Мирзакарим Норбеков

  • 64 079
  • 231
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: х_diabet_mama link=topic=286250.msg19232334#msg19232334
[quote author=malina_m link=topic=286250.msg19227762#msg19227762 date=1310585238
Представяш си, че си здрава и спокойна, че живееш в мир със себе си и с другите, например. Успех!
Милех, че трябва да е нещо конкретно, като как минава кръвта по вените ми свободно и не съзадава налягане? Май съм си усложнила живота  newsm78

[/quote]

Мисълта ми беше, да не си представяш нещо като реакция на друго нещо; кръвното е резултат на някаква причина, като премахнеш резултата, не премахваш причината, нали.

Тази теория за предстояща, но все неосъществявана среща с конфликт е много логична, може би трябва да поговориш с психолог, който да ти помогне да видиш с какво "не искаш" да се справиш.

# 211
  • София
  • Мнения: 980
Сигурно и до психолог ще стигна.

Да разкажа за термо диагностиката. Много съм доволна!!! Оказа се че имам възпаление на надбъбречна жлеза, на която никой никога не ми е обръщал внимание. Тя е директно свързана с аортата и най-вероятно е причин за дългогодишното кръвно. Все за бъбреци са ме гледали, но никой не е гледал надбъбречна. Също нещо с което бях свикнала и не съм обръщала внимание, - бронхиална астма. Преди години ме бяха предупредили, но бях забравила и с времето съм почнала да приемам свистенето и задъхването за нормално.
А за страховете по другите органи се оказаха безпричинни, дори синузита ми е излекуван dance
Въобще намести ми се картинката, вече знам на какви доктори да ходя.
Най-после намерих някой, който да ме гледа като цялостна система, а не откъслечно само органа в неговата си специалност.
А и друго съвпара, адреналина е произвеждан от тази жлеза, а той е виновен и за синдрома на полуготовност за който писах. Как се наметсват нещата....

# 212
  • Мнения: 11
Сигурно и до психолог ще стигна.

Да разкажа за термо диагностиката. Много съм доволна!!! Оказа се че имам възпаление на надбъбречна жлеза, на която никой никога не ми е обръщал внимание. Тя е директно свързана с аортата и най-вероятно е причин за дългогодишното кръвно. Все за бъбреци са ме гледали, но никой не е гледал надбъбречна. Също нещо с което бях свикнала и не съм обръщала внимание, - бронхиална астма. Преди години ме бяха предупредили, но бях забравила и с времето съм почнала да приемам свистенето и задъхването за нормално.
А за страховете по другите органи се оказаха безпричинни, дори синузита ми е излекуван dance
Въобще намести ми се картинката, вече знам на какви доктори да ходя.
Най-после намерих някой, който да ме гледа като цялостна система, а не откъслечно само органа в неговата си специалност.
А и друго съвпара, адреналина е произвеждан от тази жлеза, а той е виновен и за синдрома на полуготовност за който писах. Как се наметсват нещата....




С какви лъчи се гледа на този апарат за термодиагностика? Дали е рентген, и дали са вредни облъчванията?

# 213
  • София
  • Мнения: 980
с никакви лъчи, снима температурата на тялото
не излъчва нищо, само заснема собствените ти темп. излъчвания

# 214
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Радвам се, че си намерила отговорите, които те удовлетворяват! Успех и със справянето с проблемите!

И наистина е приятно усещане някой да те погледне като цялостна система, а не като отделни, несвързани части.

# 215
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 Shocked Помислих, че съм объркала темата  Laughing

Къде тук е Норбеков  Wink

# 216
  • Мнения: 120
Знаете ли каква е цената на книгата "Опитът на един глупак..." и мога ли да я изтегля онлайн?

# 217
  • Мнения: 192
Знаете ли каква е цената на книгата "Опитът на един глупак..." и мога ли да я изтегля онлайн?

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%ED%EE%F0%E1%E5%EA%EE%E2

# 218
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Знаете ли каква е цената на книгата "Опитът на един глупак..." и мога ли да я изтегля онлайн?

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%ED%EE%F0%E1%E5%EA%EE%E2

Тук може да се чете онлайн


ТУК   съм систематизирала СИСТЕМАТА ЗА САМОВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА НОРБЕКОВ

# 219
  • Мнения: 3 869
Прочетох няколко от книгите на Норбеков - глупакът, уроците, раците... С "глупак"-ът много се веселих, на глас съм се смяла. С другите две си затвърдих усещането за автора - представя по различен начин система от идеи, която до преди време съм чела представена само от западни автори. За мен много силно се усаща отраженитео на СССР - стилът носи много ирония, сарказъм, масовост, пучително отношение, понякога се усеща все едно говориш с пиян, но ако човек се абстрахира от този театрален декор - може да си намери достатъчно полезни модели в книгите. Още повече, че ги има безплатно в Спиралата Simple Smile А за някои именно декорът мога за по-лесно разбиране Simple Smile

# 220
  • София
  • Мнения: 980
lenny_pld букнах си линкът ти, моля те отговори ми ако можеш на върпоса, който писах пред да оспамя темата  Embarassed Какво трябва да си представям, каква цел да гоня, за да лекувам високо кръвно налягане. Чела съм само опита на един глупак и от там разбрах, какво да материализирам като представа за късогледство, но така и не измислих за кръвното каква е целта?

# 221
  • Universe
  • Мнения: 1 556
х_diabet_mama, като бях на курса ни караха да си представяме органа здрав. Тогава попитах, как да визуализирам нещо, което не зная как точно изглежда (не съм медик). Отговорът беше, да се го представям здрав с мои си параметри и с моите си представи - например "Бъбрекът ми функционера нормално, той е гладък, млад, с идеалната бъбрековидна форма...." и така си описвам всичко, което искам да бъде...  (Нямам болен бъбрек, просто ти давам пример, защото аз, едва ли не, смятах да ровя атласи по медицина да видя кое как е разположено  Joy)

Та целта ти е - нормални граници на кръвното, липса на шум, бучене - не зная какви са признаците на високото кръвно.

****

Сега ще направим упражнение, в което ще разгледаме установяването на контрол върху нездравия орган.

Моля поставете ръката си пред лицето си. Изберете си един от пръстите си и започнете да го изучавате в продължение на 10-15-30 секунди, отвътре – както го чувствате, и отвън. Непрекъснато гледайте пръста и обърнете внимание как се променя усещането на този пръст с течение на времето. Може да почувствате пулсиране, или затопляне, или изстудяване. Тоест, вниманието ви, фокусирано върху един от пръстите ви, започва да създава повишение на информационния поток от ръката към центъра, мозъка.

Този процес е много важен за нас. По време на изпълнение на упражненията върху нездрави органи се опитвайте да задържите вътрешния си поглед максимално концентриран в тази област. Това се нарича установяване на връзка с проблемната зона.

Втората задача е да създавате нужното емоционално състояние, на което ние многократно ще обръщаме внимание в нашата програма, нужния емоционален подем. Третата задача е да наложите целта си, това, което желаете, върху нездравия орган със силата на волята си.

Тоест, има три важни неща:
1. Установяване на контрол върху нездравия орган чрез концентрация на вниманието
2. Изкуствено повишаване на настроението
3. Налагане на желаната програма и срока, за който трябва да се достигне този резултат

Тук има още един важен момент. Някой може да си каже: „Искам да бъда здрав след 2 минути”. Чудесата се случват само в приказките. Или пък да си кажем: „След 20 години аз ще бъда здрав”. Това също е неправилно. Поставете си срок един месец и половина или два. Има болести, които си отиват за няколко дни, има болести, които си отиват за няколко месеца. Защото степента на засягане и скоростта на възстановяване на отделните органи е различна.

Успех!



***

След това преместваме вниманието си, вътрешния си поглед в някой от болните ни органи. През него вдишвате прохлада и издишвате топлина. Сега разбирате ли защо тренирахме досега – за да преминем към областта на нездравия орган. Именно в този участък сега ще предизвикаме ту съкращение на капилярите, ту разширение, ту тренировка на рецепторите за топло, ту тренировка на рецепторите за студено. Тук ще поработим няколко секунди или няколко минути. Не оставайте на едно и също място дълго – 5-10 минути, пресилване и умора не са ни необходими. В този момент се установява връзка между мозъка и нездравия орган и органът очаква заповед от мозъка. Затова когато работите в областта на нездрав орган, създайте образа на здравето му. Налагаме волево образа на здравето чрез Октава – установяване на повишен контакт с областта на нездравия орган, налагане на програма, наречена Образа на здравето, и усилване на желанието, на волята си – упражнението Октава. По този начин преминете през всички планирани зони за оздравяване.

По време на упражненията се опитвайте да обърнете внимание на нещо много важно. Направете 15-20 вдишвания и издишвания. По време на вдишването си представете, че във вас се влива здраве, а с издишването излиза част от вашата болест. Вдишване – вдишваме бодрост, лекота, свежест, енергичност, жизнерадост, младост, всичко, което желаем. Издишване – пускаме да си отидат мързела, раздразнението, създаваме образ, че се освобождаваме от нещо ненужно. При вдишването получаваме нещо прекрасно, при издишването се освобождаваме и изчистваме от това, което не ни е необходимо. Това е много важен момент – не го пропускайте!



Дано да съм ти помогнала   bouquet


П.П. Прегледай и Духовни причини за болестите (особено онова в квадратчето на първия пост)

# 222
  • София
  • Мнения: 980
Там е проблема, кръвното не е орган. Нямам проблем със сърцето и слава богу, горкото колко ли още ще издържи. Опитах се да си представя вени, еластични, изчистени от плаки, но то аз и плаки нямам и проблема ми не е в тях. Просто не знам. Затова и го наричат есенциална хипертония - причина неизвестна и те наливат с лекарства.

не разбрах за квадратчето, в първи пост, иначе линкът е интересен  bouquet. Разгледах книга на такава тематика в магазин темпо вчера, но я  оставих, не ми вдъхна доверие.

# 223
  • Universe
  • Мнения: 1 556
х_diabet_mama, аз съм ти писала, че целта ти е - нормални граници на кръвното, липса на шум, бучене (всичко, което е свързано с есенциална хипертония, ти знаеш какви са ти признаците)

"Имам контролен въпрос към вас – какъв е вашият здравословен проблем?

Какъвто е характерът ви, такава е съдбата ви.
Какъвто е характерът ви, такава е болестта ви.

Ако имате язва в характера си, тази язва задължително ще се появи и някъде в тялото – стомаха, червата. Ако сте мързеливи, мързелът ви ще се отрази в тялото ви под формата на остеохондроза, намалена подвижност на гръбначния стълб. Но ако имате хемороиди, какъв е характерът ви? Опитайте се да определите каква е вашата болест.

Кое е по-лесно – да излекувате болестта си или да промените характера си? Ако не промените характера си, ако не промените отношението си към самия себе си, ако не повишите самоуважението си, няма смисъл да се занимавате с болестта си.


Норбеков
- от тук


Според Луиз Хей причина за високото кръвно е неразрешен отдавнашен емоционален проблем. Нейното подходящо утвърждение е "С радост се освобождавам от миналото. Спокоен съм."

Сега се опитай да приложиш ТЕРАПИЯТА НА ЛИЗ БУРБО (ТВОЕТО ТЯЛО КАЗВА ОБИЧАЙ СЕ!)

Това имах предвид като ти писах за квадратчето, да ползваш тези линкове Grinning



П.П. Бих ти препоръчала да да пробваш и ТЕС за високото кръвно  Hug

# 224
  • София
  • Мнения: 980
Минавала съм през форума на ТЕС, пак ще прочета.
Ти лично с тези техники излекувала ли си конкретен проблем, имала ли си такъв или за общ тонус ги ползваш?

Общи условия

Активация на акаунт