Щастието трябва да се заслужи?!

  • 3 128
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 67
Тя тази да не се е объркала нещо. Ти сигурна ли си, че се е обадила да ти честити рожденния ден, или просто съвети ти е давала?

определено не се беше объркала , нито пък аз

# 16
  • Мнения: 4 737
Значи зависи от човека. На мен би ми било по-сладко Simple Smile В общи линии не съм на мнение, че повечето хубави неща идват даром или ти ги спускат свише отгоре.
 

# 17
  • Мнения: 67
 Аз например не мога да съм истински щастлива при положение, че около мен има толкова нещастие. Вероятно не заслужавам щастие заради състраданието си Rolling Eyes
[/quote]
извинявай че те питам , какво имаш предвид?

# 18
  • Мнения: 67
Аз например не мога да съм истински щастлива при положение, че около мен има толкова нещастие. Вероятно не заслужавам щастие заради състраданието си Rolling Eyes

...какво имаш предвид?
извинявам се имам някакъв проблем с форума ...

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз например не мога да съм истински щастлива при положение, че около мен има толкова нещастие. Вероятно не заслужавам щастие заради състраданието си Rolling Eyes

...какво имаш предвид?
извинявам се имам някакъв проблем с форума ...
Написах нещо, което изтрих... Исках да кажа, че не мога да съм истински щастлива сред всички гадости, които се случват около мен- толкова несправедливости, болка, болести, смърт... Не мога да се изолирам от всичко това. Иначе имам повече, отколкото съм мечтала.

# 20
  • Мнения: 27 524
Щастието е просто въпрос на вътрешно усещане. Не зависи нито от заслуги, нито от външни обстоятелства, нито от нещо материално. Щастието е вид спокойствие на духа и е свързано с извисения такъв  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 67
Написах нещо, което изтрих... Исках да кажа, че не мога да съм истински щастлива сред всички гадости, които се случват около мен- толкова несправедливости, болка, болести, смърт... Не мога да се изолирам от всичко това. Иначе имам повече, отколкото съм мечтала.
[/quote]

Само не се отчайвай миличка Praynig Hug.............кой го казва само -да можех да кажа същото и на себе си за да си дам по-вечко кураж

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Щастието...  Thinking
За Балу то е в парче торта (някъде под глазурата), за Селинджър - ледена вода върху хм, топките.  Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 435
Вероятно няма незаслужено щастие, но определено са ти казали някое тъпо клише Peace

# 24
  • Мнения: 17 546

За Балу то е в парче торта (някъде под глазурата),
За мен!? Rolling Eyes Нещо не е станало ясно! Казах, че изстрадани парички за парче торта, няма да я направят щастие за мен... Пардон, Василиса! Grinning

# 25
  • Мнения: 1 969
Много странно наистина, хм  newsm78

Ако е казано с лош тон /усеща се/, звучи малко гадничко, един вид не е толкова лесно, трябва да се потрудиш за да си щастлива... и никак не ми подхожда за поздрав по случай РД  Sad

Но ако е казано с добър тон, може би не е намерила подходящите пожелания по-рано и е импровизирала.... не се е получило сполучливо  hahaha

В първия момент ми напомни на един бивш работодател, който като си взе бонбон /черпех за първа заплата/, ми отправи такова пожелание - "дано не ти е последна" с усмивка на уста  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 67
..лелееее ужас ,mama Silvia

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Пардон, Балу. Laughing
Бих искала да попитам лелката, според която щастието трябвало да се заслужи (тя да не е учителка? Mr. Green) това-онова.
Как да заслужим дъгата (с маркуч)?
Как да заслужим мирисът на пролет и цъфнали дървета (с глобално затопляне)?
Как да заслужим целувка от детето си (с подаръци, разбира се Mr. Green)?
Как да заслужим обожание в очите на съпруга си (Лиске, ти мълчи! Joy)?
И други такива "как" (с отговор в скоби за учителките Party).

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Това е като онзи виц, дето един си тряскал топките с 2 тухли, че му било много хубаво след това. Тая твоя позната си е изсмукала пожеланието от пръстите.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Замисляли ли сте се,че когато сме щастливи не го осъзнаваме в момента?След време като се сетим си казваме-ех,колко бях щастлива тогава.Та за мен щастие е да осъзнавам,че точно в този миг съм щастлива, за да мога да му се насладя напълно.Пожелавам си да го усетя както вкусния сладкиш,както внезапно казана нежност,без повод и без преструвка,искрено.
Не искам да си го заслужавам,това да не е покупка-да си платя за него. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт