Трапезата на Великден ?

  • 6 690
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
за нищо  Hug лесничко е, но специално за водата в тавичката - можеш да сипеш мъничко водичка и пак бира - още по-ароматни ще станат  Simple Smile весело празнуване  Party

редактирам, защото мъжът ми тук ме подсеща, че и ребърца стават хубави така  Peace

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Великденска салата, салата от домати и краставици с лук, печено агнешко месо с гарнитура от пресни задушени картофи или картофено пюре. Аз козунак не мога да правя, но лелята на мъжа ми прави страхотни, те също ще присъстват на трапеза.  И понеже големият ми син е рожденик точно на Великден, ще има и торта  Hug

Аз салатата я правя в индустриални количества понеже се консумира много. Слагам само марули, репи и лук в огромна купа, а яйцата ги добавя всеки допълнително, по колкото и когато си прецени  Peace  Ние сме големи фенове на зелената салата по принцип и я правя поне по 2 пъти в седмицата   chef

# 32
Момичета, пиша си точка, в моя полза. Направих твърде успешен кекса на Митковата майка. Аз никога не съм могла да правя кексове - нямам обяснение защо. Но този стана. Пекох в кръгла форма - ами тя се попълни до горе. Нямам вентилатор, затова на 150 градуса - сигурно 1 час, през цялото време.
Блягодаря на авторката. Може би като е с мая - го докарах, но  другите - с бакпулвер - цц. Препоръчвам го. В къщи се хареса са домочадието. Сега мога и да фантазирам с добавките., но вече разбрах, че става.

# 33
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Много бих искала да направя козуначения кекс ,но не видях какво е количеството на захарта. newsm78Който го е правил ако може да сподели . Ама съм и аз bash,чак сега видях  ЗАХАР 1 1/2ч ч

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 14:40 от mers5

# 34
  • Мнения: 452
А този козуначен кекс дали ще може да се пече в електрическа тенджера,че кексовете стават много хубави в нея,а този като е с мая дали няма да бухне много?

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Трапезата ни е традиционна  Laughing
Пълнено агне с ориз, гъби и дреболии, печено в пещ. Курабии, козунаци, яйца, салати ...
/ ...и после що кантара показва толкоз кг/   Embarassed Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 301
Печеното агне в пещ не е ли за Гергьовден

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Печеното агне в пещ не е ли за Гергьовден
В нашия край го правят за Великден.

# 38
  • Мнения: 2 448
Печеното агне в пещ не е ли за Гергьовден
В нашия край го правят за Великден.
И при нас така и за това го обичам Великдена, единствения празник, на който си ходя на село на гости и не приготвям нищо. Само ям. Wink

# 39
  • Мнения: 134
А този козуначен кекс дали ще може да се пече в електрическа тенджера,че кексовете стават много хубави в нея,а този като е с мая дали няма да бухне много?
Опитай, но нека да е добре втасал. Тестото не е тежко може би ще стане. Ако пробваш пиши за резултата. Нямам електрическа тенджера иначе бих пробвала.

# 40
  • Мнения: 818
Освен яйцата и козунаците ще правя пьлнена агнешка плешка.Вече направих бели курабии и великденските лимонови бисквити на Танита.исалатата я купих,сега трябва да я измия и в хладилника.

# 41
  • Мнения: 125
Ние след постите ще сме на пълнено пиле ,агнешка дроб сърма и салатка.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНАЦИ на всички!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 42
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
митковатамайка, 1-во: търся рецепта за нещо подобно от 1 седмица (щото не съм много по месенето) и много брагодаря, че я намерих тук.   bouquet 2-ро: питането ми е за маята - на колко от сухата мая е равно 1/2 кубче мая? Мерси!

# 43
  • Мнения: 452
митковатамайка направих кекса,страхотен е.Изпекох го в електрическата тенджера,втаса,наду се много, даже се уплаших да не залепне за прозорчето.Малко и се поопърли отгоре, но е много вкусен.Снимки след няколко дена ще пусна.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 378
досега правих великденски венчета и един козуначен кейк във форма заек. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт