Ако видите съпруга на най-добрата си приятелка...

  • 6 605
  • 148
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 152
Ще си замълча. Не е моя работа, а и аз не осъждам страничните връзки, защото те дори подсилват страстта и любовта вътре в семейството, та съвсем тактично ще се направя на известните 3 маймунки.
Всичко споделям с моята приятелка, но подобно нещо просто не върви, а и обикновено това се усеща преди някой да ти отвори очите.
именно...най-после жена която да мисли нормално!  Hug

# 31
  • Мнения: 2 448
На нея няма да кажа, ще говоря първо с мъжа.Все пак трябва да разбера как стоят в действителност нещата , а не да бързам да действам, мислейки, че отварям очи на когото и да било. Това само при положение, че става дума за най-добрата ми приятелка, ако не ми е толкова близка и с мъжа няма да говоря. Намесата в чужди отношения винаги крие риск , не искам да съм в ролята на лошия вестоносец. Дори и да и е изневерил, може да не е нещо сериозно и след малко залитане, нещата между тях да се оправят, а ако бързам да кажа, ще разваля всичко.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами не всички жени обичат да си споделят мъжете с други жени. Това е положението  Wink
ако не й кажеш...тя никога няма да узнае, че го е споделяла...
уф, много ми е различна гледната точка от твоята , а пък си те уважааам прекалено много за да се конфронтирам и то точно по такава тема!


Ако приятелката е лабилна, силно влюбена и способна на крайности при такава новина, естествено, че е по-добре да си замълчи човек. Но когато говорим за зрели хора, за които семейството не е единствено поток от силни страсти, информацията ще бъде използвана за запазването му или поне за взимане на мъдро решение, което ще е от полза за всички.

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Случвало ми се е. Изчаках я сама да разбере и след това й разказах подробности.

# 34
  • Мнения: 152
Ако приятелката е лабилна, силно влюбена и способна на крайности при такава новина, естествено, че е по-добре да си замълчи човек. Но когато говорим за зрели хора, за които семейството не е единствено поток от силни страсти, информацията ще бъде използвана за запазването му или поне за взимане на мъдро решение, което ще е от полза за всички.
...въпроса е сложен...всъщност не чак толкова, защото ако имаме достатъчно интелект в главите си  - трябва да ни е ясно, че не е наша работа да се мешаме в личния живот на другите. Това какво става вътре в тяхното семейство ние не знаем...
Следователно кое ни дава право да взимаме отношение при дадена случка? Дали е лабилна или не - това е без значение в случая. Не бива да се мешаме в живота на хората...пък дори те да са най-близките ни.
Обаче ако примерно след време...приятелката ти те попита за съвет... и каже(примерно):
-абе муцка... мисля си да се разведа, защото не го обичам моя...посяга ми вече два пъти, и се чудя защо изобщо съм при него?! Ти как би постъпила?
Ето тогава можеш да й споменеш...евентуално.., но дори и тогава по-добре да я посъветваш да си стяга багажа, и да измислиш някакви крилати фрази за личната свобода, отколкото да наливаш масло в огъня и да се замесваш в...личната им драма.
Аз поне така мисля! Wink

# 35
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Няма я моята опция тук.
Преди да кажа нещо или да замълча завинаги, бих проучила (но бързо!), по мои си начини, за какво точно иде реч.
С непроверени данни по-скоро можеш да навредиш, отколкото да помогнеш.  

# 36
  • Мнения: 2 070
Няма да кажа на нея.
но нерпеменно ще кажа на мъжа и,да знае че знам,и да се тормози ,ще кажа или не на жена му.
надявам се тоя стрес да го докара до импотентност и край с любовниците

# 37
  • Мнения: 3 835
Изкушавам се да пусна тема: Ако случайно видите жената на най-добрия си приятел, в по-такава, разбирай интимна обстановка, с друг мъж, ще ще си счупите ли краченцата да тичате да му изтропате клюката? Какво ще направите, М?

Логиката е същата, хващате половинката на най-добрия ви приятел, в крачка. Но все пак е интересна обратната версия, да хванеш жената на приятеля си, какво ще направят мъжете? Дали пък няма да я погледнат с нови очи, виж ти, виж ти? Laughing

# 38
  • Мнения: 2 407
Ще кажа на него ,че съм го видяла и ще го оставя да дерзае.

# 39
  • Мнения: 2 070
Teo ,ще ,ще.
Веднага ще забравят кой е най-добрия им приятел,
и ще си блъскат главите,как така още не са се класирали при жена му. ooooh!

# 40
  • на село
  • Мнения: 834
Няма да й кажа.А на него няма да му вдигам скандал, само ще намеря начин да му покажа, че знам.

# 41
  • Мнения: 1 226
Ще го направя сандьр

# 42
  • Мнения: 799
Хм, участвала съм в подобна мелодрама (но доста по-засукана, де) и от опит казвам, че мъжете мълчат и не казват нищо на приятелите си, докато при жените много зависи от ситуацията и моментаната преценка.

# 43
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Няма да й кажа.А на него няма да му вдигам скандал, само ще намеря начин да му покажа, че знам.

Като чели и за мен така е най-приемливо и може би така бих направила  Thinking

..... но знам ли  Sunglasses


...... дано не се налага да виждам такива нещица  Wink

# 44
  • Мнения: 2 152
Категорично не. Това не е моя работа, независимо приятелка или не.

категорично не Peace
дори и да ме пита, разпитва, ако има съмнения - не е моя работа
не искам  аз да съм човекът,който ще й каже истина,която толкова ще я заболи

Общи условия

Активация на акаунт