кюфтета с бял сос-как правите?

  • 84 673
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • тук
  • Мнения: 510
Обещах на мъжа си да опитам - ще сложа 50:50 кисело на прясно мляко и ще докладвам след това Simple Smile Благодаря ви за отговорите   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 488
Ще пробвам рецептата на michel
Изглеждат страхотно!!
После ще пиша какво се е получило
Смятам да я направя точно така както я е описала и дори и гъбки да сложа в соса

# 32
  • Мнения: 173
Мисля днес да се пробвам пак

# 33
  • Мнения: 219
Аз скоро правих такива кюфтенца. Моята рецепта много прилича с тази на Мишел, много вкусно става.  Peace

# 34
  • Мнения: 11 607
Може и да ми се смеете, но днес правих супа-топчета...Изтървала съм явно брашното и се получиха без да искам - кюфтета със сос...- без да загори!

# 35
  • Мнения: 5 001
Може и да ми се смеете, но днес правих супа-топчета...Изтървала съм явно брашното и се получиха без да искам - кюфтета със сос...- без да загори!
Ееее що да се смеем бе  Flutter
Hug Hug Hug Hug
Е,вкусно ли беше?Ако да-следващия път направи топчетата по-големи и готово.... Joy Joy Joy

# 36
  • Мнения: 1 488
Eто това се получи http://images25.snimka.bg/005763477.jpg
Харесват ми и пак ще ги направя!  Hug

# 37
  • Мнения: 1
Наистина рецептата е супер!Мъжа отдавна искаше такива кюфтенца,но аз незнаех как да му ги направя.Благодаря за тази страхотна рецепта.  chef

# 38
  • Мнения: 6 390
Правя почти същите като на Мишел, с разликата че запържвам дребно нарязаните или настърганите зеленчуци, оставям ги да поварят 5-10 мин, пасирам с пасатора, и тогава почвам да слагам кюфтенцата - точно днес дояждахме  Mr. Green
вместо ориз ползвам и булгур или пък ги мешам 1:1

у нас много се кутират, май всека седмица или през седмица имаме кюфтата с бял сос....

# 39
  • Мнения: 804
И у дома харесваме тези кюфтенца,но аз ги пържа предварително не ги слагам сурови в бульона.А белия сос го правя като при пиле-фрикасе с кис.мляко и жълтък.

# 40
  • Мнения: 1 650
А това е рецептата на свеки, супер са, не мога да си кривя душата:
ЗА КюФТЕТАТА- КАЙМА, НАСТЪРГАН ЛУК, СВАРЕН ОРИЗ, СОЛ, чУБРИЦА
ЗА СОСА- В 1Л. ВОДА ВАРИМ ЛУК, МОРКОВ, ЦЕЛИНА, ПРЕЦЕЖДАМЕ, КИПВАМЕ БУЛЬОНА И ПУСКАМЕ КЮФТЕТАТА, ПРЕДВАРИТЕЛНО ОВАЛВАНИ В БРАшНО.СЛЕД СВАРЯВАНЕТО ИМ ПРИБАВЯМЕ ЗАСТРОЙКАТА(2 ЖЪЛТЪКА, 2С.Л. БРАшНО, 3 С.Л. КИСЕЛО МЛЯКО).ВАРИМ ОщЕ 10 МИН. НА СЛАБ ОГЪН. НАКРАЯ ДОБАВЯМЕ МАЛКО МАСЛО.
Който обича да е киселко, може да овкусява и с лимонЧе.  chef

Общи условия

Активация на акаунт