здравейте и от мен момичета. Днес направих този кекс,който също ще присъства на Великденската ни трапеза  Peace





Правя генерална репетиция на всичко, да не се издъня точно на празника, а това естествено се отразява пагубно на талията ми  Crossing Arms

# 258
  • Мнения: 171
Благодаря за отговорите, blueeye® и samotnika   bouquet   . Може да се възползвам от този начин, имам време да реша до утре вечер, защото тогава евентуално трябва да накисна стафидите.

# 259
  • Мнения: X
Ама как съм се развълнувала - тестото вече е готово и съм го оставила да втасва. Пожелайте ми успех!  Laughing

# 260
  • Мнения: 5 250
Мерси за отговора Фукла  Simple Smile
Никой ли не пече козунаци един след друг  newsm78

# 261
  • Мнения: 765
На Католическия Великден, бях взела от двете опаковки брашно-червената и синята.
Винаги досега съм месила със синята-пити, баници, кифлички...-няма фал.
С червената опаковка ми стана на трохи, като кексово тесто. Не ми хареса изобщо. Няма да повторя.
И аз така го съхранявам, щом изстине и увивам в прозрачно фолио.

# 262
  • Мнения: 4 371
Ох, живи да сте с това фолио начи  bouquet Аз скоро питах, но никой не даде идея, та се бях засилила в събота да правя чудеса от храброст. Но сега ще се възползвам от идеята с фолиото.

# 263
  • Мнения: 765
Дуци, можеш и в найлонова торбичка да го завържеш, след като изстине хубаво.
За да не  еклисав, не го вади веднага от тавата и го сложи най-добре на някаква решетка от скаричка,че да диша и отдолу.
Поне аз така правя.

# 264
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, за първи път се включвам в тази тема, въпреки, че от малка правя козунаци с баба ми по стара нейна рецепта. Аз напоследък никак не съм доволна от брашното на Софимел. Купих за козунаци на IZZI. Някой дали го е ползвал? Аз в печката не оставям да втасва, а гледам в стаята да е много топло и увивам козунаците с найлон и отгоре с вълнено одеяло. Баба ми така ме е учила и винаги става на конци. Peace

# 265
  • София
  • Мнения: 6 268
Мерси за отговора Фукла  Simple Smile
Никой ли не пече козунаци един след друг  newsm78

Ами и аз ще пека един след друг и това се чудех. Мисля първия да го втасвам във фурната, а другите да ги сложа на другия край на стаята, т.е. да не са до печката. Дано не стане фал и то най-вече с третия козунак.

# 266
  • Мнения: 11 607
Дано не стане фал и то най-вече с третия козунак.

Както се притесняваш за него...така може той да стане най-хубавия......

# 267
  • София
  • Мнения: 6 268
Дано не стане фал и то най-вече с третия козунак.

Както се притесняваш за него...така може той да стане най-хубавия......

Хихихи, както се казва - ха, дано (че да не се изложа пред свекървата  Flutter )

Че днес замесих едни сладки великденски, ама нещо не ми стават красиви, та ще си останат вкъщи.

# 268
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Днес правих козунаци за едно мероприятие. Снимките са правени с телефон и са малко бледи.



# 269
  • Мнения: 5 026
Джемма, моите сащо не станаха на такива конци, хем са по твоята рецепта  Thinking Пропорциите съм спазила стриктно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт