Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 30

  • 33 738
  • 301
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 282
Barcela, много ти благодаря! като гледам, рецептата е много близо до това, което интуитивно бих добавила Simple Smile явно сме хванали добрия вкус Simple Smile ще пробвам и твоя вариант!

Благодарение на последната торта - Татяна, получих и първите 2 поръчки - от майка ми за Великден и от една приятелка за РД на дъщеря и! Така че сега ще се оглеждам за торти с кончета и яйца Simple Smile ако попаднете на нещо интересно, свиркайте, моля!

vanushka, потърси мацката от Кадемлия по скайпа, много отзивчива е. Разпитай подробно за всичко, което те интресува. Има какво ли не, включително и много сладки пластмасови фигурки за торта - аз вече писах, имам далматинци, домашни и африкански животни - струваха стотинки.  Доставката ще да е към 5 лева, може да се провери при куриерите - комплекта е много лек. Може да си купиш и шоколад за готварски цели в по-малки разфасовки (тук няма), изобщо - заслужава си да опиташ отдалеч.

За муса на Танита - има и малко по-евтино сирене (от Филаделфията) - Екскуиза или нещо от сорта беше (почти лев по-малко за същия грамаж) - на вкус е същото и пак така гладко. Опитах с българска крема, не се получи съвсем гладко въпреки дългото разбиване, имаше мънички зрънца тук-таме. Но пак беше вкусно.
Мисля че и Рама крем бонжур ставаше - прочети за все случай съдържанието.

И пак БРАВО за тортите! Дот, разкошна е!

Естрела, не се и опитвай да го правиш с неподсладено мляко!

# 181
  • Мнения: 7 107
Джемма, страхотна и нежна Великденска тортичка. Сега виждам, че имаш и от тези щипки, дето правят ръба толкова красив. Направо ти завиждам (благородно разбира се и малко не съвсем благородно  Joy) за целия антураж на сладкарско-готварска тематика!

Dot , много интересна торта ! Ще чакам и аз малко повече пояснения относно украсата и.

Dianthus порадната красива цветна симфония!  smile3501

Браво на всички!

Относно поръчките от магазинчето на Кадемлия - аз си поръчвам по телефона. Обаждам се и на другият ден поръчаното е при мен. Много готини и отзивчиви хора са! Тел. е 02 944 20 53 и ГСМ 0888 61 96 93

# 182
  • Мнения: 1 117
Здравейте момичета Simple Smile
Поздравявам всички за прекрасните торти Много красота струи от новата тема , в кояьто не ми остава време да надничам Wink
Набързо докато четях темата ,видях някой е питал за тортата Магнетен, не съм я правила , но възнамерявам, да я направя за девер ми , който на великден е рожденник.Имайки предвид ,че рецептата за въпросната торта е дадена от Йоли , мисля ,че ще е много сполучлива. Каквото съм направила по нейна рецепта винаги е обирало овациите Wink
След Великден ще се отчета с две торти - едната на девера , а другата на баба ми - тя беше рожденничка, но сега ще отпразнуваме повода Simple Smile

Относно Кадемлия , наистина са много мили и отзивчиви.Жалко ,че на сайта им няма картинки на нещата и съответно цени. Confused

# 183
  • Мнения: 326
аз си купих комплекта за цветя от една мама във форума за 45 лв. Поръчва ги по интернет и ми го изпрати по куриер (аз не съм от София). Който се интересува ще пратя инфо.
За муса на Танита използвам само Филаделфия. Пробвах и с Ексквиза, но не стана съвсем същото. Уф много скъпа стана Филаделфията #2gunfire

# 184
  • Мнения: 484
Багодаря на всички за информацията.Утре ще ходя да си купя крема сирене,то в Кауфланд май има доста видове,но май ще се ориентирам към Филаделфия,по вашите препоръки,ще видя.

# 185
  • Мнения: 1 491
violetblue,много сладка торта!А цветята как ги прави?

с комплекта за цветя на Wilton! чудничък е, и много лесно се работи  Grinning

Dot тортата е невероятна!!!

# 186
  • Мнения: 668
kony - дай координати за всеки случай, моля.

И все пак да попитам, момичета - смятате ли, че цената на комплекта си заслужава?
И второ питане: в "Кадемлия" има ли инструменти за обработката на тестото, този с топчето накрая и тем подобни?
Защото аз живея в Дупница, тук освен че няма почти никакви форми за изрязване (добре че имам някакви останали от моето детство), но по книжарниците никъде не намерих инструменти за обработката на глина, моделин, пластелин или нещо подобно. В нета видях на 1-2 места, но ще ми излезе много солено, и съм го оставила за краен вариант. Ако по големите градове се намира нещо подобно на прилична цена и някой се навие да го купи и да го изпрати ще съм мноооогооо благодарна. Пишете ми на ЛС.

Още веднъж - страхотни сте!

# 187
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Dot, страхотна елегантна тортичка! Джемма, както винаги на ниво.

Относно комплекта на Уилтън, поръчвахме ги черз Фъстъчка, но разбрах, че вече няма да прови поръчки, защото ангажира момиче в Амирека да ги поръчва и на него вече му е дошло доста. Така че вече няма да има този шанс Sad.

# 188
  • Мнения: 9 903
Вариантите са 3:
1. вода
2. айсинг
3. пудра захар с вода (гъста каша)

irinka28, аз си ползвам сирене-крема на Вълчев (българско)
estrella, недей да опитваш- няма да стане нищо. Ще трябва да добавиш поне 500гр. пудра захар за да ти стане млякото гъсто и подсладено Wink
Hug Благодаря ти, Пепи! Полезна информация!

# 189
  • Мнения: 6 937
И второ питане: в "Кадемлия" има ли инструменти за обработката на тестото, този с топчето накрая и тем подобни?
Вчера бях там и тези инструменти ги имаше.Не загледах цената,но ако им се обадиш по телефона ще ти я кажат.Ако решиш да си ги вземеш ще ти ги пратят по куриер с наложен платеж.

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
За да не копирам снимки от кухарка-та, ето ви линка с великденските идеи за печива.
ИДЕИ ЗА ВЕЛИКДЕН
По-късно ще сложа някъде снимките, които съм сваляла,че сега малкия си иска вниманието  Wink

# 191
  • Варна
  • Мнения: 355
Момичета, да знаете само откога ви следя и ви се възхищавам...

Утре милото има роджен ден и съм се захванала да правя две торти, едната за вкъщи, другата ще я носим на неговата рода и трябва да се представя добре  Praynig

За сега съм направила марципана Варна, оцветих го и сглобих няколко цветя, но доста ми лепне, особено като се постопли малко, въпреки че сложих 750гр. пудра захар, но не му се давам. Дано само не се разтопи по пътя, че ще носим тортата до Габрово.

Сега започвам блатовете и крема и после ще показвам, стискайте палци и благодаря за вдъхновението!  bouquet

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ето и снимките от РС-то ми.

Част1



















# 193
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Благодаря за отговора Бопси! Аз просто се страхувам с толкова продукти да не стане малка тортичка ,че в нас тортите са на голяма почит

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Част 2

























Ще ги държа на сървъра до Великден- след това ще ги махна, че ми заемат от необходимото за уеба място

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт