Вечната Амбър - възхищавате ли й се или я отричате?

  • 9 167
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И Терез Ракен да похванем. Да видят те! Crossing Arms

# 61
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Като ще нищим класиката, да подхванем Нана?

Давай, тя темата и без това се разводни!  Laughing Пък и колкото повече обсъждаме книги и героите им, толкова по-добре ще ги разберем!

# 62
  • Мнения: X
Да,по принцип симпатизирам на Вили Казасян Hug

# 63
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И Терез Ракен да похванем. Да видят те! Crossing Arms

Уф, много мрачна книга! Хем ми беше интересна, хем със зор я четях. Такова нещо не ми се е случвало с друга книга.

# 64
  • Мнения: 17 546
Като ще нищим класиката, да подхванем Нана?
Еее, тя си е класическа любовница, държанка.

# 65
  • Мнения: 3 423
Затова изкурвясват така девойките,
защото четат предимно класиката.
Момчетата пък четат Мопасан. Всичко
си е по местата. Изкуството е вечно. А вие
сте долни хейтърки, непожелани при това.

# 66
  • Мнения: X
А девойчето от въпросната книжка някак си не успя особено да ме трогне навремето. Така че нито й се възхищавам,нито я отричам. Може би прекалено късно прочетох книгата и вече не беше онова апокрифно четиво,което е била години преди това, та сигур' зарад'тва не се нито възмУтих,нито възхИтих Crazy

# 67
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А вие
сте долни хейтърки, непожелани при това.

Пъпчива ли ме нарече? Mr. Green

# 68
  • Sf
  • Мнения: 808
Нана, мдаа... Класика е. Бях малка, но още помня как Нана излезе на сцената и разтвори мантията си пред ужасеното и едновременно очаровано френско общество...

Нана беше цялата в бижута. Само бижута... Спомняте ли си?

# 69
  • Мнения: 25 854

 "Скитникът-евреин" обаче успях, но поне не се бях излъгала да го купя.   Sick

Шамар да е - аванта да е!

Мне. Когато лежиш в болница дълго време, нямаш богат избор на четива. Четеш, каквото ти дадат.

# 70
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А за Брус какво ще кажете - той ли е причината Амбър да тръгне по тоя път? Все пак тя е била благородничка, но не го е знаела. А според представата за двора от онова време всички благородници са били развратни. И някак в края на книгата ми се натрапва впечатлението, че тя е искала да достигне върха с цената на всичко с едничката цел да го впечатли, да му покаже, че и тя вече е благородничка.

# 71
  • Мнения: 17 546
А за Брус какво ще кажете - той ли е причината Амбър да тръгне по тоя път?
За вълка, козината и нрава нали си чула?

# 72
  • София
  • Мнения: 4 868
Все пак тя е била благородничка, но не го е знаела. А според представата за двора от онова време всички благородници са били развратни.

Девойката просто е била генетично обременена, а пък ние какви лоши неща изговорихме за нея...

# 73
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А за Брус какво ще кажете - той ли е причината Амбър да тръгне по тоя път?
За вълка, козината и нрава нали си чула?

Е, да, права си! Ама си мисля, че ако не го беше срещнала, нямаше да избяга от селото толкова рано. Като се има предвид характерът й, пак би го напуснала, но може би не по тоя начин и да се озове сам сама в града.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 475
Верона, може би аз трябва да отговоря на ексистенциалния въпрос дали Брус щеше да се ожени за Амбър, ако знаеше за нейния произход.
Брус няма да се ожени за лирическата героиня, без значение дали е херцогиня, родила му е н- на брой деца или е една от най-богатите и влиятелни жени в Англия, като метреса на краля.
Дали щеше да напусне селото- да, със или без Брус.
Истината е, че не Амбър, а Брус е мой любим персонаж.

Общи условия

Активация на акаунт