Затварят 100 от 196 детски градини за ремонт в София!?

  • 2 077
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 172
Абсолютно не съм съгласна, че таксите трябва да са според доходите на родителите. В крайна сметка децата ни получават еднакво отношение, грижи и реализират еднакви разходи, докато са на градина. Услугата е една и съща. Каква е логиката да се заплаща по различен начин? Защо да не вземем и в градски транспорт да се возим с билетче от 50 ст до 5 лв според доходите? 
Защо веднъж родителите с по-високи доходи ще плащат по-високи данъци, а след това ще плащат и по-високи такси? Става много бай-ганьовско "Има, дава".
Според мен таксите трябва да се увеличават за всички.

# 31
  • Мнения: 47 982
според мен трябва да с еувеличат за всички, някои да позлват отстъпка, НО само след като се увеличат паричките, давани от общината Naughty

# 32
  • Мнения: 46 516
Абсолютно не съм съгласна, че таксите трябва да са според доходите на родителите. В крайна сметка децата ни получават еднакво отношение, грижи и реализират еднакви разходи, докато са на градина. Услугата е една и съща. Каква е логиката да се заплаща по различен начин? Защо да не вземем и в градски транспорт да се возим с билетче от 50 ст до 5 лв според доходите? 
Защо веднъж родителите с по-високи доходи ще плащат по-високи данъци, а след това ще плащат и по-високи такси? Става много бай-ганьовско "Има, дава".
Според мен таксите трябва да се увеличават за всички.

Подкрепям те напълно!
И сиренето в магазина е на една цена ...

# 33
  • Мнения: 287
Здравейте!
Днес и на мен ми сервираха новината, че детската градина няма да работи юли и август. Август ще почиват, а юли ще правят ремонт на кухнята.
Днес ще питам госпожа директорката, защо този ремонт ще се прави юли месец, а не през август.
Като се сметнат и дните до 15-ти септември, когато ще започне новата учебна година излиза, че 2.5 месеца трябва да намеря кой да гледа детето, защото нямам баби и дядовци да помагат, а ТАКАВА ОТПУСКА в частния сектор просто няма!
Дано да има дежурна детска градина, която все пак не е на майната си /извинявам се за цинизма/.
Възмутена съм до краен предел и съм готова да се боря, за да се променат тези недомислици в България.

# 34
  • Мнения: 47 982
http://kg.sofia.bg/?page=remonti
ако детската ти я няма в списъците, не би трябвало да почива, само за ремонт

# 35
  • Мнения: 287
Госпожите сложиха известие за неработните месеци август и юли, но те все още не знаят дали и кои детски градини ще са дежурни!!!!!

# 36
  • Мнения: 47 982
ми обади се в общината  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 287
Със сигурност ще го направя!

# 38
  • Мнения: 47 982
цитат от другата тема, от клео:
"Цитат на: Пролетна фея в вторник, 15 април 2008, 09:42
така, списъкът е качен, виждам че нашата градина не е планирана за ремонт, нито текущ, нито за разширяване, макар че беше предвидено ново крило
това значи ли със сигурност, че градината няма да бъде затворена през лятото или поне че ще има сборна група в самата градина?!



Да това означава, ако от детското заведение се опитат да ви кажат друго веднага сигнализирайте в общината. И внимавайте какво попълвате на списъци за посещение в ДЗ."

# 39
Мили дами,
Не разбирам обхваналото Ви възмущение. Детските градини в София от няколко години си почиват по 2 месеца лятото - юли и август, като винаги има дежурни градини. Ако вашите деца са за първа година на градина - разбираема е вашата неинформираност.
Имаше подписки предишни години за намаляване "ваканцията" на градините в София, ефектът беше нулев. Това, че сега са обявили, че почиващите градини ще правят ремонт не променя традицията на големите летни ваканции в градините.
Може да се възмущавате, ако ремонтът не го направят юли и август, а се сетят чак септемри, защото учителките си имат голям годишен отпуск.

Просто "отчитане на дейност" на журналисти.

Бихте имали по-голяма сметка от подписка за намаляване на ваканциите на градините, за съжаление предишните подобни не постигнаха никакъв успех.

И успокойте нервите, ще ви трябват лятото докато намерите занималня на поносими цени, поради запълване на бройката в дежурните градини, както става всяка година.

Или просто си пишете ей така да изхабите насъбралите се отрицателни емоции?

# 40
  • Мнения: 287
Мда, мили "госте" /който и да си ти/. Със сигурност няма да улесним софийските детски градини и тази година ще трябва да се направи подписка. Ако не се пробва, няма как да се успее, нали?

# 41
Не ви казвам да не протестирате срещу големите ваканции.

Просто проявете повече разум и не се хващайте на поредната журналистическа боза от стари пастички (дочух, че така произвеждали бозата вече).

Наистина се съмнявам в успеха на начинанието ви, но не пречи да ви пожелая точно "успех в начнанието"!
Минала съм по пътя с летните почивки, знам какво ви е...

Общи условия

Активация на акаунт