Въпрос за ранното захранване и сокчетата

  • 1 226
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
и аз съм против сокчетата и до скоро не давах на малката- почнахме преди 2 седмици и то с праскова, кайсия, круша защото имаме проблеми с запек. иначе и моята педиатърка ми предложи да давам сокчета към 3 месец, но аз отказах тъй като съм чувала че от сокчето от ябълка се засилват коликите. не съм се ровила в темите за захранване, но ние водихме дъщеря ни на педиатър гастроентеролог и тя ни направи схема на захранване със оризова каша в началото, после зеленчукови пюрета и чак след това плодовите. спазвала съм я дословно и почнах захранването чак в края на 5 месец. педиатърката ми не е настоявала и не се е месила със съвети, тъй като точно тя ни прати при тази докторка понеже имахме проблеми с адаптираните млека. а и известно време бяхме на ниско лактозно АМ.
но по въпроса с педатрите съм чувала какви ли не истории-захранване от 40 ден със сокчета и какво ли още не...., което ме хвърля в ужас. аз съветвам всички познати около мен да захранват бебетата си по-късно, но избора си е лично техен.

# 16
Аз захраних със сок ,когато навършихме 3 месеца,а от четвъртия дадох плодово пюре.
НО ИСКАМ ДА ПОДЧЕРТАЯ,ЧЕ КОГАТО ВЪВЕДОХ СОКА КОЛИКИТЕ НИ БЯХА ОТДАВНА ИСТОРИЯ.
Много я мъчеха,но за щастие бързо отминаха!
Сока ни понасяша мн добре.намали сме проблеми.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да спри сокчетата.
Трябвало е да изчакаш да свършат поне коликите.
То и аз захраних рано но нямахме колики.

# 18
  • Мнения: 9 481
Няма значение дали бебето е на кърма или АМ относно захранването. Не знам защо масово бебетата които са на АМ го захранват толкова безумно рано! Та и при едните и при другите храносмилателния тракт просто не е готов да усвоява друго освен кърма/АМ! Затова милите се гънат от колики, а после и проблеми с алергии и какво ли не..
Най-добре спри и соковете и пюретата Peace-няма да избягат Wink
Показателите за това дали бебето е "готово" за захранване:
-да може да стои само седнало
-да ПРОЯВЯВА интерес към храната на родителите
-да не избутва с езиче лъжъчката
....едва ли 2-3-4 месечно бебе владее някои от тези показатели за готовност Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Няма значение дали бебето е на кърма или АМ относно захранването. Не знам защо масово бебетата които са на АМ го захранват толкова безумно рано! Та и при едните и при другите храносмилателния тракт просто не е готов да усвоява друго освен кърма/АМ! Затова милите се гънат от колики, а после и проблеми с алергии и какво ли не..
Най-добре спри и соковете и пюретата Peace-няма да избягат Wink
Показателите за това дали бебето е "готово" за захранване:
-да може да стои само седнало
-да ПРОЯВЯВА интерес към храната на родителите
-да не избутва с езиче лъжъчката
....едва ли 2-3-4 месечно бебе владее някои от тези показатели за готовност Peace

Абсолютно съм ЗА това. Няма значение дали е на кърма или АМ...детето е кърмаче..т.е трябва да суче. А дали ще суче от гърдата или от шише е все тая. Аз също бях чела само кърмаческия но не се панирах много, много...просто запомненото го префасонирах от кърма на АМ Flutter
Това, че не е на кърма детето незначи, че трябва да започнеш соковете на 2-ри месец защото видиш ли не получава нищо детето.
Моят син е захранен с оризова каша на 5,5 месеца. Сок и вода пропи след годината. Ами самия той не искаше...ами как да иска след като пиеше от порядъка на 700-900мл. АМ на ден до годинката.
Туй с напомпването с АМ също е мит според мен. Сина ми година беше 10 500 кг...80см...сега на 1,7г. е 11 800 кг...84см.
И това със жълтъка - мит и легенда. Не помня дали и четири пъти съм дала на сина ми жълтък Wink
Води се по детето....то ще ти покаже най-добре кое е най-добре за него. Никога моят син е нямал точен час за ядене и спане. Той доволен...и аз доволна Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт