въпрос за завъртане от гръб по корем?

  • 1 873
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 187
не се притеснявай, моето до годинка не искаше и се бях поболяла от притеснение, приеми че децата са различни и няма учебник за развитието им

# 31
  • Мнения: 5 026
Всяко дете е индивидуално. Ще се обърне  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Можеш да слагаш интересни играчки край него. Най-вероятно не манира нужда да се сили...  Hug

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря започна да се обръща на 5 месеца  Peace

# 34
  • Мнения: 3 634
От 2-3 дни Мите се обръща настрани, предполагам че другата седмица ще го направи и по корем. На последната консултация педито се караше с един човек и Мите се сви като ембрион.  Laughing Като орехче беше, не мърда на никъде. Как да ми повярва жената, че вече сяда.

# 35
  • Мнения: 1 367
Това не бива да те притеснява и не прави грешката да сравняваш твоето дете с другите.Има много деца,които са по-тромави,по-инертни,или пък просто не им е интересно да правят това или онова.Няма нищо задължително и ако едно дете отказва да прави нещо,не значи,че има проблем.За протокола-синът ми също мнооооого късно започна да се върти,дали не беше около 10-11 месечен.А иначе е много живо и подвижно дете,нищо,че е едричък.Мисля си,че нямаше стимул да го прави.Не е пълзял също по тази причина,и досега не умее.

# 36
  • Мнения: 2 096
продължавай да му показваш как става.. ще се обърне когато е готов...

# 37
  • Мнения: 165
 И моят син е голям дудко и той също се обърна по-късно от гръб на корем. Сега не мога да го удържа - сложа ли го по гръб, той се обръща по корем. Не се притеснявай!   newsm10

# 38
  • Мнения: 336
Дъщеря ми се врътна от корем по гръб много рано, но обратното движение го направи чак на 7 месеца. Преди това даже и на страни не се въртеше. А веднъж като се обърна и вече няма спиране. Така че не се притеснявай, като му дойде времето няма да можеш да го спереш детето на едно място. Laughing

# 39
  • Мнения: 502
моята дъщеря рано се научи да се обръща от гръб на корем, но обратното движение малко по-късно го разучи. според мен всяко дете само се научава когато е готово за това и няма смисъл да се безпокоиш.

# 40
  • Мнения: 1 516
Моя син се обърна за 4 месеца, а синът на моята приятелка на 9 - зависи от детенцето. Не се тревожи! Ще се обърне  и като започне едно въртене и търкаляне-  не мож' го спреш Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 900
Моят син се обърна на 4 м., но всичко е много индивидуално. Първото обръщане беше от гръб на корем, а след около седмица и обратно.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Има време да започне да се върти,при всяко дете по различно време се случва.Не го насилвай.Пък  и ако ме питаш,не бързай толкова.като се научат...няма спиране на едно място Peace

Общи условия

Активация на акаунт