Сънувах.....и сега ми е много тъжно:(

  • 16 715
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 275
Кати, според мен този страх, който имаш, е предизвикал съня.
Не отричам, че сънищата могат да бъдат и пророчески, но в случая мисля,
че връзката е обратна.

На същото мнение съм! В никакъв случай не се чувствай обречена или нещо такова! Сама си внушаваш лоши мисли, а нали знаеш, че внушението е голяма сила! Тези неща писани в съновниците... има достатъчно примери за несбъднати такива  "прокоби". Просто се опитай да се успокоиш и да убедиш себе си, че е било просто сън!

# 16
  • Мнения: X
Кати, според мен този страх, който имаш, е предизвикал съня.
Не отричам, че сънищата могат да бъдат и пророчески, но в случая мисля,
че връзката е обратна.

На същото мнение съм! В никакъв случай не се чувствай обречена или нещо такова! Сама си внушаваш лоши мисли, а нали знаеш, че внушението е голяма сила! Тези неща писани в съновниците... има достатъчно примери за несбъднати такива  "прокоби". Просто се опитай да се успокоиш и да убедиш себе си, че е било просто сън!

Опитвам се. Нямаш си на представа обаче колко е трудно. Правя всичко възможно не само да се убедя а изобщо да не мисля за това.За съжаление съм черногледа явно и мрачните мисли са по-силни.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 275
Знам, че отстрани е по-лесно да се каже, но наистина опитай да не мислиш толкова за лоши неща. Пък за сънищата - в никакъв случай не могат да се приемат за пророчески, още повече когато съзнанието ти е затормозено така - ясно е, че са резултат от мислите ти. И го хвърли на боклука този съновник! Да не си го отворила повече, чу ли? Няма страшно, ще видиш, че всичко ще е наред Hug

# 18
2 нощи поред - петък и събота, сънувам някакви толкова ясни и неприиятни сънища, че се будя и се налага да погледам малко телевизия за да престана да мисля за това. Първата ною сънувах ръката си, по точно само дланта си. Гледах си халката, която нося на средния пръст а тя беше счупена:( Тази нощ се борих с голямо куче а то ме хапа, и аз постоянно го хвърлях обратно през една ограда, но то па я прескачаше и идваше....събудих се защото нямаше друг начин да го надвия! От както съм станала имам някакво тягостно чувство......искам да проверя ое какво значи обаче страшно много се страхувах че ще е нещо лошо............И понеже аз действително щях да имам голям проблем ако не бях проверила ( психически може би), сега като видях и ми е направо зле. За пръстена....не за друго...........пише че означава раздяла и срдечна мъка, болест или най-лошото. smile3518
Сега ми е толкова гадно че.....се разплаках:(
Признавам си че имам проблем......страх  неописуем и постоянен от това че може би мъжа ми и детето ми ще се разболеят от нещо или че ще изгубя някой от тях. Опитвам се да не бъда суеверна.....но точно това написаното в съновника ме жегна по болното място. Сега се чувствам изключително зле. Психически. Сега чак си задавам въпроса кога ли ще е.....какво ли ще е ........Sad Ужасно е..........
За психолога и затова че имам нужда от помощ - знам. Моля по темата някой от вас ако е сънувал такова нещо да ме успокои или пък да ми каже действително какво се е случило.
какво е това гадно чувство което ме е...парализирало направо.  smile3518 newsm11

Здравей KATI_Z
бих те посъветвал да вземеш своя съновник, да го скъсаш без никакво колебание и да го изхвърлиш в кофата за боклук. Всякаква окултна литература в нашия дом  е знак че в нашето семейство ние не се уповаваме на Бог Небесния Баща който единствен може да ни пази и закриля, а на "духовните сили на нечестието по небесните места" и техните слуги - врачки, баячки, сънотълковници и ясновидци т. е. викачи на зли духове както ги нарича Светото Писание и астролози.

Всичко това е омразно на Бога, прочети има една подобна тема "Търся добра ясновидка"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283000.0
в която се опитах да обясня аз и още един потребител защо трябва да бягаме от окултните практики.

Много от сънищата които сънуваме са отражение на това което мозъка ни е получил като информация през изминалия ден, на нашите чувства, емоции, и страхове. Рядкост са друг тип сънища, като тези от Бога, и тези от дявола. С едните Бог се оптива да ни каже нещо което е за наше добро, а с другите противника се опитва да ни уплаше, да ни смаже психически, да ни каже че може да ни унищожи. А наистина хора които не са приели Бога и не се уповават на него, над тях дявола има власт и влияние в живота им.
Ще ти пусна няколко цитати от Светото Писание:


Еремия 29 гл.
8 Защото така казва Господ на Силите, Израилевият Бог: Да ви не мамят пророците ви и чародеите ви, които са всред вас, и недейте слуша сънищата си, които вие давате причина да ги сънувате.
9 Защото те ви пророкуват лъжливо в Мое име; Аз не съм ги пратил, казва Господ.

Еремия 23:32
Ето, Аз съм против ония, които пророкуват лъжливи сънища, казва Господ, И, като ги разказват, с лъжите си и с надменността си Правят людете Ми да се заблуждават, Тогаз, когато Аз не съм ги изпратил, нито съм им заповядал; Прочее, те никак няма да ползуват тия люде, казва Господ.


Пишеш ми "сега ми е толкова гадно че.....се разплаках:(
Признавам си че имам проблем......страх  неописуем и постоянен от това че може би мъжа ми и детето ми ще се разболеят от нещо или че ще изгубя някой от тях. Опитвам се да не бъда суеверна". Всеки се страхува за такова нещо, но какво правиш за да не се случи, сещаш ли се да  отправиш поне една молитва за съпруга си и детенцето си, след като ги целуваш сутрин на вратата ? Нямаш представа колко силно и мощно оръжие е една искрена молитва към нашия Небесен Баща срещу духовете на злобата по небесните места.
Не трябва да допускаш страха и очакването на нещастие да обладае твоето съзнание дотолкова че да го блокира и направи живота ти ад. Благодари за всеки миг живот който Бог ни е дал, за всеки прекрасен момент който можем да имаме с Него, и нашите скъпоценни близки и приятели.

Виж внимателно само на колко места в Псалмите от Библията е писано как Бог ще е като щит за тези които се уповават на него.


Псалми 3:3
Но Ти, Господи, си щит около мене, Слава моя и Тоя, Който възвишава главата ми.

Псалми 5:12
Защото Ти, Господи, ще благословиш праведния, Ще го покриеш с благоволение като с щит.

Псалми 18:2
Господ е скала моя, крепост моя и избавител мой, Бог мой, канара моя, на Когото се надявам, Щит мой, рога на избавлението ми и високата ми кула.

Псалми 18:30
Колкото за Бога, Неговият път е съвършен; Словото на Господа е опитано; Той е щит на всички, които уповават на Него.

Псалми 18:35
Ти си ми дал и щит на избавлението Си; Твоята десница ме е поддържала И Твоята благост ме е направила велик.

Псалми 28:7
Господ е сила моя и щит мой; На Него е уповало сърцето ми, и Той ми помогна; Затова се развесели сърцето ми, И с песните си ще Го възхваля.

Псалми 33:20
Душата ни чака Господа; Той е помощ наша и щит наш.


Псалми 84:9
Боже, щите наш, виж, И погледни в лицето на Твоя помазаник.

Псалми 84:11
Защото Господ Бог е слънце и щит; Господ ще даде благодат и слава; Няма да лиши от никакво добро ходещите с незлобие.

Псалми 91:4
С перата Си ще те покрива; И под крилата Му ще прибегнеш; Неговата вярност е щит и закрила.

Псалми 115:9
Израилю, уповавай на Господа; Той е тяхна помощ и щит.


Псалми 115:11
Вие, които се боите от Господа, уповавайте на Господа; Той е тяхна помощ и щит.

Псалми 119:114
Ти си мой покров и мой щит: На Твоето слово се надявам.

Псалми 144:2
Който ми показва милосърдие, Който е моята крепост, Високата ми кула, и моят избавител, Щитът мой, и Онзи на Когото уповавам, - Който покорява людете ми под мене.

Притчи 2:7
Той запазва истинска мъдрост за праведните, Щит е за ходещите в незлобие,

Притчи 30:5
Всяко слово Божие е опитано; Той е щит на тия, които уповават на Него.

Псалм 50:15
И призови Ме в ден на напаст; И Аз ще те избавя; и ти ще Ме прославиш.


Ако с нещо друго мога да ти помогна пиши ми!
Бог да те пази теб, и семейството ти!

# 19
  • Мнения: X
Разбира се, че се моля за здравето на семейството си Peace Не всеки ден, а когато имам нужда. Не смятам че едно нещо което механично се повтаря постоянно, ежедневно...ме прави повече вярваща.
Знаеш ли кое ме плаши.....Да - аз вярвам ! Но....всички онези хора на които във всеки един момент някъде по света се случват страшни неща - също може би вярват. Какво става с тяхната вяра тогава? И да....аз мисля, че вярата е утеха, но незнам дали е щит.....защото ако беше щит, на света нямаше да има нито една капка тъга.
Благодаря на Господ за живота който имам до сега, и се моля да бъде винаги такъв. А аз ще направя всичко възможно за да бъда по-оптимистична, защото именно това което имам и така както живея ми дава сили да бъда оптимист, понякога.

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 15:11 от Анонимен

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
радвай се на живота, на малките неща. мисли положително. спри телевизора и чети сайтове с друга насоченост, рисувай, слушай весела музика, гледай комедии, забавлявай се.

Смърта е неизбежна и в това няма нищо страшно ...

# 21
Kati_Z, искам да ти кажа да не се притесняваш от сънищата си. Понякога ако човек има някакви страхове и стрес, те се изявяват на сън и това не значи, че ще се сбъдне. Освен това сънищата са нещо индивидуално и не могат да се тълкуват със съновник. Моята прабаба можеше да тълкува сънища и винаги ме е изненадвала. Тя беше много вярваща жена и й беше дадена такава дарба. Тя тълкуваше само на семейството и на близки. Та.. недей да се доверяваш на съновници. Освен това знам, че човешката мисъл е много силно "оръжие". Ако мислиш за страховете си привличаш именно такива събития и обратно- ако мислиш позитивно и за нещата, които искаш- тогава привличаш именно тях.
Та ако сънуваш някой кошмар или неприятен сън- просто се помоли.
Друго нещо, което можеш да направиш е- пускаш водата, разказваш с няколко думи страшния сън и казваш " както водата тече и отмива мръсотията, нека така и тя отмие лошото от моя сън".

Горе главата и се опитай да се абстрахираш от лошите сънища.  bouquet

# 22
  • Мнения: 953
"Халка - купуваш ли или слагаш халка на пръста си - ще слугуваш на някого."

"Куче - символ на вярност. Бясно куче - ще узнаеш думи, истини говорени зад гърба ти. Говориш ли с куче - ще имаш надмощие над врага си. Играеш ли с куче - ще имаш разговор с някой твой враг. Куче /кучета изобщо/- означават, че нещата ще се обърнат в твоя полза за сметка на врага ти. "


Кати,
в твоя случай си се отървала от нещо лошо, задължаващо, ще извоюваш  някаква независимост било то в работата ти или личният живот.
В сънищата халките не са символ на любов, вярност и т.н , а на окови, бреме.
ЩЕ научиш какво е говорил някой за теб.

Сънищата ти не са свързани със семейството ти.
Тези сънища всъщност са хубави, не се тревожи изобщо.






Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 21:36 от Candy girl

# 23
  • Мнения: X
Наистина се почувствах малко по-добре. Благодаря ви. За сетен път. Hug 

# 24
Разбира се, че се моля за здравето на семейството си Peace Не всеки ден, а когато имам нужда. Не смятам че едно нещо което механично се повтаря постоянно, ежедневно...ме прави повече вярваща.

Това че механичко го повтаряш, говори че не си вярваща в Бога на Библията. Тези които познават Бог и слушат (четат) Словото Му  не се молят механично, защото знаят пред Кой застават, и Той в този момент със сигурност ги слуша. Не твоя шеф, не президента на България, не шефовете на Европейския Съюз, а създателя и собственика на цялата Вселена.


Знаеш ли кое ме плаши.....Да - аз вярвам ! Но....всички онези хора на които във всеки един момент някъде по света се случват страшни неща - също може би вярват. Какво става с тяхната вяра тогава? И да....аз мисля, че вярата е утеха, но незнам дали е щит.....защото ако беше щит, на света нямаше да има нито една капка тъга.

Имаш ли представа колко са хората които искрено вярват и познават Бога лично в света ? Изследвай истрорията на старозаветния Израел, и ще видиш че Бог им постави избор да направят в живота си. Всеки човек прави този избор, дали съзнателно или несъзнателно с делата които върши, и мислите които мисли.

Второзаконие 11 гл.
26 Ето, днес поставям пред вас благословение и проклетия:
27 благословението, ако слушате заповедите на Господа вашия Бог, които днес ви заповядвам;
28 и проклетията, ако не слушате заповедите на Господа вашия Бог, но се отклонявате от пътя, който днес ви заповядвам и следвате други богове, които не сте познавали.

Виж и Второзаконие 28 гл. за подробности.

Каза че си вярваща, в България около 70 % от население при социологически проучвания казва като тебе че е християнско. Но ако се направи по подробно проучване, ще видиш че сигурно 99% от всички тези хора не са чували и не вярват в основни неща в христовата вяра - Второто идване на Исус Христос на земята, възресението от мъртвите, прощението на греховете при вяра в жертвата на кръста. За всички тези хора християнство значи да се наядем напием и отпразнуваме  празника на  някой светец, или да запалим малко огън да погори в църковна сграда. Това се нарича повърхностно християнство, хладко християнство. Реално то даже не е и християнство. В последното от посланията си до църквите в Откровение на Йоан (някой считат че те са символ и на развитието на църквата през вековете), Господ Исус Христос (около 60 години след възкъсването си от мъртвите) отправя към църквата в Лаодикия следното послание:

13 Който има ухо, нека слуша що говори Духът към църквите.
14 До ангела на лаодикийската църква пиши: Това казва Амин, верният и истински свидетел, начинателят на всичко, което Бог е създал.
15 Зная делата ти, че не си студен нито топъл. Дано да беше ти студен, или топъл.
16 Така, понеже си хладък, нито топъл, нито студен, ще те повърна из устата Си.
17 Понеже казваш: Богат съм, забогатях и нямам нужда от нищо, а не знаеш, че ти си окаяният, нещастен, сиромах, сляп и гол,
18 то съветвам те да купиш от Мене злато, пречистено с огън, за да се обогатиш, и бели дрехи, за да се облечеш, та да се не яви срамотата на твоята голота, и колурий, за да помажеш очите си, та да виждаш.
19 Ония, които любя, Аз ги изобличавам и наказвам; затова бъди ревностен да се покаеш.
20 Ето стоя на вратата и хлопам; ако чуе някой гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той с Мене.
21 На този, който победи ще дам да седне с Мене на Моя престол, както и Аз победих и седнах с Отца Си на Неговия престол.
22 Който има ухо, нека слуша що говори Духът към църквите.


Много съвременни тълкуватели смятат че това ще е последния етап на християнската църква. Аз съм съгласен с това, защото виждам че точно това е положението сега.   


Благодаря на Господ за живота който имам до сега, и се моля да бъде винаги такъв. А аз ще направя всичко възможно за да бъда по-оптимистична, защото именно това което имам и така както живея ми дава сили да бъда оптимист, понякога.




В посланието на апостол Павел до коринтяни пише следното нещо.

1 Коринтяни 15 глава

1 Още, братя, напомням ви Евангелието, което ви проповядвах, което и приехте, в което и стоите,
2 чрез което се и спасявате, ако го държите според както съм ви го благовестил, - освен ако сте напразно повярвали.

Т. е. вярата ти в Бога може да се каже е такава колкото вяраваш на Божието Слово - Евангелията.
Ако ги знаеш тези неща, и не ти казвам абсолютно нищо ново в целия си пост, имаш искрените ми извинения за преценката която правя на твоя пост.

Бог да е с теб!


# 25
  • Мнения: 3 675
Ако всички хора обръщаха внимание на сънищата, досега да са полудели.Според мен на сънищата не трябва да се вярва, в тях няма нищо предсказателно, те само са огледало на нашите страхове.Просто човек трябва да гледа положително и за миг да не си помисля, че това което е сънувал ще стане реалност.Особено, ако са кошмари.

# 26
От майка ми знам,че сънища в петък срещу събота са празни,демек,не са в никаква степен предсказващи.

# 27
  • Мнения: 3 675
Аз съм чувала от мъжа ми, че сънищата се сбъдвали във вторник и петък.Той казва, че неговите се сбъдвали.Според всичко зависи от степента на самовнушение. Sunglasses

# 28
  • София
  • Мнения: 4 035
Кати, и аз до сега се рових из съновници и намерих същите значения като тези на Candy girl! Peace Не се поддавай на гадното усещане, което оставя съня в тебе. Момичетата са прави, че страховете ти намират израз в сънищата ти. Виждаш това, от което най-много се страхуваш. Наистина понякога значнието на сънищата е точно обратното, на това което виждаш - за пример ще ти дам само, че когато сънуваш, че някой жив е умрял, това е на хубаво, защото означава, че му е умряло злото! Гушни детенце, пожелавам му бързо оздравяване и като се оправи излезте някъде тримата да се разтовариш, защото явно напрежението ти е дошло много в повече! Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Кати тежки празници значи големи празници църковни .Като Цветница ,Великден,Коледа и други такива.
Дано вече да си се успокоила малко виждаш че всички ти казват че няма защо да се притесняваш излишно. Hug Hug Hug
Пий всяка сутрин по една чаша МАЙНАТА МУ и ще видиш ,че всичко ще си дойде на мястото.

Общи условия

Активация на акаунт