Странен РД в детската градина

  • 8 030
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Дори и да не е в този час децата, които не са поканени пак ще се сърдят. Те си говорят в градината кой е поканен, кой не.......... Естествено, че не е възможно да се поканят вс.деца от групата и не виждам нищо лошо в това. Ние възрастните да н би да общуваваме с всеки - и ние си имаме предпочитания. Naughty

# 76
  • София
  • Мнения: 13 206
И какво странно има?Откъде накъде майката на рожденичката ще се съобразява с това как са се почувствали останалите деца?И защо да са пренебрегнати?Децата би трябвало да знаят,че няма как да седнат на една маса с целия свят.Нали са почерпени с руло?Рулото е горе долу като тортата.Мисля,че по-скоро родителите трябва да поработят върху самочувствието и правилната оценка на децата си.Имаш няколко приятелчета,нали така?Е,с тях празнуваш.Денят рожден е точно да го споделиш с най-близките,не с цялата група.Щом са решили родителите на това дете да празнуват именно днес и да не отлагат за почивните дни,значи имат причина за това.Идиотско е да се държи сметка на другите по такива поводи.

Е, Шанел, само не ми казвай, че ако работиш с няколко колеги, а искаш да поканиш двама, отиваш и пред всички казваш "Моля, еди кой си и еди кой си, заповядайте на рожденния ми ден еди къде си.".. Wink

А иначе за драмата на децата, не мисля, че е чак драма. Моята дъщеря също ще я очука живота, ще разбере, че стават такива работи, но аз пък като майка й давам пример. А моят пример в конкретната ситуация не би бил като на въпросната родителка  Grinning

# 77
  • Мнения: 2 161
Няма да го кажа естествено.Но да се дразня,че дъщеря ми не е поканена да яде торта,а други дечица са поканени,това не може да ми се случи.

# 78
  • София
  • Мнения: 13 206
Няма да го кажа естествено.Но да се дразня,че дъщеря ми не е поканена да яде торта,а други дечица са поканени,това не може да ми се случи.

Еее, много ясно! Wink и аз няма да се издразня от това. Просто майката е нетактична. Знаела е, че децата после ще разказват, че са били на РД докато другите спят. Все пак има значение възрастта. Ако на мен ми се случи най-много да позлобеем с някоя приятелка е така за кеф  Joy Joy Joy Ама при децата е друго. Разбира се, че не трябва да се гледат и щадят като писани яйца. Колкото по-бързо научат някои истини от живота, толкова по-добре! Но все пак майката е можела да направи цялата работа по-дискретно, съобразявайки се с възрастта на децата. Честно казано на мен би ми било неудобно да го направя това. Самата аз няма да се чувствам добре пред себе си. Но всъщност хората са различни и неудобството им е от различни неща... Wink

# 79
  • Мнения: 2 161
Ти знаеш ли мен какво ме дразни в тази тема?Вместо да позлобее с приятелка авторката,вместо хууубавичко да обсъди майката на рожденичката,тя пуска цяла тема,защото децата били разстроени.Ах!Децата ще са разстроени точно дотогава,докато майките им с усмивка и спокойно им обяснят,че нищо фатално не се е случило.Ако децата са почти 7 годишни,направо не виждам какъв е проблемът.Все пак това са мислещи същества.

# 80
  • Мнения: 9 814
Така е, едни сме над, други под нещата. Различни сме и по-различен начин възпитаваме децата си, различен е и прагът ни на чувствителност. За едни родители това че, детето им не е поканено  наистина е обидно, за други е съвсем в реда на нещата и не е повод за тръшкане. Но едно явно не можахте да разберете, не се опитвайте да превъзпитате пишещите тук, всеки има мнение и колкото повече го нападате, толкова повече странни доводи намира, за да се защити.

Ти знаеш ли мен какво ме дразни в тази тема?Вместо да позлобее с приятелка авторката,вместо хууубавичко да обсъди майката на рожденичката,тя пуска цяла тема,защото децата били разстроени.Ах!Децата ще са разстроени точно дотогава,докато майките им с усмивка и спокойно им обяснят,че нищо фатално не се е случило.Ако децата са почти 7 годишни,направо не виждам какъв е проблемът.Все пак това са мислещи същества.

Но все пак са децата! Много ли са големи и наясно със света седем годишните деца.

# 81
  • Мнения: 2 161
Боже мой,голяма работа,че не са поканени.Достатъчно са големи,за да понесат логични доводи.

# 82
  • Мнения: 9 814
Боже мой,голяма работа,че не са поканени.Достатъчно са големи,за да понесат логични доводи.

Така е, в предния си пост бях написала, че това е един от уроците на живота, за някои първи, за други пореден. Никой не е харесван и обичан от всички. А и наистина на децата трябва да им стане ясно, че не могат да бъдат приятели на всяко едно дете от групата или класа и така ще бъде и за напред в живота.
Но, че постъпката на майката на рожденика е меко казано нетактична, не трябва да се отрича. Не е това начинът.
Но, и да не помислим за емоционалното състояние на децата също не бива. Да не забравяме и това, че все пак са наистина раними и доста от комплексите, които ще ги преследват цял живот, се зараждат в детството.

# 83
  • София
  • Мнения: 13 206
Боже мой,голяма работа,че не са поканени.Достатъчно са големи,за да понесат логични доводи.

Ооо, да! С това съм напълно съгласна, което не изключва, че и родителката е действала нетактично. Та ако това ставаше с моето дете бих дала логичните обяснения защо не са поканени всички, но пък и бих споменала, колко е невъзпитано да се постъпи точно по начина по-който е постъпила майката на рожденника  Wink

# 84
  • Мнения: 2 161
Майката на рожденичката да влезе най-накрая и да обясни защо така е сторила.Постоянно ми излиза тази тема и като възпитан човек все отговарям и вече дори съм съгласна с Ваче.Госпожо,кажете защо направихте така.Искам темата да не ми излиза в непрочетените.

# 85
  • София
  • Мнения: 13 206
Майката на рожденичката да влезе най-накрая и да обясни защо така е сторила.Постоянно ми излиза тази тема и като възпитан човек все отговарям и вече дори съм съгласна с Ваче.Госпожо,кажете защо направихте така.Искам темата да не ми излиза в непрочетените.

Е, край значи! Плеснахме с ръце и се прегърнахме.. за последно ти излиза в непрочетени  Joy Joy Joy насочваме внимание към сексуалното възпитание в предучилищната група  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 2 161
Идвай в другата тема да се разберем по мъжки. Simple Smile

# 87
  • Мнения: 1 298
Намирам постъпката на майката за нетактична. Но хора всякакви.

Това, което ми е интересно обаче е - какво мисли персоналът?
Намират ли подобно поведение за ок и ако не защо не са се опитали да направят нещо.
Деца да излизат за няколко часа за да празнуват рожден ден намирам за странно.
Ако майката е искала да покани опрделени деца винаги е можела да го направи след градината
или през уикенда.

# 88
  • Мнения: 6 735
Нетактична проява, с каквито е пълен живота ни. После с чудим защо децата били такива или онакива. Ами какви да са при такива родители. Сигурно не всеки има възможност да покани 20 деца, но трябва ли да е толкова нетактично.......
Не бих говорила с никого от персонала, а на детето ще обясня, че такъв е животът.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да на детето ще се обясни какъв е живота няма как, но преди да се обясни то вече е преживяло това разочарование все пак.

Общи условия

Активация на акаунт