Ученици стрелятв двора на 18 СОУ

  • 3 420
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, бе, деликатна им била възрастта. Ще се изкажа като бабите едно време - малко им е боя и работата. Ха го опни да копа след училище или да гледа животни, пък нека да има време за глупости.  Close В наше време родителите се държат като деца, които имат нужда някой да ги дундурка.

# 31
  • Мнения: 3 886


DIVA_ORHIDEA...не мога да повярвам, че деца 1-ви клас биват оставяни без надзор да тичат по улиците , в 18-то?? Аз колкото и пъти да съм минавала от там, винаги е тихо..( сигурно защото са в  :е:час)


Цитат
Ох БРЪМ не знам може би не си улучила момента знам ли.Факт е че си имаме и спомен от разбиването на брадичката ни.но това е самата истина и не знам вече къде да го записвам знаете ли забелязала съм едно нещо  най голямите 2 каджий постигат и имат всичко докато тези който знаят и могат  нямат нищо.Поне около мене хората които са такива потвърждават тезата ми NeWS78 NeWS78Още нещо имах една съученичка 2 карката на  класа сега работи в министерство на земеделието ни що не ставаше от нея беше човек които даваше на всеки да спи с нея ама се уреди :е:

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 14:16 от DIVA_ORHIDEQ

# 32
  • Мнения: 25 610

не съм съгласна, че едно дете като е на 15 или 16 не може да бъде контролирано, а на тези години то трябва да е възпитано кое е редно и кое не....да има някакви морални норми, но това и аз искам да подчертая се "взима" от семейството и семейната среда.


Да, така е, но аз исках да подчертая, че на тази възраст децата мислят и действат самостоятелно и е невъзможно да бъдат контролирани на 100%, не и когато цялата отговорност за поведението им се хвърля само и единствено на родителите. Учителите също трябва да поемат своята отговорност, поне дотолкова, доколкото са длъжни да уведомяват родителите как се държат децата им в училище. За ролята на цялото общество няма какво да коментирам - не вярвам да има друга държава, в която малки деца да пият, пушат и се друсат посред бял ден безнаказано и без да има никакви последици за хората, които са им дали в ръцете въпросните средства. Е, вече и оръжие почнаха да си купуват свободно, нормално е и да гръмне в един момент.
Всички много разбираме от възпитание и сме убедени, че възпитаваме отлично децата си, докато са малки. В един момент обаче те порастват и започват проблемите. Даже и най-добре възпитаните деца в пубертета се чувстват длъжни да отхвърлят нормите, наложени им от родителите и това е моментът, в който проличава кой колко и как е възпитавал. Ако възпитанието беше толкова лесно, колкото си мислехме едно време, нямаше да пускаме теми за тийнейджърите и проблемите си с тях, а щяхме да пускаме снимки как нашите прекрасно възпитани дечица пият чай с Английската кралица и я учат на етикет...  Whistling

# 33
  • Мнения: 3 479
Да, така е, но аз исках да подчертая, че на тази възраст децата мислят и действат самостоятелно и е невъзможно да бъдат контролирани на 100%, не и когато цялата отговорност за поведението им се хвърля само и единствено на родителите. Учителите също трябва да поемат своята отговорност, поне дотолкова, доколкото са длъжни да уведомяват родителите как се държат децата им в училище. За ролята на цялото общество няма какво да коментирам - не вярвам да има друга държава, в която малки деца да пият, пушат и се друсат посред бял ден безнаказано и без да има никакви последици за хората, които са им дали в ръцете въпросните средства.


Супер казано, Как`Сийке!
Аз гледах по Тази сутрин на БТВ за случая и поне на мен ми направи впечатление, че бащата пое своята си отговорност. Може и неправилно да е възпитавал детето си, но се е интересувал от него и не е избягвал връзка с учителите. А пък те не поеха своята отговорност за случая! Веднага прехвърлиха топката към бащата, защото синът се страхувал от него и ето там бил големият проблем ooooh! То, че е проблем, проблем е, но пък момчето е носило оръжието няколко пъти в училище. Защо никое дете не е споделило с родител и друг родител да алармира за опасната ситуация? Защо учителите не знаят какво правят децата на няколко метра от тях, в момента в който и те са в училището? Обикновено в едно училище има поне един учител, който по-любим и доверен на децата  и те споделят с него много `тайни` и специални неща, а в това училище май няма такива учители Thinking

# 34
  • Мнения: 25 610
За любими учители не знам, но винаги има някое дете-"клюкарче", което с удоволствие информира ако не директно някой учител, то поне родителите си. И на мен ми е странно как никой от възрастните не е знаел за оръжието. А и реакцията им е странна. Имам чувството, че са се страхували от Боевски също като собствения му син и затова сега толкова ожесточено се нахвърлят върху него.
А да се вади нож на умряло куче не ми се струва твърде педагогично...  Thinking

ПП Чудя се дали щяха да са толкова смели, ако Б.Б. беше застанал твърдо зад човека си?

# 35
  • Мнения: 3 200
Дете - клюкарче? Що за квалификация?
Ти не би ли искала детето ти да споделя с теб какво става в училище и ако да - това клюкарче ли го прави?
Странни са ми последните ти няколко изказвания, Как'Сийке (шъ ма прощаваш).
Почти изкара малкото леке жертва.
Да не си в криза? Или пък съм аз, че не те разбирам... newsm78

# 36
  • Мнения: 25 610
Дете - клюкарче? Що за квалификация?
Ти не би ли искала детето ти да споделя с теб какво става в училище и ако да - това клюкарче ли го прави?


Да, точно клюкарче имах предвид. Не дете, което споделя какво то самото е направило или какво му се е случило, а което напълно съзнателно "топи" съучениците си, а самото то е "чиста вода ненапита". Има ги такива деца, винаги ги е имало - спомни си.
Не, не съм в криза, просто децата са резултат на възпитанието ни и от тази гледна точка донякъде са жертви. "Малкото леке" не се е родило такова, сигурна съм.

# 37
  • Мнения: 2 674
Дете - клюкарче? Що за квалификация?
Ти не би ли искала детето ти да споделя с теб какво става в училище и ако да - това клюкарче ли го прави?


Да, точно клюкарче имах предвид. Не дете, което споделя какво то самото е направило или какво му се е случило, а което напълно съзнателно "топи" съучениците си, а самото то е "чиста вода ненапита". Има ги такива деца, винаги ги е имало - спомни си.
Не, не съм в криза, просто децата са резултат на възпитанието ни и от тази гледна точка донякъде са жертви. "Малкото леке" не се е родило такова, сигурна съм.


Точно заради такова определение никой не споделя.Твоето дете ако беше казало "Мамо,пък Пешо носи пистолет в училище и го размахва "-прави ли ги това клюкарче.Не сте свикнали да се оплаквате,да призная и аз наскоро се научих. И се живее много добре,но покорна главица сабя не  я сече.По- лесно е да се трае и да се търпи,и като излезе положението извън конторол да се търсят виновници.

# 38
  • Мнения: 25 610

Точно заради такова определение никой не споделя.Твоето дете ако беше казало "Мамо,пък Пешо носи пистолет в училище и го размахва "-прави ли ги това клюкарче.


Хайде, без обобщения, а? Не, ако синът ми беше казал, че някой носи пистолет в училище и това е така, нямаше да е клюкарене, а споделяне. И първата ми работа щеше да е да уведомя класния и родителите на детето. Но ако ми каже, че някой носи пистолет, а всъщност не е така, тогава вече ще е клюка. А има и деца, напълно умишлено създаващи интриги с користна цел - патила съм от такива и като дете, и като родител, не ми се коментира. Винаги има някой "информатор", който да осведомява учителите какво правят съучениците му.
Възрастни хора сме, можем да правим разлика между клюка и истина, нали? Или не?  newsm78

# 39
  • Мнения: 11 607
Малеееее,този свят се побърка.
 И родителите и децата,всички изтрещяха вече. ooooh!

Абсолютно........За съжаление.....

# 40
  • Мнения: 17 546
... Не, ако синът ми беше казал, че някой носи пистолет в училище и това е така, нямаше да е клюкарене, а споделяне. И първата ми работа щеше да е да уведомя класния и родителите на детето. Но ако ми каже, че някой носи пистолет, а всъщност не е така, тогава вече ще е клюка. .............
Нещо и аз не те разбирам из последните ти постове newsm78 Темата е за конкретния случай с Пол Боевски, нали?! Значи казването за пистолета няма да е клюка, а чиста истина. И хич да не ми хвърлят прах в очите, че не са знаели учителите! Те винаги и всичко знаят! Но в случая така им изнася - да не знаят! Ако беше някой от моите синове до сега и на Луната да са научили, обааааче - виж Боевски не е случайно име. Той скандалджия си пада човека. Още си спомнях как сипеше огън и жупел по всички наред, по време на неговия собствен допинг скандал! Преди да разбере, че ужасното му хлапе се е самонаранило, а е могло ачик-ачик да си утрепе някого с изстрел от газов пистолет от упор!, е влетял в училището и е стартирал със заплахи, както правят всички известни и властимащи. Все едно живота и правата са само за тях и останалите трябва да лазят в недостижимите им крака. Ай сиктир от такива довчерашни селяндури, сдобили се със слава и власт! Всичките ни управници, съветници и хора по върховете са болни от амбиция мижитурки, целящи с постигнатата власт да мачкат хората. Защото самите те осъзнават колко са смачкани и си го връщат на невинни за това, че ги е ощетила природата с нещо си там, за което не могат да и простят, но тъй като на себе си не могат да посегнат от самовлюбеност, дай наред, тези дето нямат власт, да ги направим на дармадан! тук-таме има по някой нормален, ей така за разкош! Ей тва е истината, намерила поредното потвърждение в тоя малък изпечен гамен Полчо и "великия" му баща.

# 41
  • Мнения: 2 674
 Аз не бих го нарекла клюка и  не бих нарекла някой "информатор" за това ,че е казал на учителя си ,че нещо е нередно или той го е помислил за нередно.Ето това горе- долу за мен приключва и темата, защо никой не е споделил за проявите на младежа-защото има хора ,които биха ги нарекли "информатори'.На един тинейджър това не му е нужно и за тях проблемът свършва.

# 42
  • Мнения: 25 610
Ето това горе- долу за мен приключва и темата, защо никой не е споделил за проявите на младежа-защото има хора ,които биха ги нарекли "информатори'.На един тинейджър това не му е нужно и за тях проблемът свършва.

Напротив. Такива "информатори" винаги ги е имало и пак ще ги има. (Както и сред възрастните, ама това вече е съвсем друга тема.)
Точно затова ми се стори много странно как никой не е знаел какво става с това момче. Знаели са, но им е било по-удобно да си заравят главите в пясъка. Или по-вероятно са били с вързани ръце...

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Знаели са, няма как да не са знаели. Едно от децата още същата сутрин го слушах по радиото - каза, че Пол друг път е стрелял в двора на училището. Как така се размахва пистолет в двора, сума деца са видяли, а нкиой учител. Просто са си затраяли да не се разваля имиджа на училището. Първия ден ни лук яли, ни лук мирисали, а сега започнаха да излизат нещата наяве. Пак стигаме до това, че системата има инстинкт за самосъхранение.

Общи условия

Активация на акаунт