срамно ли е да си самотен родител?

  • 9 191
  • 136
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 118
Единственото, което ме дразни мен, е очакването на 'обществото' самотната майка да е бедна, отрудена, нервна и търсеща мъжко рамо, на което да оплаче съдбата си...

 newsm10
И на мен това ми е ужасно нелогично като нагласа...

# 91
  • Мнения: 408
Естествено, че и моето мнение се променя, тъй като мнението ми се базира на опит и факти.
И аз се уча, и променям опита си, както и не винаги познавам всички факти, а някои научавам по късно.
Нелепо е, да държиш на първоначалното си мнение, когато виждаш , че е погрешно, само защото вече си казал така в началото.

# 92
  • Мнения: 402

Единственото, което ме дразни мен, е очакването на 'обществото' самотната майка да е бедна, отрудена, нервна и търсеща мъжко рамо, на което да оплаче съдбата си...

Точно и мен това ми е опротивяло, да слушам : "Представям си колко ти трябва силно мъжко рамо" -при това от мъже...ами айде ела ми,като си толкова умен,де hahaha Joy

# 93
  • Мнения: 446
[Точно и мен това ми е опротивяло, да слушам : "Представям си колко ти трябва силно мъжко рамо" -при това от мъже...ами айде ела ми,като си толкова умен,де hahaha Joy
Ами, трябва мъжко силно рамо, ама не на всяка цена Stop Защото може да се окаже ме мъжкото  силно рамо не е съвсем силно Sick

# 94
  • Мнения: 2 327
... доколкото знам живееш съвсем нормално,  възползваш се от социалните придобивки ... кое ти е отхвърленото?

Според общественото мнение попадам в една група дето не могат да имат нормален живот... И ако трябваше да го използвам като пътеводна светлина, нямаше да имам може би нищо от това което имам... Поне не по този начин.
И понеже знам че обществото бърка, при това никак не рядко, съм против да се ползва за критерий за правилно и неправилно. Но всеки сам си решава, дали да има собтвен живот или да се води само по чужд акъл.

# 95
Въобще не ме е срам

# 96
  • Мнения: 660
Дори не бях се замисляла дали ме е срам. А и какво значение има дали е срамно или не. Детето ще си го гледам винаги..със или без одобрението на обществото!

# 97
  • Мнения: 1 425
Дори не бях се замисляла дали ме е срам. А и какво значение има дали е срамно или не. Детето ще си го гледам винаги..със или без одобрението на обществото!
Май има нещо дето не е ясно. Обществото никога няма да ти каже нещо против това да си гледаш детето. Да си гледаш детето е нормално и дори похвално. Не е проблема в това че си гледате децата, не е проблема в това че си ги гледате сами. (или поне не е проблем за обществото)
Проблема от гледна точка на обществото е, че за да станеш самотен родител много вероятно е да си: много емоционален, с лоша преценка за хората, непредвидлив, евентуално може да си бунтар срещу съществуващия ред има и други възможни качества, но ще спра тук.
На някой хора тези качества им харесват, на други не. Като цяло обществото е преценило, че "комплекса" от качества е леко отрицателен и затова (особено преди време) отношението към самотните родители е било леко (или по-тежко) отрицателно.
В момента обществото в България е съвсем либерално по въпроса, така че не виждам от какво можете да се оплачете.

Като допълнение мога да кажа, че жените след като имат деца обикновено почват да гледат по-в перспектива и да преценят по-внимателно хората около себе си. Просто отговорността за още един човек се отразява.
При мъжете това не е толкова силно изразено. Има случай на рязка положителна промяна, но има и случай когато си запазват поведението от преди раждането на детето и дори влошаване на поведението.

# 98
  • Мнения: X
Половината от обществото си ги хрантутят същите тези 'никаквци', та затова им е толкова отрицателно мнението. Щот умират от страх да направят това, дето ние сме го направили. Аз пък да ти кажа. И си 'живуркат'.

Аааа и си ги плюят една пред друга половинките. А и ги лъжат доста. Абе грозни картинки. Мерси за обществото съм.

# 99
  • Мнения: 1 425
Половината от обществото си ги хрантутят същите тези 'никаквци', та затова им е толкова отрицателно мнението. Щот умират от страх да направят това, дето ние сме го направили. Аз пък да ти кажа. И си 'живуркат'.
Аааа и си ги плюят една пред друга половинките. А и ги лъжат доста. Абе грозни картинки. Мерси за обществото съм.
Има и такива случаи.  Има дори много по-лоши.
За "живуркането" - всеки някак се оправя с живота, повече или по-малко успешно. Трудно е да се прецени отстрани кой живее и кой живурка. Без да си в кожата му. Вие си плюете бившите, други си плюят настоящите ... няма идеални хора ... въпроса е къде е границата на лошите черти на партньора и доколко те натежават над добрите. А иначе ако е за плюене и оплакване - човек винаги ще намери за какво да се оплаква.
А хората имат винаги и положителни страни - дори и вашите бивши. Ако гледате позитивно - винаги ще може да намерите за какво да ги похвалите.
Въпроса за смелостта също е доста спорен.

# 100

аз не съм самотна майка ,но казвам категорично, че не е срамно, боже каква смехория измислихте,
та то всеки трети вече е разведен бе хора , приемат се вече хомосексуалистите и не го намират за срамно, па това

# 101
Здравейте мами,смятам че децата ни с нищо не са по различни от тези които имат двама родетили!Големи хора сме и знаем че живота на едни дава повече на други по малко!Редното е детето да знае че е специално и не виждам нищо срамно или странно в това да отглеждаш сам детето си!По геройско от това няма на къде!

# 102
  • Мнения: 911

аз не съм самотна майка ,но казвам категорично, че не е срамно, боже каква смехория измислихте,
та то всеки трети вече е разведен бе хора , приемат се вече хомосексуалистите и не го намират за срамно, па това

ако беше прочела поне един пост в тази тема, щеше да видиш, че само авторката излезе смешна като въобще измисли такъв въпрос, че и цяла тема кръсти на него. Но тя всъщност само цитираше някакви подмятания от ДиС.
Останалото ни е ясно

# 103
  • Мнения: 1 258
 trayana ,немога да разбера какъв ти е проблема! ThinkingСпоред мен въпроса ми не е смешен,нито пък аз съм такава!Така че ПАК ще помоля:БЕЗ ПОДОБНИ ИЗКАЗВАНИЯ!не ме познаваш и мисля че от една тема не можеш да съдиш кой е смешен и кой не е!

# 104
  • Мнения: 911
Проблем има само когато хората не си правят труда да помислят, преди да говорят/пишат.

Последният ми пост е реакция на по-горе използваната дума "смехория".

Не твърдя, че си смешна (съжалявам, ако тази дума те е подразнила) - написала съм "излезе смешна", защото наистина мисля, че е смехотворно да се задава такъв въпрос на цял един форум самотни родители.

А след това дори уточнявам, че не е твоя мисъл, ами цитираш някого.

Ако все още не разбираш защо е нелепо да ни задаваш такъв въпрос - след така подробно изяснените ни становища в темата - няма какво повече да нищим.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт