Нормално ли е 600гр. за втори месец

  • 4 279
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Преди малко се връщаме от лекар-мъжа ми,свекърва ми и лекарката ме обвиниха,че си държа детето гладно защото кърмата ми явно била чиста вода.Първия месец наддаде 800гр а сега втория 600г. Карат ме да почвам да й давам АМ.Тя наистина много плаче но дали защото е гладна.Когато спре да суче от гърдата ми продължава да капе мляко-като я натисна пръска поне от 7-8 каналчета.Кажете вие какво мислите.

# 1
  • Мнения: 953
И моето бебе беше на кърма първият месец наддаде 800 грама, втория 650 грама ,третия 600 и след това се почна по 350-400 грама. В момента на 1г и 1м тежи 10,500 кг.
След като включих АМ от седмият месец започна да наддава  повече до 7м беше 7 кг.
Мисля че няма причина да се притесняваш, а ревът освен от глад може да се дължи и на колики или пък да му е топло/студено на детето.
Колко кг е в момента детето ти и колко се роди?
Всичко е индивидуално, но като цяло кърмените бебета наддават по-малко от тези на АМ. Кърмата е най-хубавото нещо за бебето, като го кърмиш ти го пазиш и от инфекции, с кърмата се предават много антитела.
Питай в кърмаческия форум, там са наясно и могат да ти препоръчат какво да ядеш, как да кърмиш и т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 352
Не всички деца наддават по кг на месец,зависи си и от гените.Ние също малко качвахме,но определено не съм държала детето гладно-колкото и се ядеше толкова.Не се отказвай от кърменето  Naughty Важното е детето да ти е здраво  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Преди малко се връщаме от лекар-мъжа ми,свекърва ми и лекарката ме обвиниха,че си държа детето гладно защото кърмата ми явно била чиста вода........
Кажете вие какво мислите.

Веднага ти казвам - на свекървата и съпругът им е простено да говорят подобни глупости, но на лекарката НЕ  Twisted Evil.
Бебока си наддава чудесно, явно имаш достатъчно кърма, кърми си го и не се замисляй за АМ - това е най-доброто, което можеш да направиш за детето си. На тази възраст коликите са най-вероятната причина за плача.
Усмихни се и си гушкай бебока.
 Hug
Погледни в библиотеката кърмаческия форум, има много полезни нещица.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 719
Ние за 1 месец бяхме качили 1,600 кг само на кърма!
Не мисля,че детето ти е един вид гладно.... ако е гладна все пак ти щеше да разбереш и тя няма да е спокойна Peace

# 5
  • Мнения: 1 208
Петя се роди 2600гр. Изписаха ни 2580гр.Първия месец както писах наддаде 800гр. а сега втория - 600гр.

# 6
  • Мнения: 136
Да бебето ти е мъничко , но пък не е нужно да е дебело.Ако е гладна няма да заспи.Така , че споко!
Моята Вики се роди 3610 , изписаха ни 3400 след обезводняване от недостиг на кърма и др. Първия месец качи 1200 гр. на смесено хранене , докато подобря млеконадоя.Втория качи само 530 гр само на кърма.И аз се притесних , но всички ми казват че е нормално.Продължавам само на кърма Wink
Лекарката ви какво те съветва?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 567
Според мен това изобщо не е притеснително!
Колко време изкарва между храненията, неспокойна ли е?

# 8
  • Мнения: 953
Петя се роди 2600гр. Изписаха ни 2580гр.Първия месец както писах наддаде 800гр. а сега втория - 600гр.

Значи точно като дъщеря ми, тя се роди 2,700 кг и ни изписаха 2,500 кг.
 Ако решиш да бъде АМ -има специално АМ за деца които са родени с ниско тегло, но някои деца по принцип си вървят дребни.
Такива млека са ПРЕ-НАН, Фризопре, Ненантал- по някой път страшно се ядосвах че нямаше кой да ми каже като се роди Вики, и за това детето ми до 7м вървеше толкова дребно. Започна да расте като се захрани и мина на АМ.  А можеше толкова лесно да догони връстниците си от самото начало ако й бяха дала такова мляко.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 21:08 от Candy girl

# 9
  • Мнения: 1 208
Според мен това изобщо не е притеснително!
Колко време изкарва между храненията, неспокойна ли е?





Яде на 4,че и на 5 часа

# 10
  • Мнения: 953
Според мен това изобщо не е притеснително!
Колко време изкарва между храненията, неспокойна ли е?





Яде на 4,че и на 5 часа

Малко е за нея наистина, помисли за специалните млека за деца с по-ниско тегло, можеш да замениш едно-две кърмения със специализирано АМ, и трябва да я храниш на 3 часа.
Режим на поискване не е подходящ за деца с ниско тегло.

# 11
  • Мнения: 1 208
а като спи да я събуждам ли ,защото тя като заспи и се събужда на 4-5 часа ,че като сме навън и и на 6

# 12
  • Мнения: 953
Не тя като си спи просто я гушваш и й предлагаш гърда/биберон, тя сама си засуква. Кърмачетата имат такъв условен рефлекс дори не се будят.
За съжаление като са дребни ако се наложи трябва й да я събудиш да се храни, това ми го каза на мен доктор гастроентеролог след една консултация.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 230
Аз ти предлагам следното, попитай в Кърмаческия подфорум и в подфорум Недоносени деца, те са най-добре запознати. Особено в Кърмаческия могат да ти дадат много съвети и литература по въпроса за кърменето на недоносени дечица. А пък в Недоносени деца, ще си сред сродни души и ще ти кажат как е при техните бебета.
Личното ми мнение, е че бебето няма проблем и не е гладно чак толкова. Всяка кърма е хранителна.
Да ти е живо и здраво!

# 14
  • Мнения: 4 292
Aз пък не мисля, че има проблем с теглото. Преди време синът ми мина на АМ точно защото ме накараха да се чувствам виновна, че малко наддавал, много плачел... Е, съжалявам, че послушах всички около мен а не изчаках още малко.  Confused Същата лекарка която ме накара да повярвам, че детето ми гладува, опита да убеди в същото и моята приятелка, но за разлика от мен тя не я послуша и кърми дъщеря си повече от година.
Започнеш ли да даваш смесено хранене, няма да мине много време и ще отбиеш бебето. Неминуемо е! Най-добрия съвет който мога да ти дам е да не избързваш. И посети кърмаческия подфорум.  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 197
Детето само знае колко му се яде. Какво значи специализирани млека за бебета с ниско тегло? Не се занимавай с това, кърми си я. Наддава точно колкото трябва. Не знам защо лекарите са свикнали да виждат дебели бебета и когато някое не наддава по 1,5 кг на месец го възприемат като проблем. Изживях го това, само ме питаха гладна ли я държа. Трябва да се водиш по бебето - ако спи недей да го будиш за храна. Гладното бебе не спи. Дъщеря ми мина на 4-кратно хранене още 5-тия месец. Първите месеци е пропускала много често хранения. Никога не е ставала нощем. Щастлива съм, че винаги е била слаба (даже и сега, когато непрекъснато е гладна).

# 16
  • Мнения: 1 008
Моето бебе никога не е наддавало повече от 500гр. на месец. Имало е месец, в който е качвала 100гр., и такъв, в който не е наддала нищо. Има други важни неща. Дебело бебе не означава здраво бебе.

# 17
  • Мнения: 941
мисля че бебенцето си е екстра, просто ако спи и минат повече от 4ч го поразбутай малко и му предложи да папа, ако му се спинка ще си посуче малко и пак ще си заспи
А за наддаването много различни бебенца има и мисля че не е гладно
За пример първото ми дете наддаваше по кило и кусур първите месеци но това не му пречеше да реве почти постоянно и рядко да заспива,
Второто ми бебе пък неискаше да яде, хапваше много по малко и рядко, качваше по 300гр още от първия месец, но пък беше много спокойно и усмихнато бебе, почти не е ревала първите три месеца, и сега рядко реве, вярно че е дребничка за възрастта си но е много жилава и весела

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Според мен напълно нормално си наддава детето и няма нужда от АМ. Ако кърмата ти е "чиста вода" нямаше да наддава така бебчето. Моето педи каза, че за първия месец, идеалните мерки са 700-900 гр., така, че вие си влизате в нормите  Peace . Нормално е през II и следващи месеци, детето да наддава по малко. Това, че се храните на по големи интервали от приетото, също според мен е нормално. В крайна сметка, макар и бебе, то само усеща от какво количество има нужда и си го набавя. По притеснително би било, ако изобщо не наддава, но при вас не е така   bouquet

# 19
  • Мнения: 814
Не всички бебета качват по кило на месец Naughty. Моята мома качи първия месец 500гр. и от тогава до сега качва най-много по 300гр. В момента сме на 8мес.-7,200кг Laughing

# 20
  • Мнения: 3 595
600 грама си е идеално... Дъщеря ми наддаваше по 800 - 600 грама в началото, сина ми по килограм. Все пак е дама  Wink Кърмата не може да е като вода, такова нещо не съществува, кърмата задоволява, както жаждата, така и глада на бебето. Кърмата, която първо потича или предното мляко засища жаждата, а задното мляко, това което остава най-накрая е гъстото мляко и засища глада на детето. Затова е важно детето да достига до задното мляко. Ти не си писала как точно я кърмиш от едната гърда или от двете? По колко време суче от всяка гърда? Когато бебето се разплаче от глад, то вече е силно прегладняло, би трябвало да му се даде да суче малко преди това. Интервалите от 4-5 часа на мен ми се виждат доста големи, ако не се буди сама, можеш да я вземеш в себе си и както спи да и предложиш да суче. Аз бих хранила на 2-3 часа. Даването на АМ е сигурен път към отбиване и ако можеш да го избегнеш е най-добре. Едната причина е, че веднъж свикнало да му тече от биберона, бебето може да откаже да суче (възможно е и да не откаже, но повечето свикват на лесното). Друга причина е, че давайки АМ това намалява количеството на приеманата кърма, а ако намалява приема, т.е. ако намалява търсенето, намалява и предлагането. Кърмата се регулира към нуждите на бебето и щом те са намалели, намалява и тя. Както вече са ти писали от кърмата по-хубаво няма, защото природата е създала именно това мляко за бебетата ни и никой човек не може да го докара по-добре, приема си всичко от което има нужда. Причината за неспокойствието е най-вероятно да е колики. Ако си свива краченцата или си изпъва назад гръбчето - това са колики. Ако са колики, успокоява всичко топло - топла дрешка, топла бутилчица с вода, топла бебешка грейка или топлата струя от сешоара (последното е с допълнителна екстра от шум, която беше чудодейна при нас). Погледни в библиотеката в кърмаческия има доста писано по темата. Дай и на таткото и на бабата да прочетат, така биха могли да те подкрепят повече  Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Моят бебо вторият месец беше качил килограм и педито каза,че е много.Трябвало да качва по 500гр. така ,че е нормално! Peace
Няма нужда от АМ щом си качва нормално. Peace

# 22
  • Мнения: 6 441
Според мен си е напълно нормално.
А когато плаче,може да има колики,да и е много топло,много студено.Добре си е детенцето,не се притеснявай.
И може би правилният въпрос е колко пъти на ден суче?Защото този интервал от 6 часа за ноща е добре,но през деня за 2 месечно бебче,не съвсем.
Както са те посъветвали и преди,бебенцата си имат инстинкт,така че може да слагаш Петя да суче и докато спинка. Peace

# 23
  • Мнения: 472
Маги се роди 2.760 кг. В първите няколко месеца наддаваше по около 400 гр. на месец, като я кърмех на всеки 2 часа. Правих сто пробни кърмения и се оказа, че изпива повече мляко, но и повече изразходва  Laughing. До 1г. вървеше доста мъничка. Еля да я видиш сега  Wink
Наистина е малка бебка за толкова големи интервали на хранене. Както са те посъветвали пробвай я и докато спинка, но не си вкарвай излишни притеснения. Ако имаш кърма въобще не се опитвай да и даваш АМ, а си я кърми.

# 24
  • Мнения: 1 428
Според мен е малка да я храниш на 4-5 часа.Ние на вашата възраст ядяхме на 2-2.30 часа.Първият месец Даная качи 1 кг.,втория 600 гр,третия 400 гр,четвъртия  600 гр.Според мен е нормално.

# 25
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
Пълни глупости са това,че кърмата ти е "чиста вода".Такава кърма няма всяка една кърма е хранителна.Щом бебка спи толкова дълго значи че не е гладна.Моят син се роди 4.050кг изписаха ни 3.900.Първият месец качи 1.700 при положение че на 14 дни влезнахме в болницата с диагноза пневмония.Нашата лекарка ми се  скара че го прехранвам ,а той дори сучеше по малко от необходимото.Това го разбрах като се изцедих и му предложих кърмата от шише.Той и сега ми качва доста.При нас се получава така че каквото и да хапне всичко му се лепи на дупето и бузките.Затова въобще не обръщай внимание на мъжа ти и на свекървата,а на лекарката и кажи да прочета някой и друг учебник,че да влезне в час.

# 26
  • Мнения: 129
Аз родих бебе с ниско тегло 2200 г в началото на 9 м. Вече е почти на 3 месеца и винаги е било само на кърма. Първи и втори месец качваше по 640 и 620 г. Сега трети месец май ще са към 500 г.
Поне ако съдя по моето бебе, тези бебчета с ниско тегло са доста поспаливи и за някои от храненетата трябва да се разбуждат, когато се налага. Така че мисля, че трябва да я ражбуждаш, вместо да даваш АМ, ако не искаш да си съсипеш кърменето. Тази докторка определено не действа много професионално. Трябвало е да те пита колко пъти на ден кърмиш, а не да ти препоръчва веднага АМ, още повече, че ти имаш предостатъчно кърма. Трябва да храниш бебето на около 2-3 часа.
Попитай и в кърмаческия, дават страхотни съвети в полза на кърменето. На мен лично Hedra ми даде чудесни съвети как да науча бебето да суче от гърда, понеже първоначално я хранех само с цедена кърма, тя нямаше сили да засуче изобщо. Сега суче, но накрая като се измори пак й давам изцедена кърма.
Успех! Дано не те притисне родата да даваш АМ, кърмата е незаменима за бебето! Просто го храни по-често. Има и разни техники като "компресия на гърдата", които помагат да го задържиш по-дълго на гърдата. В Библиотеката на кърмаческия можеш да погледнеш за това.

А иначе и моята свекърва се опитваше да ме накара да отбия първото ми дете на 7-8 месеца, понеже кърмата била "вода". Това са някакви стари разбирания, които не оцянават колко важна е кърмата.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 00:02 от teti7

# 27
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравей!  Grinning
Според мен, малката е наддала добре, щом след кърмене имаш още кърма значи й стига, щом изкарва по 4-5-6ч. без ядене значи е заситена (добре е като са малки да не се правят големи паузи). Изчакай с АМ, виж на другата консултация колко ще наддаде и тогава прецени. Обясни на половинката и свекърва си, че детето е добре и се храни достатъчно, да не ти пълнят главата с глупости.
Пожелавам ти, дълго кърмене!  Peace

# 28
  • Мнения: 2 096
Моето дете наддаваше по 600гр всеки месец до 6-я и аз мн се тревожех защото всички около на наддаваха по 1000гр, но се оказа че е нормално...храни го максимум на 3ч.. вечер не го буди когато е гладен сам ще се събуди..Лекари, свекърви и спъпрузи нищо не разбират от кърмене.. за всякакви съвети по въпроса се обръщай към мамите в кърмаческия.. златни са..

# 29
  • Мнения: 3 695
Здравей,
Кърмата ти не е чиста вода, а е най-полезната храна за твоето бебе. Мисля, че наддало съвсем нормално, моето също наддаде толкова втория месец. Не съм му давала АМ, първите 6 месеца беше изключително кърмено, сега на година и 4 м. още продължаваме с кърменето.
Съветът ми е да я кърмиш на поискване, но ако спи над 3 часа й давай да суче, дори в полусънно състояние. Оказва се, че бебетата могат да сучат и спейки, че и майките могат спейки да кърмят. Wink Добре е да изсуква хубаво задното мляко с продължително сукане от едната гърда и чак след това, ако е необходимо, предлагай и другата. На следващото хранене започваш в обратен ред.
Много полезна информация ще намериш в Кърмаческия форум и в Библиотеката му. Peace
Успех!  Hug

# 30
  • Мнения: 4 155
4-5 часа са много за такова малко бебе. Особено за дневните хранения. Ако трябва го буди.
Синът ми наддаде много малко през първия месец. Мисля, че бяха 400 грама. Но аз исках да кърмя. В кърмаческия ми дадоха много ценни съвети. Опитах 2 седмици да ги следвам и малкия наддаде 300 грама. И си влезна в нормата. Минимума за наддаване е някъде 400-470 грама. Така, че 600 грама си е в нормите.
Но трябва да си сигурна, че детето е добре. Има поне 5-6 намокрени памперса на денонощие, спи достатъчно.
Мен ме посъветваха да махна преварената вода, чая срещу колики, биберона-залъгалка Да предлагам на бебето да суче винаги, когато то потърси. Случвало се е да му давам през 15 мин, както и през 3 часа. Важни са нощните кърмения. Ние спяхме заедно и му давах легнала. Понякога е сукал по 5-6 пъти на нощ, понякога е спал цяла нощ. Докато наваксаме с теглото го будех за поне 1 нощно кърмене. Започнах да пия чай за увеличаване на кърмата (най-доволна бях от лактационнното средство - продават го в аптеките).
Забелязах, че яде по малко начесто. Дори и сега е така. Храни се на малки интервали с малко храна, вместо да изяде всичко на 3-5 яденета.
И тъй като в началото го храних през 3 часа, той си е седял гладен. А с водата съм притъпявала глада му. Но не е наддавал.

Не се притеснявай. Довери се на инстинкта си и разума си. Ако трябва се консултирай с друга лекарка, която подкрепя кърменето. Нашата педиатърка ми каза да започвам с АМ веднага щом видя, че бебето е наддало малко.

# 31
  • Мнения: 9 973
предлагаш през 3ч.
не е малко

# 32
  • София
  • Мнения: 3 688
нормално е
Лъчезара качи 700гр и педиатърката каза че е идеално Simple Smile

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изцеди кърма преди да я храниш и виж колко ще е  Peace Ако имаш достатъчно кърма всичко е о.к

# 34
  • Мнения: 2 005
Миличка , това е напълно нормално да си наддава толкова  Peace Не се притеснявай , няма за какво  bowuu

# 35
  • Мнения: 3 595
Само да вметна, че никога не можеш да изцедиш такова количество, каквото бебето успява да изсуче. В различните часове на деня, бебетата изяждат различно количество кърма и съответно ти би изцедила повече или по-малко  Peace

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нормално е, не се притеснявай.Първия месец сина ми беше качил 1.200, втория 600 гр.  Peace

# 37
  • Мнения: 4 335
И аз мисля,4е е напьлно нормално,неможе да ка4ва всеки месец по кило Peace

# 38
  • Мнения: 728
И аз мисля,4е е напьлно нормално,неможе да ка4ва всеки месец по кило Peace

Напълно нормално си наддава детето, а както и ти сама си отбелязала кърма имаш. Аз бих те посъветвала да не даваш АМ, защото единствено можеш да объркаш детето и то да се откаже от гърдата. Продължавай да кърмиш. Понеже бебчето е по-мъничко и вероятно по-поспаливо, ако видиш че вече минава 3-ти час от предишното хранене и не е яло, буди го. Прочети тази статия http://www.bg-mamma.com/site/content/view/994/76/ ако имаш още въпроси може да пишеш в кърмаческия, там могат да ти дадът много добри съвети.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 522
Не се притеснявай и ние толкова бяхме наддали втория месец. Просто педиатрите искат децата да са слончета. Едно отклонение: преди два дни бях на консултация и бебка е качила 500 грама за 20 дни (тя вече е по-голяма и не може да качва по 1 кг, защото след четвъртия месец е нормално да качват по-малко), обаче педиатърката все е недоволна колко е качила (и ние сме на кърма). И так питам я аз колко трябва да тежи детето, а тя ми отговаря, че на пет месезца трябва да е удвойла теглото си от раждането, след което прави пауза, пресмята и установява, че сме с удвоено тегло плюс 120 грама отгоре и отговорът беше: ,,ЕЕЕ, МОЖЕ ДА Е ПО-ДЕБЕЛИЧКА  #Cussing out И ЗАЩО??? #2gunfire ТОЛКОВА ПО ВЪПРОСА ! ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ОТКЛОНЕНИЕТО, НО МИСЛЯ ЧЕ Е СВЪРЗАНО С ТВОИТЕ ПРИТЕСНЕНИЯ.
А относно свекърва ти, ти да си чула баба, която да се се опитва да натъпче внучето колкото се може повече? Laughing
Кърми си детенцето и най-вероятно плаче от колики. Ако мислиш, че е от недостатъчна кърма можеш да се изцеждаш преди да я храниш и да видиш колко е млякото, въпреки че бебката винаги ще изсуче повече отколкото помпата може да изцеди. друг вариант е да я кърмиш по-често. Дано съм ти била полезна и да съм те успокоила поне малко.



# 40
  • Мнения: 1 671
Кърми си детенцето и най-вероятно плаче от колики. Ако мислиш, че е от недостатъчна кърма можеш да се изцеждаш преди да я храниш и да видиш колко е млякото, въпреки че бебката винаги ще изсуче повече отколкото помпата може да изцеди. друг вариант е да я кърмиш по-често. Дано съм ти била полезна и да съм те успокоила поне малко.

Мисля, че 600 гр. е много добре! Кърмата е най-добрата храна за бебето!

# 41
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И аз мисля,4е е напьлно нормално,неможе да ка4ва всеки месец по кило Peace
Peace

Нормално е  Wink


не драматизирай и се води по детенце  Peace

# 42
  • Мнения: 1 208
Благодаря ви много за отговорите-сега вече мога да ги покажа на тези,които ми казват " ти не си добра майка-държиш детето гладно"  Laughing

# 43
  • Мнения: 8 999
Петя се роди 2600гр. Изписаха ни 2580гр.Първия месец както писах наддаде 800гр. а сега втория - 600гр.

Бих препоръчала наистина да започнеш да дохранваш с АМ. Много малко са 600 гр., а дори и 800 гр., за бебе, родено с  толкова ниско тегло.
Моите деца, докато ги кърмех наддаваха по над 1 кг. на месец, така че не е вярно това, че кърмените деца наддават по-малко. Дори и кърмени, децата родени с ниско тегло наддават дори повече от връстниците си.
Може да заместиш едно хранене с АМ, или да дохранваш на всяко кърмене. Или да увеличиш броя на кърменията.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 522
Цитат
Бих препоръчала наистина да започнеш да дохранваш с АМ. Много малко са 600 гр., а дори и 800 гр., за бебе, родено с  толкова ниско тегло.

АЗ ЗНАМ, ЧЕ ДЕЦАТА РОДЕНИ С ПО-НИСКО ТЕГЛО КАЧВАТ ПО-МАЛКО. За да не спорим предлагам да погледнем табличката и да видим колко трябва да тежи бебе родено 2600.


Наддаване на тегло при момичетата (кг.)
0 м.    1 м.    2 м.    3 м.    4 м.    5 м.    6 м.    7 м.    8 м.    9 м.    10 м.    11 м.    12 м.
2,5   3,2   3,8   4,3   4,8   5,2   5,8   6,1   6,5   6,9   7,2   7,5   7,9
3   3,7   4,5   5,1   5,7   6,1   6,8   7,1   7,6   7,9   8,2   8,7   8,9
3,5   4,1   5   5,6   6,1   6,7   7,2   7,8   8,1   8,5   9   9,2   9,5
4   4,8   5,5   6   6,7   7,2   7,7   8,2   8,6   9,1   9,5   10   10,2
4,2   5,1   6   6,9   7,6   8,2   8,9   9,5   10   10,4   10,9   11,3   11,7

Според мен и според таблицата детето е качило нормално като за втори месец.


# 45
  • Мнения: 9 814
За кърмено бебе е нормално и моето качваше по толкова. Е, да има деца на кърма, които качват и по килограм и половина, но не е задължително.

# 46
  • Мнения: 78
АЗ също мисля че е нормално

# 47
  • Мнения: 8 999
АЗ ЗНАМ, ЧЕ ДЕЦАТА РОДЕНИ С ПО-НИСКО ТЕГЛО КАЧВАТ ПО-МАЛКО. За да не спорим предлагам да погледнем табличката и да видим колко трябва да тежи бебе родено 2600.



Има и други таблички, според които на три месеца, такова бебе трябва да удвои теглото, с което е родено, а на шест месеца - да го утрои.
Както е започнало това бебе /в низходяща градация/, за да е в норма /по табличките/, то за третия месец трябва да качи поне 1.2 кг. С намаляващите темпове, които забелязвам, не мисля, че ще навакса /ако се ръководим по таблички/.
Затова препоръчах на авторката три варианта за увеличаване на храната, от които би могла да избере.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 603
didikar, освен че си добра майка, ти си най-добрата майка за твоето дете.
НЕ дохранвай с АМ - това е сигурен начин да се разминеш с успешното кърмене. Това, което можеш да направиш е да предлагаш цица по-често, наистина интервалите са дългички за такова малко бебоче.
 Hug

# 49
  • Мнения: 3 478
Не виждам нищо обезпокоително в твоят случай. Всяко бебе си е индивидуално като стане дума за наддаване. Няма нормално и не нормално особено в първите месеци. Дъщеря ми никога не е наддавала повече от 400гр. на месец, но никой никога не го направи на проблем тук.

# 50
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
НЕ дохранвай с АМ - това е сигурен начин да се разминеш с успешното кърмене. Това, което можеш да направиш е да предлагаш цица по-често, наистина интервалите са дългички за такова малко бебоче.
 Hug
Peace
Според мен бебето ти е от "поспаливите", щом на 4-5 часа не се сеща за мляко  Thinking
Събуждай го, ако направи пауза през деня по-голяма от 4 часа...така ще си правиш ПОНЕ 6 кърмения на денонощие, което дори е малко...
Но кърмата ти НЕ Е "чиста вода"  Twisted Evil.. такова нещо няма  Wink

# 51
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
didikar, освен че си добра майка, ти си най-добрата майка за твоето дете.
НЕ дохранвай с АМ - това е сигурен начин да се разминеш с успешното кърмене. Това, което можеш да направиш е да предлагаш цица по-често, наистина интервалите са дългички за такова малко бебоче.
 Hug
Не се отказвай от кърменето.Майчетата са ти дали много полезни съвети.

# 52
  • Мнения: 158
Има и други таблички, според които на три месеца, такова бебе трябва да удвои теглото, с което е родено, а на шест месеца - да го утрои.
Както е започнало това бебе /в низходяща градация/, за да е в норма /по табличките/, то за третия месец трябва да качи поне 1.2 кг. С намаляващите темпове, които забелязвам, не мисля, че ще навакса /ако се ръководим по таблички/.
Затова препоръчах на авторката три варианта за увеличаване на храната, от които би могла да избере.
baibibi , тук говориш за таблички за бебета с по-ниско тегло, така ли? Ще съм много благодарна да кажеш къде може да ги намеря тези таблици. Понеже моето бебе се роди с още по-ниско тегло от бебето на авторката на темата, и вече 3 месеца все треперя колко и как качва.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 522
към  baibibi

Цитат
Има и други таблички, според които на три месеца, такова бебе трябва да удвои теглото, с което е родено, а на шест месеца - да го утрои.
Както е започнало това бебе /в низходяща градация/, за да е в норма /по табличките/, то за третия месец трябва да качи поне 1.2 кг. С намаляващите темпове, които забелязвам, не мисля, че ще навакса /ако се ръководим по таблички/.

Аз мисля, че казах да не спорим, но ти ме предизвикваш. Първо къде са тия таблички, дори на картона на детето ми отзад има таблица и тя съвпада с тази, която копирах тук. И освен това как всички други майки са на мнение, че детето наддава добре, а само ти си на друго мнение?


# 54
  • София
  • Мнения: 1 524
Ние бяхме така първите месеци. Ако започнеш да даваш АМ има голяма вероятност да отбиеш бебка. Разликата е, че се родихме малко по-дебелички "цели" 3 кг. По същия начин спеше много и аз се притеснявах, пусках и темичка в кърмаческия, получих ценни съвети и се успокоих, което се оказа най-важното.
Предполагам си чела за "предна" и "задна" кърма, коя е по-хранителна, че трябва да изпразва едната гърда напълно и тогава да се предлага втората гърда при нужда.
Щом имаш кърма след като се е нахранила, значи определено си папа детето. Проблемът може да идва от силни колики, гушкай повече, разтривай коремче - скоро ще минат.
Накрая все пак тя е момиченце и ще бъде финна, не е нужно да е напомпано бебе.
Аз не съм я будила и насилвала да суче - просто беше мисия невъзможна, този рефлекс за който пишат - е при нас го нямаше тогава и сега.
Отиди на още един педиатър, нека имаш поне още едно професионално мнение, но все пак да е такъв, който подкрепя кърменето.

# 55
  • Мнения: 109
Мамче дано имаш време да изчетеш всичко което ти се препоръчва и пише,защото като се сетя в тази възраст нямах време да се наспя камо ли да седна пред компютъра и да търся литература.Според мен всичко при теб и твоето бебе е наред и няма смисъл да се задълбочаваш повече над този "проблем" и да се затрупваш с информация,която пък после ще се чудиш как да я пресееш и да разбереш кой точно аджеба вариант е най-удачен за теб.
 1.Кърменията са много нарядко.В тази възраст такива паузи при малко бебе са нож с две остриета-колкото повече спи толкова по-малко яде.Като не яде става летаргично и пак спи и така попадате в омагьосан кръг.За да излезеш от него почни да събуждаш детето си на 2.5-3 часа най-много и не слушай фанатизираните кърмачки да е на всяка цена на поискване защото с всеки индивид трябва да се подходи индивидуално.
 2.За грамовете които наддава-това не е прасе за угояване та да качва точно определен грамаж.Познавам дете точно като твоето родено доносено,но с ниско тегло и качващо горе-долу толкова-е наистина няма по-здрава от нея.
 3.И от какъв зор те пратиха да питаш в Недоносения не можах да разбера-нали бебка е доносена просто е с малко по-нико тегло newsm78
 4.Слушай сърцето си то ще ти подскаже правилния път.
 И да поясня за да няма недоразумения-аз съм бивша кърмачка дълго време. Peace
Желая ти успех каквото и да решиш,но знай че света не свършва с това че може да минете на АМ.

# 56
  • Мнения: 173
Благодаря ви много за отговорите-сега вече мога да ги покажа на тези,които ми казват " ти не си добра майка-държиш детето гладно"  Laughing
Тези,които ти казват,че не си добра майка им тегли една....В същност не искам да бъда груба,но ти самата знаеш кое е най-доброто решение за детето ти.Не се оставай да ти говорят по този начин.
А  относно наддаването във втория месец мисля,че е добре.При всяко дете е индивидуално.Дъщеря ми наддаде повече първите три месеца(средно по 1 кг.),а като проходи  се втали.Нормално е.Така,че не се притеснявай.
Желая ти успех,каквото и решение да вземеш. Grinning

# 57
  • Мнения: 728
Моя юнак когато беше на 6-7 седмици ми направи срачка и не искаше да яде.. мъжа ми и той давай му АМ, та давай му. Постоянно ми викаше, че детето реве #Cussing out. Че и бабите давай му вечер АМ за да спи през ноща.. Ако ги бях послушала още на след 1-вия месец щях да спра да кърмя. Много знаят те. Почнеш ли да даваш АМ наистина ще ти намалее кърмата.
Няма страшно, децата не наддават равномерно, следващия месец може да е наддало и килограм, изчакай малко и ако искаш след 1-2 седмици направи едно контролно мерене за да се успокоиш Hug.

И им кажи да не те стряскат само, че тоя стрес отива и при детето. Ако ти не си спокойна и детето ще е неспокойно.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 592
Струва ми се нормално като наддаване... По-кофтито е това, дето плаче. Можеш да пробваш 1 - 2 дена с АМ и да видиш дали ще се успокои.
Не разбирам много от кърмене, но съм чувала, че хранителното мляко било накрая. Та ако имаш повечко кърма, може би си напълва стомахчето с по-воднистото мляко. Можеш да пробваш да го доиш и да й дадеш с шишета, почвайки от последните "порции" и да видиш ефекта - може пък това да е причината, щом продължава да тече след като се е нахранило бебето.

Общи условия

Активация на акаунт