Вечната Амбър - възхищавате ли й се или я отричате?

  • 9 139
  • 102
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 161
Лоша майка Скарлет?Благодарение на нея не умряха от глад господари и слуги.Една жена,която ще свали завесата,ще си направи рокля от тях,после ще се предложи на един мъж за пари,обаче не за обувки,а за да запази земята си,то тя не може да е лоша майка.

Това не я прави добра майка, извинявай!
А кое я прави добра майка,извинявай?Мисли по дълбоко,това все пак е роман,не форум.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Любовта преди всичко. И осъзнатата грижа. Не приказки от сорта "махай се оттук, иди да си играеш, пречиш ми" (честа реплика на Скарлет). Много родители има, които си мислят, че като има хляб на масата, са осигурили всичко за децата си. Да ама не! За мен нищо, ама нищичко не може да замени една топла прегръдка и един поглед, пълен с нежност. Щото и в домовете за деца има, или поне трябва да има храна и подслон. Ама едва ли децата там се чувстват обградени от майчина обич нали?

# 92
  • Мнения: 2 161
В случая с романа и със Скарлет,ако авторката беше продължила с историята,убедена съм,че Скарлет щеше да достигне до твоите изводи.Та тя е била младо и разглезено момиченце.За мен книгата е поглед към разрухата на едно подредено общество.Историческите събития предопределят постъпките на главната героиня.Отстрани и след толкова години е много лесно да се направи анализ.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Да, може би би стигнала до такива изводи. Тя в "продължението", писано от друга авторка стигна де Wink макар и късничко.

# 94
  • Мнения: 2 161
Другата авторка... направо не искам да говоря за нея.Такава гавра!Но не си ли съгласна,че разрухата на добре подреденото им блестящо общество,оказа влияние върху Скарлет?Всеки чакаше на нея да свърши това или онова,тя за своите 17 години се беше нагърбила със съдбите на всичките си близки.В тази страшна война,без пари и положение в обществото,без някой,на който да се опреш...Последното нещо,което ти хрумва е как да дадеш любов на детето си.След като утре не се знае какво ще яде.И така нейната душа закоравява.Превърна се в бизнесдама.И то доста успешна.Когато всеки очаква ти да му свършиш работата,някак си ти е трудно да бъдеш размазана в благост добра майка.но за мен тя е добра майка,защото не остави своето дете гладно и защото не заряза и чуждото дете.

# 95
  • Мнения: X
Най-добрата ми приятелка (която много обичам!) прилича на Скарлет О`Хара - абсолютно безочливо, егоистично, несантиментално създание, на което при нужда може да се разчита и е бетон, обичаща живота, винаги оцеляваща, сигурен пристан в бурите. И тя като Скарлет е много обичана и търсена от хората - от такива силни хора, със здрав егоизъм имаме нужда и търсим. Е, често през годините дразнеше моята фина и деликатна душа / Wink/, ама с времето й свикнах, поне е честно предвидима.
Може би е някакъв парадокс? Flutter

# 96
  • Мнения: 68
Леле вече съвсем сте изкукуригали! Каква е тая тема бе хора, нямате ли си друга работа

# 97
  • Мнения: X
Леле вече съвсем сте изкукуригали! Каква е тая тема бе хора, нямате ли си друга работа
Joy да бе,няма да обсъдим някоя форумка, добра майка ли е,не е ли, ами подхванахме литературните герои

# 98
  • София
  • Мнения: 15 471
А кога ще дойде ред на "Птиците умират сами? Simple Smile

# 99
  • Мнения: 68
Мисля, че ще е по-интересно ВИС и СИК, или Дамата на пилона Joy

# 100
  • Мнения: 4 841
А кога ще дойде ред на "Птиците умират сами? Simple Smile

Моля, моля  Crossing Arms
Мег и отец Ралф хич и не ги зачеквайте, хейтърки непожелани (много ми хареса, Liskе - находка, както винаги  Peace)
За тия двамата, хващам пищовите  #2gunfire

Искам да кажа, че култовата сцена на плажа е едно от малкото неща в световното кино, което ми е докарвало една огроооооомна буца в гърлото, и напълно олицетворяваше представата за романтика на тийнейджърската ми душица. Та и досега ми става мило, като си я спомня; а като ми досивее, препрочитам книгата   Blush

# 101
  • Варна
  • Мнения: 25 254

Права си, не твърдя обратното. С някои изключения много и симпатизирам. Това е характер на борец и победител. Може би ако беше на всичко отгоре мила и всеотдайна, щеше да е прекалено и фалшиво.

# 102
  • Мнения: 7 914
ииии никой не се сети за "Брулени хълмове" Crossing Arms
 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт