Ядосвам се , но не го показвам от страх?!

  • 3 637
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 068
Едва ли бих могла точно аз да ти дам съвет. Аз не бих се ядосала въобще. Първо на всеки се случва да се дублира повод и да се чудиш как да стиковаш ангажиментите без да откажеш гостуването у близки хора. Второ ако дойдат гости в 20 часа винаги ли си тръгват в 22? Може аз да съм не у ред нещо, но у нас гостите рядко си тръгват преди12-1 часа. Обаче ние пък с мъж ми винаги сме живели на отворени врати така да се каже. Случвало се е в 22 часа да ми се обадят приятели, че ще минат да поиграем карти без предварителна уговорка и мен това не ме притеснява. Детето си спи в другата стая, а ние се наслаждаваме на приятна вечер с приятели. Та точно затова казах, че едва ли мога да дам сносен съвет аз. Ако обаче толкова те притеснява и ядосва този факт, то просто си им кажи на хората, че след 22 часа вече не е удобно, защото сте уморени и т.н.

# 46
  • Мнения: 2 757
*SV*, за мен е неприемливо да те поканят на гости в 8 и да идеш в 10. Ако не можеш да идеш навреме просто казваш, че имаш друг ангажимент и се извиняваш. За мен е нахалство да се изтърсиш на края на събирането и да принуждаваш хората да се съобразяват с теб, нищо, че вече са уморени и по план трябва да си легнат след малко. Ако става дума за безделници или за купон, който ще продължи цяла нощ, кой до кога си иска да седи разбирам. Но ако домакините са някои като нас, много заети и преуморени хора, които едва са отделили една вечер да се видят с приятели и те да им се изтърсят с 2 часа закъснение... просто така не става. Пресен пример с нашето семейство мога да ти дам. Понеже аз съм толкова преуморена напоследък от бебоците и нямам нито желние нито сили да посрещам гости и това ни се случва адски рядко. Но оня ден просто ми стана жал за мъжа ми, който иска да се вижда с приятели поне от време на време и напоследък изобщо не може да си позволи да покани гости заради мен и реших да се съглася на идеята му да покани приятелско семейство за вечеря. Видях голям  зор да приготвям празнична вечеря докато бебоците ми висят по крачолите и пищят, отделно бях адски уморена и заспала... Като дойдоха вече бях толкова гроги, че дори не можах да си изям вечерята. Явно и много ми е личало, че съм уморена, освен това бях и тотално неадекватна и само климах глава и а да заспя. На всички им стана ясно, че седя там само заради тях иначе отдавна да съм си легнала. И след именно около 2 часа хората тактично решиха, че трябва да си тръгнат за да не ме измъчват, за което съм им много благодарна. Ако ми бяха закъснели с 2 часа, мога да ти кажа, че щях да си легна и изобщо нямаше да се почувствам неудобно  Naughty

# 47
  • Мнения: 5 877
E, чудо голямо. Как всички сте в десет пред телевизора, гостите по два часа ли стоят?
По моята практика нормалното гости е откъм седем и половина някъде до единайсет. Ако ще има и други хора, значи това семейство може да дойде в десет, да се видите за час и да си тръгнат.
А с по-близки приятели няма проблем да наминат и когато съм по пижама, стига тях да не ги е грижа, че ще бъде разхвърляно.

# 48
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
, защото те ме пренебрегват на техни празници (канят си въпросните роднини), а нас не, само когато детето им има рожден ден ни канят и нас, щото канят и родителите и няма как, и племеника ни обича, а като идват при нас на гости, отбиват номера с по някоя тениска за подарък от 10 лв, при положение, че са трима, имат възможности и сме ги водили двойно да празнуват - и на обяд  роднините и на вечеря с приятелите, тоест по цял ден са на наша почерпка, но и за цветенце им се свиди да не се охарчат повече?!
Незнам , сигурно съм дребнава и пресметлива, но тези жестове ги забелязвам, и то не щото аз ще съм мината, а щото ми показва колко ме уважават, а като дойдат, започват да ми дават акъл как да си организирам празника според техния вкус, моя няма значение, аз не разбирам, щото съм по-малка, и съответно с по-малко житейски опит във всичко. Е, дребнава съм и пресметлива и обидчива, но не се чувствам зачитана точно от тези хора.
Не мога да разбера  след като не се 4уства6 за4итана, за6то изоб6то ги кани6??
Аз ли4но не каня гости,  които идват за да отбият номера....не понасям лицемерието....както и не ходя на гости за да отбия номера( просто не ходя там)
Когато каня някого на празник,  идеята ми е да празнуваме и да се 4устваме добре  вси4ки...., никога не правя калкулации, колко сме похар4или за празника и на каква стойност са подаръците....., за6тото все пак е празник, а не сделка,  храна, а сре6ту подарък....
Не разбирам и от какво толкова те е страх?
6те се по4уства6 по добре, ако се изясните с твоите близки....

# 49
  • Мнения: 131
Хайде да си лягаме, че гостите искат да си ходят! Joy

Общи условия

Активация на акаунт