Кокичета, минзухари и всякакви цветя вече избуяха на канадска земя - 25

  • 22 176
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40
shemet_neveroiaten, Emi, Pate Jaki, благодаря за отговорите.   bouquet  bouquet  bouquet
Мислех, че ако я захраня ще започне да спи повече през нощта, но като чета как е при вас, явно това не е гаранция. Ето на какво попаднах. Мислех, че може да е заради недостатъчна кърма, а може да се окаже точно обратното - http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/82/  Аз нямам нито един от изредените проблеми там, освен че иска по-често да похапва, което ми звучи повече като намаляне на млякото. Но от друга страна гърдите ми натежават и се облекчавам като суче.
Иначе имаме наченки и на зъбче, но все още само малко бяло петънце на долния венец. Simple Smile
Вече имаме малък напредък в приемането на допълнителната храна.  Peace Смесих домашно приготвените пюрета с кърма и ги прие много по-добре, което не даде резултат при кашите, въпреки разреждането им с кърма.

За тортите, ако проявявате интерес, мога да ви кажа една много хубава рецепта за торта, която никога няма да ви стане суха. Изважда се голяма част от вътрешността на блата, смесва се с разни неща и след това се връща обратно. След това се украсява по ваш вкус.


Времето вече е много хубаво и може да ходим на по-дълги разходки. Hug

# 46
  • Мнения: 319
Мила, в началото Флоранс също не харесваше кашите, даже по-скоро ги мразеше. И аз смесвах с кърма, по-редичка я правех, както бях чела тук-там. В последствие обаче се оказа, че Флоранс обича кашата да й е гъста. Сега с удоволствие яде всякакви каши Peace А за тая торта, която казваш, мисля, че името й е "Пълнена торта". Аз не съм я правила, ама сега съм се наточила на разни други и си правя експерименти. Но гледам да има поводи, че без повод не искам, и без това много сладко ядем Mr. Green
За разходките - вчера ходихме на люлките, но тъй като още не са закачени, Флоранс се задоволи само с клатушките. Накефи се максимално детето Mr. Green Днес пак сме заредени там. Дано само да има свободни, че преди 2 дни беше някаква лудница, арабките бяха излезли с цялата си челяд и за нас нямаше място на площадката Sad

Щях да забравя да се похваля - Флоранс вече няма температура Grinning И зъб нов няма, ама и температура няма, което е по-важно Peace Някакви ситни пъпчици й излязоха по телцето вчера, но май беше от претопляне, много рязко й дойде това затопляне и нещо трудно се климатизира. Беше цялата изпотена докато спеше следобед и когато започнах да й сменям дрехите, не искаше да я обличам, искаше голичка да се фръцка, по памперс само Flutter

# 47
  • Мнения: 1 216

Щях да забравя да се похваля - Флоранс вече няма температура Grinning И зъб нов няма, ама и температура няма, което е по-важно Peace Някакви ситни пъпчици й излязоха по телцето вчера, но май беше от претопляне, много рязко й дойде това затопляне и нещо трудно се климатизира. Беше цялата изпотена докато спеше следобед и когато започнах да й сменям дрехите, не искаше да я обличам, искаше голичка да се фръцка, по памперс само Flutter

Дъщеря ти, предполагам, е прекарала roseola infantum, известно като шестата болест. Това е много разпространена вирусна ''шарка'', характеризира се с висока Т няколко дена/38-38,5/, но общото състояние на детето е добро, после Т пада от раз и избиват пъпките. Дъщеря ми го преболедува на 8-9 месеца. Не е необходимо никакво лечение за пъпките -ще си минат от самосебе си. Дори когато прочетох за Т на Флоранс си помислих, че е това, но не посмях да ти пиша, за да не те подведа случайно! 

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 00:10 от Г-жа Броненосец

# 48
  • Мнения: 449
Хей, торонтянки, няма ли да си уговорим някоя среща с колички този сезон? Помня, че преди време се срещахте?

Pate Jaki, хубава идея, ама половината от тия дето се срещахме вече не пишат в темата, а на другата половина децата им ходят вече без колички. Та с една дума аз съм ЗА, но след Великден. Може пак в Хай парк да си направим среща стига да се присъединят и други желаещи. Ти в кой район си?

Торти, торти ... снощи даже ги сънувах.  hahaha Шеметке ти си виновна. От както ти видях зелената торта се запалих и аз да правя такива красоти и от 2 дни чета темата в Готварския подфорум. Другата седмица мисля да направя първият експеримент.

p4eli4ka, радвам се, че Фло е вече по-добре. Мен пък ме наведе на друга мисъл внезапната температура. Thinking  Слагахте ли й ваксините, които се бият на 1 год. и по-специално ММR. По-същият начин реагира Мони след приема й. На 8-я ден вдигна температура и я поддържаше 2 дни, а после му избиха ситни пъпки.

Sneji, много пораснала изглежда Деси. От България ли си носите носията?

# 49
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Каролина  Hug  много се радвам че съм те зарибила по тортите. Между другото едно друго канадско майче се мотае напоследък в тортените теми ... Dot не се скътавай давай да видим тортата, че ме гони любопитство - явно си вложила повече старание от мен в украсата.
Аз пък отдавна се глася да правя еклери - солени и сладки ама все не стигам до тях та да видим кога ще е - само повод си търся и май го намерих.
p4eli4ka радвам се че Фло е добре вече.
milla_ давай рецептата за тортата  Crazy
Хей Ванкувърките - вярно ли че при вас валял сняг днес?

# 50
Zdraweite kanadski mam4eta!
Ot koga 4akam i az da moga da se zapi6a. Jiweq w Edmonton i 4akam beb4e Noemwri, ako dade Gospod, wsi4ko da e nared. Nai nakraq miri6e na prolet i w Kanada. Pregry6tam wi wsi4kite!
Prolet

# 51
  • Мнения: 1 216

Хей Ванкувърките - вярно ли че при вас валял сняг днес?


Сутринта беше доста студено. Валя за малко нещо като град- малки, малки ледени топченца, сега пече слънце и няма помен от това. Т е около 8 С, а времето ще бъде преобладаващо  Grinning

# 52
  • Мнения: 1 199
Здравейте майчета!
Снежи, каква красавица имаш Heart Eyes И носията е страхотна! Мила, и моят Габи започна така да се буди по няколко пъти през нощта и да суче, въпреки че на един месец беше отказал нощното кърмене, ама съм сигурна че не е от липса на кърма, а от зъби. Просто сученето го успокоява. При нас захранването горе-долу потръгна, ама ядем по съвсем малки количества. Аз друго и не искам, нали до годинката основното е мляко, а твърдите храни са за да свикнат с тях. Ама по три дни да му давам една и съща храна, омръзва му. И започнах да сменям на два дни, пък ако се появи алергия ще опитвам допълнително за да видя от какво е. Днес опита агнешко месо на La mère poule. Хареса му, ама повече от една обикновена чаена лъжичка (която се равнява на няколко негови) не пожела.

Приятни разходки на всички!

# 53
  • Мнения: 417
shemet_neveroiaten,
Дори при нас имаше слънце. То ту облак, ту слънце. Още не е валяло нищо, дори и дъжд, но като гледам какъв облак се задава .... кой знае какво ще ни предложи.
Иначе като гледам прогнозата, то си е дъждосняг... и обикновено сутрин когато е още доста хладно. До следобед може 15 пъти да се промени картинката.
Споко, няма да ни затрупа, пък да ни гледате сеир  Whistling
Пък то нали знаеш, че каквото нас ни запука, после отива на изток  Laughing


# 54
  • Мнения: 319
Г-жа Броненосец и Каролина Hug Май по-вероятна ми се струва диагнозата на Каролина, защото миналата седмица във вторник слагахме 4-те ваксини за 1 годинка, а този понеделник вдигна температура и я поддържа 3 дни, а на четвъртия избиха пъпчиците. Аз предположих, че може да е от това, ама сестрата, която слага ваксините, каза че е възможно да избият пъпчици само на ръчичката, около боцнатото. Затова отхвърлих това мое предположение. Ама тъй де, важното е, че вече всичко е наред. Сега ще поровя да прочета малко за розеолата. А то на френски като rougeole ли звучи или това е друго? Защото ние за rougeole слагахме ваксина.
Времето днес е прекрасно, искам цяло лято да е така  Nature Sunny

# 55
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Успокоих се за западната част от страната  Wink
Между другото предлагам чисто нови маратонки днес закупени ама не уцелихме размера - унисекс reebok размер 3 - горе долу за краче максимум 10 см дълго - 22 долара ето и снимки Ако някой се интересува да казва тия дни, че другата седмица ще ги връщаме, ако няма желаещи - оригиналната цена е 30 долара преди такси, но ние ги взехме с купон за отстъпка.

# 56
  • Мнения: 1 216
Пчеличка на френски излиза roséole infantile

Каквото и да е, добре, че сте здрави сега!

# 57
  • Мнения: 319
Шеметке, хубава оферта, ама скоро купихме такива затворени спортни обувчици за Флоранс. Нашите не са маратонки, ама са нещо подобно. И още нещо - нашите са номер 4, и са й съвсем малко по-големи от крачето, тъкмо да изкара с тях по-хладните дни от лятото. Подариха й едни сандалки 3-ка, ама малко трудно й ги обувам, явно дългостъпална госпожица си имаме Heart Eyes За обувки ходим задължително с нея й пробваме, иначе не рискувам Naughty
Г-жа Броненосец, мерси за превода  bouquet Като попрочетох малко за розеолата, ми то и на него го оприличавам, ама кой знае newsm78

# 58
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
p4eli4ka и аз предпочитам да пробваме ама офертата беше само за днес и нямаше как да се съчетае всичко та използвахме да напазаруваме, а от магазина казаха, че няма проблем да ги върнем, ама понеже са много готини реших първо да питам тук ако някой се интересува - просто бяха 1 чифт такъв размер и модел та решихме да пробваме - според мен този размер е точно за прохождащи дечица - първи обувки за навън.

# 59
  • Мнения: 313
Бих ги взела, ама сме с 12 см стъпало вече. Даже по към 12,5 клони.

Общи условия

Активация на акаунт