Говорещи кърмачета

  • 62 872
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 695
Много симпатична тема.   Hug
Моето кърмаче засега не говори много, но като се насуче, започва да сочи с пръст гърдата и да вика "тити" с най-щастливата усмивка.  Laughing

# 46
  • Мнения: 4 967
И моето не говори много още, но ми вдига блузата и казва - Ами! Онзи ден докато беше само по боди се потупа по гърдичките и вика Ами - много доволна, че и тя има! Joy
Много ме развеселихте с вашите говорещи кърмачета! Благодаря!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 078
Голям смях  Grinning
Това с "цици-пици" и "правя ММММММММ" ме разби направо Joy

# 48
  • Мнения: 2 631
hahaha hahaha hahaha

Не е от най-приказливите, но до момента единственото му по-сложно изречение е "цици амам ощеееееееееее"
Иначе дяволито ме поглежда, потупва ме по гърдите и казва "цици" - демек - те са си мои, да не си мислиш нещо друго  Laughing Mr. Green

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ох, моето не е от най-бъбривите но се опитва, а и ме мами понякога. Научи се че му давам само за заспиване и вика : "Мамо, пи"
Най-редовно иска "Ток" и "Дугото"
Но най забавно е като се преобличам : Аааа, токиииииии. Мама кийм. Апи. (Аааа цокита, мама ги крие. Слага шапки)
И виде ли бюст пищи - токи, токи

# 50
  • Мнения: 2 614
Страхотна тема!  Hug Grinning
Освен че започна да ми рови в деколтето: милвам мойто цицито!
Ми разви страшна теория: "Нини има цици, нама мако! Станам мама имам мако давам тебе, мамо!" И това с течаща струйка мляко от устата, малко преди заспиване!
Е как да не кърми човек, докато стане пишещо кърмаче! ТОгава ще четем Ода за циците!  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 789
Като ме види да се преобличам, сочи с пръстче и вика:"мако" (мляко). Когато тя е гола, си гледа гърдите и пак:"мако". Като види баща си след баня, пак сочи гърдите му и пак вика:"мако"  Mr. Green

# 52
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
"Нини има цици, нама мако! Станам мама имам мако давам тебе, мамо!" И това с течаща струйка мляко от устата, малко преди заспиване!
Е как да не кърми човек, докато стане пишещо кърмаче! ТОгава ще четем Ода за циците!  Mr. Green

 Joy Joy Joy

# 53
  • Мнения: 481
Моето говорещо кърмаче, днес на обед, докато се приспивахме, каза : "Ам-ам-а пари". Аз и казах, че не може да пари, може само да е топло млякото, но не и да пари. Тя, обаче, си знае нейното: "не, мамо, макото пари". Не знам какво и беше минало през главичката, но беше много смешна  Laughing.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 056
С нашия Мърчо по цяла нощ сме като на първи перон на Централна ЖПГара:

Размърда се, рови, рови да търси Амките,
-Мамо, дай лява амка!, суче каквото суче,
-Тука няма ляко!
-Мамо, дай дясна амка!Тука има ляко!-вече разровил дясната амка.
И така по 3-4 пъти - дясно-има ляко, ляво няма ляко...

Една нощ, спя си сладко аз, мъжа ми ме побутва отривисто по главата. Поглеждам с половин око, че ми идеше да го тупна и той ли почна вече по нощите да ме буди. А нашия Мърю в просъница му рови в пазвата и търси с отворена уста амките. Заболяха ни стомасите да се смеем...

Много е сладък като го съблека за банята. Бута си гърдичките и си приказва - Мойте амки малки! Няма ляко! И тати няма ляко! Мама има ляко! -щастливо ухилен на последното изречение.

Имахме доста дълъг период през който беше мноооого вежлив (точно като госпожицата на Бу) казваше ми с мазен глас: -Мамо, дай ам, моля!
Но откакто е вече "Муми муж глям"(Мъри е голям мъж), разбирай откакто ходи на ясла като му се досуче и му се доспи се чува само едно -ААААААМ!ААААААМ! ААААААААМ! придружено с ровене по пазвите.

Двамата с баща си често си разпределят амките все едно мен ме няма. И то едни пазарлъци...
Баща му - Мъри, дай и аз да амкам!
-Не, те на Муми! последвано от собственически заграждащ жест с ръцете
-Айде, бе, тате, само малко да амна!
Мъри с колебание му преотстъпва изпитата амка. Баща му се прави че суче. Двамата се гледат доволно и закачливо. Мъри вече като на свой човек в знак на щедрост му отстъпва и другата амка и му натиска главата -Тате амкай тази амка!

Когато и аз се заинатя точно сега да не му дам, той почва - Мамо, само последен път!

Имаше период в който като си лягаше и си повтаряше - Ааам и наниии!
После дойде периода на - Само ам, без нани!

Опа, стана късно, като се сетя друго, пак ще пиша 

# 55
  • Мнения: 6 441
ludmilana,много мило ми стана,докато четях поста ти  Hug Особено това с лява амка,дясна амка  Grinning

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Мой Петунчо се отби на година и три месеца, преди да проговори, така че нямам нищо за разказване, но пък се посмях много с вашите истории  Joy

# 57
  • Мнения: 2 614
Хаха, и моите са разделени между Калина и баща и! Но като изсуче "на баща си цицата" чак тогава го вика да "ама макото". И се хили - "Няма мако там, а? Нини (Калина) папа макотоооо тебе татеее" - и разбира се се хили!
И откакто упорито се учим на добри обноски и етикет  Mr. Green все така ки иска : "Мамо, моля дай мойто цици" Mr. Green

# 58
  • Мнения: 173
Страхотна темичка.
Посмях се.
Ние сме още малки, а баткото го отбих към годинка.
За сега нямам какво да споделя, но ще се включвам в темичката.

# 59
  • Мнения: 482
Ние си го наричахме "нану" този процес, той си го измисли, а за мен беше добре, защото никой не се сещаше, че иска точно това. До 2 год. и 9 месеца все казваше "Искам нану" и "Друг нану". Отбихме се, защото бях бременна, с нисък прогестерон и зацапвания и нощем след като кажеше в просъница "Искам нану", се сещаше, че не е добре за бебето и се поправяше "Не, не нану".

Общи условия

Активация на акаунт