СНБМ - инициативи - 21 част

  • 14 879
  • 382
  •   1
Отговори
# 30
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
В нашата градина правят списък от няколко дни. Явно според броя на присъстващите деца ще преценяват дали ще работят всички или ще има дежурни групи, но градината ще си работи Peace

И при нас е така Peace Вчер аме питаха дали ще идва,  през тези дни.градината ще си работи, замо според бройката деца ще решат дали  да са в редовни групи или сбоорни такива Peace
Мими,няккави проблеми ли има Лина, че ще я спираш за месец Rolling Eyes

И при нас така.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 260
Момичета, пратила съм на пощата варианти за банер на СНБМ, които Сезана ни направи.

Доли, най- ми харесва този с Калина.  Peace Мисля си обаче, че е най-добре да остане само текстът за детската усмихва. Другите две изречения ми звучат някак си обречено...

# 32
  • Мнения: 2 388
Аз съм за втория без текст.

# 33
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На мен ми харесват 1 и този с Кали, но без изреченията.

# 34
  • Мнения: 3 336
На мен и трите банера ми харесват, само третия ако остане последното изречение и може да се вмъкне заедно - Да се преборим заедно за детската усмивка! С удивителна! Това заедно ми звучи подканящо към потенциалните членове да се присъединят към нас.

# 35
  • Мнения: 3 336
И също ако ще е по-малко текста в третия банер може да се измести кривата, така че текста да е в бялото поле, а логото в оранжевото. Мисля ,че ще седи добре.

# 36
  • Мнения: 1 517
на мен първия банер ми харесва най-много
може да се повтарям, но кажете какво правим с писмото в подкрепа на мед. сестрите?

# 37
  • София
  • Мнения: 6 260
За банера съм съгласна с двата поста на Кали.  Peace

Ellea, моето мнение е, че трябваше вече да сме го пратили до МФ, МЗ, СО и Българскатата асоциация на професионалистите по здравни грижи.  Tired Порових някъде за официалните им искания, но май попаднах само на това от официални първоизточници, т. е. такива различни от медии: http://www.nursing-bg.com/na57.html (от сайта на БАПЗГ, но е даден източник http://zdrave.net/ ) , http://blsbg.com/?cat=29&id=1242 (от сайта на Българския лекарски съюз) и http://www.sofia.bg/pressecentre/press.asp?open=10&sub_open=30000&nxt=5 (от сайта на Столична община; линкът е постван във форума, но не съм сигурна за нашата тема).  Sunglasses

# 38
  • Мнения: 1 517
Ами хайде да го пращаме тогава. Исканията им, доколкото имам спомени от първите репортажи по случая май бяха повече от само увеличение на заплатите, но ние така или иначе не ги посочваме конкретно в писмото.
Моето мнение е,че ако искаме наистина да ги подкрепим, трябва да го направим сега, да не чакаме повече!

# 39
  • Мнения: 3 336
Ами хайде да го пращаме тогава. Исканията им, доколкото имам спомени от първите репортажи по случая май бяха повече от само увеличение на заплатите, но ние така или иначе не ги посочваме конкретно в писмото.
Моето мнение е,че ако искаме наистина да ги подкрепим, трябва да го направим сега, да не чакаме повече!

Подкрепям Peace Хайде УС да се произнесе Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 6 260
Ellea, исканията, които аз съм чула по медиите, са две минимални заплати стартова заплата, т. е. 440 лв; 120 лв. вместо 60 лв. за облекло ("Столична община в бюджета за 2008 г. е осигурила увеличение на размера на сумата за работно облекло на медицинския персонал от 60 лв. на 120 лв.", http://www.sofia.bg/pressecentre/press.asp?open=10&sub_open=30000&nxt=5 , т. е. това следва да е удовлетворено) и работен ден от 6 вместо 8 часа (макар че според мене те така или иначе са на такъв; вярно в нашата ясла сестрите и лелите от втората смяна идват един час по-рано, за да помогнат на колежките си за обедното хранене, но пък и си тръгват един час по-рано, т. е. трябва да сме си взели децата до 6 часа). Аз поне не виждам нещо неразумно като искане, за разлика от исканията на учителите, които на момента направо ме разбиваха.  ooooh! Междудругото препрочетох писмото, може би по-нататък трябва да измислим нещо и за лелите, защото и те не са добре заплатени, а вършат кажи-речи еднаква работа със сестрите. Да не говорим, че често лелите също са завършили за сестри, поне в нашата ясла има медицински сестри на длъжност "леля". Като се разприказвах с едната сестра, която си е на длъжност сестра, де, се оказа, че е завършила и педагогика, което мене само може да ме радва. Писала съм и друг път във форума, че им свири на децата на акордеон и на йоника - вярно за последната родителите събирахме пари, но не мисля, че това ме е подразнило по някакъв начин).

# 41
  • Мнения: 3 336
Права си за лелите, Сийче  bouquet Аз смятам, че може да се включи още в това писмо една добавка, че следва да бъдат осъвременени и заплатите на лелите в кратък срок или нещо от сорта в друха на писмото, разбира се  Wink

# 42
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Подкрепям и аз да пращаме за сестрите  Peace

# 43
  • Мнения: 1 895
Ще липсвам за мъничко, ако има нещо спешно из форума пишете с молба до някой от модераторите. Ако не е спешно след неделя ще си поема ангажиментите Peace

# 44
  • Мнения: 1 828
Нямам против изпращане на писмо за сестрите. Не съм го чела, т.к. не сам много в час по темата.

Момичета, пращам най-после отчета от празника на пощата. Съжалявам, че се забавих, но изчаквах уж срещата, която отложихме. Резултатите, особено финансовите са повече от добри, така че можем да си кажем едно голямо БРАВО за добрата работа. Аз определено виждам прогрес, най-вече заради натрупания опит и ентусиазма на включилите се, спрямо предишната година. Успяваме де се справяме все по-добре с организираните мероприятия   Hug  bouquet

Гледам, че позатихваме в темата, което се дължи на идващите празници.


Използвам момента да ви пожелая много светли и хубави празници, изпълнени с усмивки, козунаци и мноооого здрави яйца.   easter easter

Общи условия

Активация на акаунт