Нормално ли е 600гр. за втори месец

  • 4 285
  • 58
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 814
За кърмено бебе е нормално и моето качваше по толкова. Е, да има деца на кърма, които качват и по килограм и половина, но не е задължително.

# 46
  • Мнения: 78
АЗ също мисля че е нормално

# 47
  • Мнения: 8 999
АЗ ЗНАМ, ЧЕ ДЕЦАТА РОДЕНИ С ПО-НИСКО ТЕГЛО КАЧВАТ ПО-МАЛКО. За да не спорим предлагам да погледнем табличката и да видим колко трябва да тежи бебе родено 2600.



Има и други таблички, според които на три месеца, такова бебе трябва да удвои теглото, с което е родено, а на шест месеца - да го утрои.
Както е започнало това бебе /в низходяща градация/, за да е в норма /по табличките/, то за третия месец трябва да качи поне 1.2 кг. С намаляващите темпове, които забелязвам, не мисля, че ще навакса /ако се ръководим по таблички/.
Затова препоръчах на авторката три варианта за увеличаване на храната, от които би могла да избере.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 603
didikar, освен че си добра майка, ти си най-добрата майка за твоето дете.
НЕ дохранвай с АМ - това е сигурен начин да се разминеш с успешното кърмене. Това, което можеш да направиш е да предлагаш цица по-често, наистина интервалите са дългички за такова малко бебоче.
 Hug

# 49
  • Мнения: 3 478
Не виждам нищо обезпокоително в твоят случай. Всяко бебе си е индивидуално като стане дума за наддаване. Няма нормално и не нормално особено в първите месеци. Дъщеря ми никога не е наддавала повече от 400гр. на месец, но никой никога не го направи на проблем тук.

# 50
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
НЕ дохранвай с АМ - това е сигурен начин да се разминеш с успешното кърмене. Това, което можеш да направиш е да предлагаш цица по-често, наистина интервалите са дългички за такова малко бебоче.
 Hug
Peace
Според мен бебето ти е от "поспаливите", щом на 4-5 часа не се сеща за мляко  Thinking
Събуждай го, ако направи пауза през деня по-голяма от 4 часа...така ще си правиш ПОНЕ 6 кърмения на денонощие, което дори е малко...
Но кърмата ти НЕ Е "чиста вода"  Twisted Evil.. такова нещо няма  Wink

# 51
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
didikar, освен че си добра майка, ти си най-добрата майка за твоето дете.
НЕ дохранвай с АМ - това е сигурен начин да се разминеш с успешното кърмене. Това, което можеш да направиш е да предлагаш цица по-често, наистина интервалите са дългички за такова малко бебоче.
 Hug
Не се отказвай от кърменето.Майчетата са ти дали много полезни съвети.

# 52
  • Мнения: 158
Има и други таблички, според които на три месеца, такова бебе трябва да удвои теглото, с което е родено, а на шест месеца - да го утрои.
Както е започнало това бебе /в низходяща градация/, за да е в норма /по табличките/, то за третия месец трябва да качи поне 1.2 кг. С намаляващите темпове, които забелязвам, не мисля, че ще навакса /ако се ръководим по таблички/.
Затова препоръчах на авторката три варианта за увеличаване на храната, от които би могла да избере.
baibibi , тук говориш за таблички за бебета с по-ниско тегло, така ли? Ще съм много благодарна да кажеш къде може да ги намеря тези таблици. Понеже моето бебе се роди с още по-ниско тегло от бебето на авторката на темата, и вече 3 месеца все треперя колко и как качва.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 522
към  baibibi

Цитат
Има и други таблички, според които на три месеца, такова бебе трябва да удвои теглото, с което е родено, а на шест месеца - да го утрои.
Както е започнало това бебе /в низходяща градация/, за да е в норма /по табличките/, то за третия месец трябва да качи поне 1.2 кг. С намаляващите темпове, които забелязвам, не мисля, че ще навакса /ако се ръководим по таблички/.

Аз мисля, че казах да не спорим, но ти ме предизвикваш. Първо къде са тия таблички, дори на картона на детето ми отзад има таблица и тя съвпада с тази, която копирах тук. И освен това как всички други майки са на мнение, че детето наддава добре, а само ти си на друго мнение?


# 54
  • София
  • Мнения: 1 524
Ние бяхме така първите месеци. Ако започнеш да даваш АМ има голяма вероятност да отбиеш бебка. Разликата е, че се родихме малко по-дебелички "цели" 3 кг. По същия начин спеше много и аз се притеснявах, пусках и темичка в кърмаческия, получих ценни съвети и се успокоих, което се оказа най-важното.
Предполагам си чела за "предна" и "задна" кърма, коя е по-хранителна, че трябва да изпразва едната гърда напълно и тогава да се предлага втората гърда при нужда.
Щом имаш кърма след като се е нахранила, значи определено си папа детето. Проблемът може да идва от силни колики, гушкай повече, разтривай коремче - скоро ще минат.
Накрая все пак тя е момиченце и ще бъде финна, не е нужно да е напомпано бебе.
Аз не съм я будила и насилвала да суче - просто беше мисия невъзможна, този рефлекс за който пишат - е при нас го нямаше тогава и сега.
Отиди на още един педиатър, нека имаш поне още едно професионално мнение, но все пак да е такъв, който подкрепя кърменето.

# 55
  • Мнения: 109
Мамче дано имаш време да изчетеш всичко което ти се препоръчва и пише,защото като се сетя в тази възраст нямах време да се наспя камо ли да седна пред компютъра и да търся литература.Според мен всичко при теб и твоето бебе е наред и няма смисъл да се задълбочаваш повече над този "проблем" и да се затрупваш с информация,която пък после ще се чудиш как да я пресееш и да разбереш кой точно аджеба вариант е най-удачен за теб.
 1.Кърменията са много нарядко.В тази възраст такива паузи при малко бебе са нож с две остриета-колкото повече спи толкова по-малко яде.Като не яде става летаргично и пак спи и така попадате в омагьосан кръг.За да излезеш от него почни да събуждаш детето си на 2.5-3 часа най-много и не слушай фанатизираните кърмачки да е на всяка цена на поискване защото с всеки индивид трябва да се подходи индивидуално.
 2.За грамовете които наддава-това не е прасе за угояване та да качва точно определен грамаж.Познавам дете точно като твоето родено доносено,но с ниско тегло и качващо горе-долу толкова-е наистина няма по-здрава от нея.
 3.И от какъв зор те пратиха да питаш в Недоносения не можах да разбера-нали бебка е доносена просто е с малко по-нико тегло newsm78
 4.Слушай сърцето си то ще ти подскаже правилния път.
 И да поясня за да няма недоразумения-аз съм бивша кърмачка дълго време. Peace
Желая ти успех каквото и да решиш,но знай че света не свършва с това че може да минете на АМ.

# 56
  • Мнения: 173
Благодаря ви много за отговорите-сега вече мога да ги покажа на тези,които ми казват " ти не си добра майка-държиш детето гладно"  Laughing
Тези,които ти казват,че не си добра майка им тегли една....В същност не искам да бъда груба,но ти самата знаеш кое е най-доброто решение за детето ти.Не се оставай да ти говорят по този начин.
А  относно наддаването във втория месец мисля,че е добре.При всяко дете е индивидуално.Дъщеря ми наддаде повече първите три месеца(средно по 1 кг.),а като проходи  се втали.Нормално е.Така,че не се притеснявай.
Желая ти успех,каквото и решение да вземеш. Grinning

# 57
  • Мнения: 728
Моя юнак когато беше на 6-7 седмици ми направи срачка и не искаше да яде.. мъжа ми и той давай му АМ, та давай му. Постоянно ми викаше, че детето реве #Cussing out. Че и бабите давай му вечер АМ за да спи през ноща.. Ако ги бях послушала още на след 1-вия месец щях да спра да кърмя. Много знаят те. Почнеш ли да даваш АМ наистина ще ти намалее кърмата.
Няма страшно, децата не наддават равномерно, следващия месец може да е наддало и килограм, изчакай малко и ако искаш след 1-2 седмици направи едно контролно мерене за да се успокоиш Hug.

И им кажи да не те стряскат само, че тоя стрес отива и при детето. Ако ти не си спокойна и детето ще е неспокойно.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 592
Струва ми се нормално като наддаване... По-кофтито е това, дето плаче. Можеш да пробваш 1 - 2 дена с АМ и да видиш дали ще се успокои.
Не разбирам много от кърмене, но съм чувала, че хранителното мляко било накрая. Та ако имаш повечко кърма, може би си напълва стомахчето с по-воднистото мляко. Можеш да пробваш да го доиш и да й дадеш с шишета, почвайки от последните "порции" и да видиш ефекта - може пък това да е причината, щом продължава да тече след като се е нахранило бебето.

Общи условия

Активация на акаунт