АПРИЛ преполови - АПРИЛЧЕТА сладки не спира да брои!

  • 14 861
  • 310
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80

Аз пък имам друго питане към кърмещите мами - влияе ли ви количеството храна, което ядете на количеството кърма /ех, ама как го зададох тоя въпрос/? Защото мен майка ми и баба ми все ме плашат, че ако не ям достатъчно ще ми намалее кърмата, а аз хич нямам апетит и се тъпча буквално насила  Confused


Milenni, влияе да, както храната, така и умората и стреса. Според моята педиатърка трябва много белтъчини да се хапват, т.е. задължително месо веднъж дневно, както и фибри - супи и така:)
Ние сме на 2 седмици, само на кърма сме. Горе долу се справяме, макар че може и по добре Simple Smile

# 16
  • Мнения: 269
По повод оригването-нашето педи ни каза да повдигнем едната часта на матрака ( там където е главата на бебето ) на 40 градуса , та даже и да не може да се оригне след ядене , да не повръща. Направихме го и има ефект.Даже се оригва легнал. И аз съм сложила пелена вместо възглавница.

# 17
  • Мнения: 194
Бебчо все още си чака в корема, пък да видим в коя зодия ще се падне.

Успех и леко раждане на всички очакващи все още бремелинки.

И много целувки на сладките бебчета!

# 18
  • Мнения: 354
Хайде още едно бебе:
Мама desita79 е родила днес в 10:30 красивата и сладка госпожица Сияна с мерки 3340/50. Раждането е минало бързо - появила се е на бял свят за 5 часа. Раждането е било нормално и без упойка.
Да й е жива и здрава куклата, много да радва семейството и Бог да я пази!  bouquet

# 19
  • Мнения: 32
И ние сме така с оригването...трудна работа. Но да ви призная, аз не много успешно я носа на рамо....май не мога добре да я хвана за да се оригне детето...Връща по много малко, колкото да се наплюнчи. Но не може да пие от шише, цялата се олива и не иска да захапе биберона. Трябва да пробвам с повдигането на дюшека, но като ги въртим бебетата на различни страни, трябва да въртим и дюшека...И друго да питам, мами - давате ли водата на девин розовата, преварена, разбира се, и как застилате количката си? аз нали ми е за първи път... Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 749

Ааа и да питам нещо, някой сеща ли се на тези българските линийки сайта, които отдолу изписва за всяка седмица какво става... защото аз си бях сложила, но сега е изчезнала  newsm78 Спомням си, че Aquariel беше с такава  newsm78


www.mamaibebe.com

И ние се храним денонощно на 3 часа. Въпреки, че каките се надпреварват коя ще го гепи първа и ще го държи по-дълго време, слава богу не реве като го оставим сам в леглото. Днес цял следобяд е будувал кротко в леглото, по едно време го сложих на масата в трапезарията да зяпа как мърдат листата на дървото, дето почти допира прозореца. "Гък" не му се чу на детето. Пу-пу!

Иначе под главата аз му слагам лигавник - от тия, дето са непромокаеми от едната страна, от другата памучни и подплатени с малко ватичка - хем мекичко, хем непромокаемо Simple Smile

За оригването - винаги се пробвам, но не настоявам много - ако стане, стане, ако не - в леглото, защото той обикновено заспива по време на хранене.

Честито на всички нови мами ! newsm51

Емма, успех и спокойствие ! Още довечера да има честитки по повод Самуил във форума Simple Smile

rocobaroco3 , стискам палци да се оправиш максимално бързо fingerscrossed

дидимора и аз не слагам възглавница а само пелена,ако стане беля да не сменям чаршафа.честита ни нова тема-страхотна е!  bouquetзабравих да се похваля-от раждането до сега съм свалила 11 кг-сега съм 69 кг. bowuu-вие как сте с килцата?

На такива неудобни въпроси не отговарям  smile3505  Ася, шегувам се...положението ми мен е трагично  Embarassed От раждането "изгубих" 7 кг, ама 10 кг екстрабагаж си нося. За съжаление никакви мерки не взимам. Ям си каквото и колкото ми се иска...Надявам се като започнем да излизаме малко да се пооправя...

# 21
  • Мнения: 534
wonderful   ама ти още  ли си тук ,айде запътвай се към болницата вече ,това бебче май никак не му се излиза  Simple Smile Grinning Успех


честито на мама desita79  да и е жива и здрава малката принцеса

# 22
  • Мнения: 354
Ася20, аз също ще си замълча за килограмите, че ме е срам от самата себе си  Embarassed
Сисе, Аси също се е научил на ръце и само така иска, но сега се "превъзпитаваме" - оставям го пак до нас, но в кошчето (или в твоя случай шезлонга) и му говоря. Мрънка, ама ще свикне.  Mr. Green
reiana, кали, мнооого гадно са се отнесли с вас, подкрепям мненията да си търсите правата  Naughty
Барби, ако питаш за liniiki.com,  изчезнаха и при мен и аз си ги изтрих от подписа.
Мирор, аз давам водичката на Хипп, но е доста по-скъпичка от Девин.
asja, ами тя десита79 с твоя термин Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 749
Леле, Tiffani...сега гледах термините на 1-ва страница. Ама твоя е утре ! Shocked Боже, помниш ли колко далече ни се струваше Simple Smile

Желая ти най-лекото и бързо раждане (по принцип... не казвам, че ще е утре Simple Smile ) и да се паднеш в смяната на Савова Wink newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 262
whisper799  а никакво разкритие до момента ли нямаш,защото аз днес бях на преглед и ме погледна отдоло и мам 2 см. ама без да съм усетила и да ме е боляло нещо,иначе и аз никакви други симптоми за раждане нямам ,макар че тая докторка вика скоро ще е очаквай тея дни ...


Последният път бях с 1 см и напълно готова шийка за раждане (това беше в понеделник). Оттогава не са ме проверявали

# 25
  • Мнения: 2 751
Момичета, студени ли са ръцете на вашите бебета?   НА Мишо са му почти постоянно студени.
Освен това много се лющят ръцете и краката му  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 262
EMMA напълно те разбирам за какво говориш,но не се притесняваи, и при мен сутринта на тоновете отна4ало имаше само само 4ерта,а пък снощи обратното стигна до 200.Пожелавам ти много късмет и безпроблемно раждане.А днес и аз по4ти не го усещам,но гледам да застана в неудобна за бебо поза ,та да мръдне малко,е поне засега успявам.Дано наи сетне и мен утре да ме приемат,свалих температурата до 37.2 и се застопори.Моми4ета помогнете ,даите  ми съвет как да я сваля
Tiffany, мерси за темата smile3502 newsm10
Tedi_ip благородно ти завиждам,4е няма да преносваш Hug

Ами освен с парацетамол и много много витам С ама на ампули от големите и много билкови чайове с мед. Аз бях така в 7 месец - 39градуса качих и така я свалих - с парацетамол сутрин и вечер и големи количества витамин С и под одеялото. Успех. А и докато не я свалиш не се къпи, колкото и странно да ти звучи.

# 27
  • Мнения: 1 080
Здравейте мацки!!!
Честито на всички ново мамчета!!!
Да са им живи и здрави рожбите!!!


kalli, нашите ръчички и краченца също се лющят много - особено крачетата - направо му падна горния слой кожа!!!    #Crazy #Crazy #Crazy
Искам да попитам няколко неща
 - по колко пъти на ден трябва да ака бебо
 - ако е на АМ и не му давам вода ще му стане ли нещо


Имаше май такова питане за операцията - моята е твърдо там, където ми е шева - мнооооого твърдо!!!

# 28
  • Мнения: 32
Kalli, на моята Александрина постоянно са й студени ръцете, а днес понеже я настаних в количката й в хола, за да постоя на компа, после я пипнах и чак бяха топли и се притесних...досега никога не са й били така.

# 29
  • Мнения: 32
Относно операцията, страх ме е да си призная, че нямам оплаквания. Моята е лепена, и сега е една тъмна ивица само, по продължението й е твърдо да...ама чак много твърдо, не мога да кажа. Не ме боли, нищо, само онзи ден ме боля странно корема цяла нощ. Дано не се повтаря и да забравим бързо бързо за операциите. Нямам сруп отгоре, просто е една по-тъмна линия

Общи условия

Активация на акаунт