срамно ли е да си самотен родител?

  • 9 210
  • 136
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 425
...Обществото отдавна ме е отхвърлило, поради независещи от мен причини....
Това сериозно ли си го написала? Или се шегуваш? Какво точно разбираш под отхвърляне от обществото?

# 76
  • Мнения: 444
По темата - НЕ не е срамно да си самотен родител!!! Много по-достойно е да си такъв, отколкото другия т.нар. "родител" да е най-големия боклук на света и всички познати и непознати да го знаят!!!  Close

# 77
  • Мнения: 2 327
...Обществото отдавна ме е отхвърлило, поради независещи от мен причини....
Това сериозно ли си го написала? Или се шегуваш? Какво точно разбираш под отхвърляне от обществото?

Да.

# 78
  • София
  • Мнения: 17 380
Стъни, недей така, ние сме общество и си те обичаме  Hug.
Това малко лигаво излезе, нямах такова намерение. Но не си слагай такъв етикет сама, обществото като термин за мен е куха дума. Важно е обкръжението, приятелите, семейството ...

# 79
  • Мнения: 2 336
Бърди,  Peace
Стън, Пантер, добре че сте вие да взема да понауча някоя сложна дума.  Joy Като се замисля ви трябва един подиум и един дебат да си спретнете.  Thinking

# 80
  • Мнения: 1 425
... Но не си слагай такъв етикет сама, обществото като термин за мен е куха дума. Важно е обкръжението, приятелите, семейството ...
Общество си е съвсем нормална дума. И със съдържание я изпълват точно тези думи които си написала след това - семейство, приятели, колеги, партньори, познати ...
Стън, имаш си семейство, имаш си приятели, имаш си мъж, имаш си нормална работа, дете, плащаш данъци, доколкото знам живееш съвсем нормално,  възползваш се от социалните придобивки ... кое ти е отхвърленото?

# 81
  • Мнения: 408
Обществен живот, обществени отношения - личен живот, лични отношения.
Някои хора ги бъркат, и има специален термин за тях (даже и под-форум с такова име).
Обикновено такива хора насаждат чувство на позор в самотните родители.
Който се сетил - сетил, който не - така му отърва.
Не виждам смисъл да обяснявам.

# 82
  • Мнения: 1 425
Обществен живот, обществени отношения - личен живот, лични отношения.
Някои хора ги бъркат, и има специален термин за тях (даже и под-форум с такова име).
Обикновено такива хора насаждат чувство на позор в самотните родители.
Който се сетил - сетил, който не - така му отърва.
Не виждам смисъл да обяснявам.
Брей, брей, брей. Колко сме умни, колко сме мъдри, как обичаме да говорим със загадки, и колко глупави са останалите....
Личния живот наистина си е личен. Ако всичко в него е ОК - добре. Но понякога намесата на обществото в него е силно наложителна. И няма нищо общо с клюкарника (ако този форум визира "премъдрия" Инкел).
Имат ли право на личен живот и спокойствое педофилите и убийците, и как може грубото общество така нагло да се намесва в личния им живот, какво би казал "премъдрия" Инкел? Има ли право на личен живот човек който си е захвърлил детето или обществото трябва да се намеси и да му наложи поне минимална издръжка? Ако може директни отговори и без загадки, - аз си признах че съм глупав и търся някой да ме просвети по тези твърде сложни за мен въпроси.

# 83
  • Мнения: 408
Първо бих помолил Panther, да се въздържа от класификации, по мой адрес.  Naughty
Второ, намесата на обществото, в личния живот на хората, е строго фиксирана.
Има си институции, които се занимават точно с това, да оставим това на хората, на които това им е работата.
Сигурно тези хора , разбират повече от такива намеси, или поне така би трябвало да бъде.
Решаването на проблемите на другите, "през плета" не води до нищо добро.
Предполагам, че отговорите ми са достатъчно точни, и имаш полза от тях.  Peace

# 84
  • Мнения: 1 425
Отговора нито е точен нито е полезен.
Решаването на проблемите "през плета" изобщо не е сигурно че води до лошо.
Намесата на обществото в личния живот на хората може да е формална/фиксирана, а може да е неформална.
Самото писане във форум е неформален контакт и опит за решение на проблеми или поне намиране на идеи за решаването им в неформална среда.
Дори самата тема в която пишем е търсене на подкрепа от част от обществото за целите на авторката.
Та в момента в който си пишеш мнението, Инкел, ти си приказваш през оградата на форума. Същото нещо, което уж трябвало да го оставим на "по-знаещите".
Специално в случаи като този които изискват морална оценка на ситуацията, неформалното мнение на обществото е по-ценно, защото строга преценка на моралните въпроси е много трудно да се направи, така че реално почти няма институции, които да се занимават с това.
За явления които са престъпления е лесно - има си съд. За явления които болшинството от хората преценяват като негативни, но не достатъчно лоши за да бъдат извършителите им наказани официално има неформални наказания. В частност - обществото намира такива постъпки за срамни.

# 85
  • Мнения: 1 425
И допълнение:
Това че е срамно да зарежеш детето си е точно мнение на обществото. Във всеки случай не е престъпление.Трудно може родителят да се накара насила да вижда децата си. Така че няколко души тук (дето не им пука от общественото мнение) изглежда имат лека форма на раздвоение на съзнанието. Или просто когато им е изгодно се вслушват в обществото, а когато не им е изгодно се правят на ударени.
Понякога едва ли не псуват обществото, а после искат уважение и помощ....

Който се е сетил (че е в групата) - сетил. Който не - явно така му отърва.
Не виждам смисъл да обяснявам. Wink

# 86
  • Мнения: 651
Не е срамно да си самотен родител, разбира се. По-срамно е, че има семейства, в които се случват куп нередни неща и хората са заедно заради срам и предразсъдъци.

 newsm10

# 87
  • Мнения: 408
Тъй като съм бил свидетел, на случаи на умишлено манипулиране на общественото мнение, винаги си имам едно наум, в това отношение.
Монетата има и друга страна, престъпления , които се правят само заради общественото мнение.
Не мисля, че мнение във форум е намеса в личния живот, ако то не стане такова, по желание на този, към когото е отправено.
Намесата в личния ми живот е само дотам, докъдето аз реша, а форума не определя живота ми.
Всеки сам си прави живота, такъв какъвто е, стига да не пречи на другите.
Постоянното оправдаването с обществото, или с някой друг, който е виновен, е най малкото несериозно.
 Peace

# 88
  • Мнения: 1 425
Тъй като съм бил свидетел, на случаи на умишлено манипулиране на общественото мнение, винаги си имам едно наум, в това отношение.
Монетата има и друга страна, престъпления , които се правят само заради общественото мнение.
Не мисля, че мнение във форум е намеса в личния живот, ако то не стане такова, по желание на този, към когото е отправено.
Ми ... общественото мнение е същото като твоето. Можеш да заменяш едното с другото в целия цитат по-горе. Твоето мнение също може да се манипулира. Престъпления могат да станат и заради лично мнение.
И общественото мнение като цяло не се намесва в личния живот - само определя личността с някакви "епитети".

Всеки сам си прави живота, такъв какъвто е, стига да не пречи на другите.
Постоянното оправдаването с обществото, или с някой друг, който е виновен, е най-малкото несериозно. Peace
Тук мога само да се съглася.

# 89
  • София
  • Мнения: 6 999
Още една тема, в която Пантер и Инкел си мерят... мненията.  Whistling

Супер ми е странна тази тема. В общество, в което да си самотен родител е по-скоро правило отколкото отклонение... На времето е било, но сега не сме ние модерните. Виж гей-семействата - те са сега таргета.  Laughing

Единственото, което ме дразни мен, е очакването на 'обществото' самотната майка да е бедна, отрудена, нервна и търсеща мъжко рамо, на което да оплаче съдбата си...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт