Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 30

  • 33 707
  • 301
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 252


Момичета, които питахте за формичките за цветя, много от нас имат един комплект на Wilton, в България се продава в магазинчето на "Кадемлия" (подробно координати на първа страница), други си го набавят чрез познати и съфорумци от Щатите, чрез интернет от Англия...





Аз да попитам пак-а ориентировъчна цена може ли да ми дадете за тия комплекти и дали мога да ги намеря във Варна.Защото доколкото видях този магазин е в София,а и не зная дали ще мога да си ги поръчам онлайн.

# 166
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!От известно време следя темата,всички сте невероятни и от вас научих страшно много неща.Благодаря ви че споделяте своя опит. Това е моята торта за Цветница: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5667153   http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5667108
Някой се интересуваше за торта Магнетен - аз я правих и много ми хареса

# 167
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
pina,  bouquet

# 168
  • Мнения: 484
violetblue,много сладка торта!А цветята как ги прави?
джемма,перфектна както винаги!  bouquet
anninca,Dianthus, smile3501

Момичета,да ви питам-тези,които са правилиМуса за пълнеж на Танита, кажете ми какво крема сирене използвахте,че се чудя какво да купя,досега не съм правила торта с крема сирене.

# 169
  • София
  • Мнения: 2 113
[Момичета,да ви питам-тези,които са правилиМуса за пълнеж на Танита, кажете ми какво крема сирене използвахте,че се чудя какво да купя,досега не съм правила торта с крема сирене.

Не съм го правила, но бих ползвала от типа Филаделфия...то е гладко, гъсто...Виждала съм го в кутии синьо и бяло, немско производство

# 170
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Цитат
Аз да попитам пак-а ориентировъчна цена може ли да ми дадете за тия комплекти и дали мога да ги намеря във Варна.Защото доколкото видях този магазин е в София,а и не зная дали ще мога да си ги поръчам онлайн.

Можеш да си поръчаш по скайпа и ти ги доставят с куриер. Около 70лв. е комплекта , а скайпа е zmeeborets7.

Не бях влизала в темата няколко дни и направо бях изумена от красотите които видях......невероятни сте  bouquet smile3501 smile3525

# 171
  • Мнения: 224
Здравеите момичета. Поздрави на всички за разкошните торти. Миналата тема бях попитала с какво да лепя фигурките към фондана. Не използвах нищо,въпреки че бях приготвила белтък от яйце, защото не се наложи. Ето го и резултата.

# 172
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Dot тортата е страхотна!!!

# 173
  • Мнения: 224
мерси Шеметче!

# 174
  • София
  • Мнения: 2 113
Dot, определено много ми харесва тортата! Фигурката изрязана от фондан ли е?

anninca, на подаръчетата не им личи колко те е било трудно разточването, много са сладки:)

Dianthus, кошницата е много сполучлива, ако имаш и други торти, непоказани - покажи:)

Джемма, в тортата ти виждам много светлина, а и движение си пресъздала на фигурките...хубава е. Каква е вътре?

# 175
  • Мнения: 541
Dot тортата е страхотна, ама какъв шрифт си направила, как го постигна?
А какво представлява самата торта, картинката отгоре?

# 176
  • Мнения: 541
За тези които са правили крема Рафаело, може ли да стане с кондензирано мляко но без захар?

# 177
  • у дома
  • Мнения: 1 581
vanushka, в магазина на Кадемлия (от първа страница) комплекта струва 70лв, може някоя софиянка да ти вземе и изпрати, евентуално. но ако успееш да си намериш някой да ти го донесе и достави директно от Уилтън, ще ти излезе към 40-50лв  Peace

Dot, anninca, Dianthus, Джемма  smile3501

irinka28 аз съм го правила и с обикновено крема сирене, пак се е получавало много добре, но може и Филаделфия да си вземеш   Peace просто е малко по-скъпо с Филаделфията  Peace

estrella, НЕPeace

# 178
  • Мнения: 200
Dot-страхотна е!
Момичета някои правил ли е шоколадовия фондан?Искам да го направя днес и да сглобя едни рози,но се чудя остатъка с които искам да покрия торта утре колко дни издържа в хладилник.Страх ме е ,че шоколада ще се стегне и няма да мога да работя с него?

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Джемма, много приятна великденска тортичка.
Dianthus, браво за хубавата кошница
anninca, много до бре си изглеждат подаръчетата. Ако тестото е много твърдо поомеси го с аръце да омекне от топлината. А за следващият път си вземи несъхнеща. А от съхнещата може аз да взема 1.5кг. Ако имаш желание да ми пратиш ми пиши на лични.
Dot, много хубава торта. А по въпроса ти, мисля че момичетата бяха писали за слепването. Аз ще кажа пак за тези които не знаят. Вариантите са 3:
1. вода
2. айсинг
3. пудра захар с вода (гъста каша)

irinka28, аз си ползвам сирене-крема на Вълчев (българско)
estrella, недей да опитваш- няма да стане нищо. Ще трябва да добавиш поне 500гр. пудра захар за да ти стане млякото гъсто и подсладено Wink

Общи условия

Активация на акаунт