За начало плодово или зеленчуково пюре?

  • 3 724
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
Аз я захраних с плодово  после нямах проблеми със зеленчуковото , но според мен много зависи от самото дете някой са с по-капризен вкус.Ти най-добре познаваш детето си.От нас  като майки се иска да сме и  упорити и  търпеливи.Колкото до оризовата каша може ли някой да ми каже за нейните предимства и недостатъци , аз не съм запозната

# 31
  • Мнения: 4 028
Препоръчвам ти да започнеш със зеленчуково . Поради  факта ,че със сладкото ( плодовото) винаги се свиква лесно . Но  някои бебета които са захранени първо с плодово , след това не искат да приемат  зеленчуковото.
Изборът е твой  Peace

ей това се опитах и аз да кажа днес на педиатърката, но тя ми се сопна, че нямало такова нещо ooooh!

Ние сме на три месеца и  10 дни-- Оказа се, че обаче, че плодови пюрета 3 ПЛЮС, има само на Ганчев, а на ХИПП и на Гербер няма. те почват от 4 нагоре И се питам защо ли е така?
И май ще чакам да навършим 4 месеца и ще почнем със зеленчуково....

# 32
  • Мнения: 210
И аз захраних Поли с плодово пюре и не съм имала проблеми с въвеждането на зеленчуковото.Дадоха ми много съвети да започна със зеленчуково пюре,защото след като детето свикне със сладкият вкус на плодовото,няма да иска да яде зеленчуковото,но аз на своя глава прецених,че ще въведа първо плодовото.

# 33
  • Мнения: 183
А след като го захраня със плодово пюре - по колко грама на ден пюре на ден да му давам и по колко пъти? Да речем малко бурканче от 125 гр за колко хранения ще стигнат и на колко пъти да го дам???! Притеснявам се да не го "предозирам" детето ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 56
 И мен това ме интересува. И моята педиатърка каза да почна с плодови пюрета. Аз направих опит с домашно ,но тя бута лъжичката и спрях. По принцип пюрето в млякото ли се слага или се дава с лъжичка- говоря за плодовото. newsm78 #Crazy

# 35
  • София
  • Мнения: 672
Аз захраних с оризовата каша на Милупа, т.к. е най-щадяща за стомахчето.
Ако си решила да захранваш с пюре-гласувам за зеленчуково!!!
Хубаво е при захранване да се дава първия ден по 2-3 лъжички преди или след млякото, втория 5-6 и така увеличаваш за около седмица да се замести изцяло или частично хранене. Ако заместиш изцяло слагай по 2-3 лъжички АМ в пюрето.

# 36
  • Мнения: 164
аз започнах с плодово и не съм имала проблем

Общи условия

Активация на акаунт