здравните осигуровки - най-накрая!

  • 8 698
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 977
jalana, мила, на мен ми се струва именно това - или не са те осигурявали от последната ти работа, или е станала някаква грешка.
При всички положения провери как седят нещата с последния ти работодател.

# 76
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802


Juturna,зная го този линк. Mислех, че има някакъв друг  Simple Smile

Старите задължения май остават за тези, които имат избран личен лекар  Rolling Eyes Макар, че мъжа ми не е избирал никога и не му са опростени  ooooh!

# 77
  • далечно
  • Мнения: 1 029
аз не съм минала през 'новата' процедура по освобождаване от стари задължения, но преди няколко години подадох декларация да ме освободят от тези вноски, които са ми се трупали докато съм била студентка и съм станала на 26 (тогава форумулировката беше, че БГ държава осигурява всички студенти редовно до навършване на 26 г. - не се уточняваше дали студенти в БГ или чужбина - аз си имах 'чужбинска' здравна застраховка през цялото си следване, ама естесвено никой не го интересуваше, та прехвърлих моята недосмилсица на БГ държава).

'Задълженията' ми ги махнаха частично (до 26 г.), ама месеци отне да се отрази в Системата  ooooh!

обаче ми се показват още 'задълженията' за периода между навършване на 26 г. и момента, в който съм се обявила за напускаща страната и съответно са ме отписали от НЗОК и не ми се трупат задължения (това стана, когато се занимавах с тази 'студентска' постановка)


има ли някой идея каква е валидността на таза справка от Гранична полиция за пребиваването в страната (че вадих една през лятото и се чудя дали сега като съм си в БГ за няколко дни да не си помазохиствам и да отида с нея в НАП)

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 23:20 от Loreley

# 78
  • Мнения: 3 098
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-11-10&article=255119

http://www.nap.bg/ospage?id=222

ВАЖНО: За освобождаване от вноски НАП ПРЕПОРЪЧВА да предоставите документи, доказващи отсъствието Ви от страната. Това НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО условие. Ако не предоставите документи НАП Е ДЛЪЖНА да изиска справка от МВР по вътрешноведомствен път съгласно Закона за електронната администрация.

Ако видите съобщение, че "Лицето не фигурира в пациентската листа", това означава, че не сте избрали личен лекар и не сте в списъка на НЗОК за осигурените лица. В такъв случай дължите вноски за целия период и е желателно да подадете декларация по член 19и.

Това са последните новини относно осигуровките.

Общи условия

Активация на акаунт