Алтернативна козметика

  • 125 701
  • 1 231
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 818
 Laughing Чудна темичка!

Дезодорант ползвам рядко, лятото малко по-често. Но трябва да отбележа, че откакто се задомих тъй да се каже (т.е. спрях работа - там бях активно пасивен пушач, пиех кафе и понякога алкохол) и станах вегетарианка потта ми мирише добре, изобщо не е неприятна, няма остър мирис, по-скоро лек и сладникав, когато изобщо се усеща. Понякога ми се допива някакъв алкохол - после усещам миризмата от тялото си с дни Sick . Блузите, по които е останал дезодорант миришат отвратително след време. И пожълтяват...

Крем за лице също ползвам рядко, обикновено след като съм ексфолирала (брех, така ли се пише тая дума?) Иначе си мия лицето само с вода. Ако го чувствам замърсено - първо с топла вода по-дълго, после със студена. Но специални почистващи неща почти не ползвам, вярвам, че организма ми се самопочиства. Крем ползвам повече зимата, когато почувствам, че имам нужда, но ще пробвам с бадемово масло. Слънцезащитни ползвам само ако ходя на планина, ако излизам в градинката нищо не слагам - смятам, че кожата ми е привикнала към "дозата" слънце, която получава най-често и сама си изработва филтър, какъвто й трябва. Предпочитам да пазя кожата си с дрехи, отколкото с кремове.

Паста за зъби ползвам някаква обикновена, но наскоро взех на Билка хомеопатичната и може би ще премина на нея. А може би направо към без паста, само с четката.

Крем за тяло ползвам един, не знам колко е алтернативен не съм се и зачитала какво има и няма, защото мирише прекрасно и дълго - на касис и ванилия  Heart Eyes (Сега се зачетох има разни парабени, но ще ги изхвърля някак от тялото си... може би ще измисля алтернативен вариант на аромата някой ден...)

Миялна имаме. Ползваме обикновени таблетки, докато се появят алтернативни...

Прах за пране ползвам Бамбино Мио и Фрош. Омекотител не ползвам, но от зелената тема се навих да пробвам с ванилия(не ванилин) за аромат.

Косата си мия пак с обикновен шампоан  Embarassed , но затова пък по-рядко - на 7-10 дни. Това не го правя заради околната среда, а заради косата си - тъй като моята е дълга и й трябва повече време мазнината( или каквото е там) да се образува и разнесе (чрез ресане) по цялата дължина.

Когато си мия тялото залагам повече на търкането с една грапава ръкавица... Но и него не мия всекидневно  Mr. Green 

Та така. Ще следя темата с интерес!

# 46
  • Мнения: 793
Но ако не си с централна топла вода, а с бойлер? Мисля,че ще изхаби много повече ток.
няма значение с каква вода си:) пералните и съдомиалните си топлят сами водата.
Зная  Simple Smile Имах предвид ако нямаш миална нашина ,а ползваш бойлер за да миеш съдовете на ръка - получава се отново голяма консумация на ток - както и с миалната, но и повече вода. Абе миенето на ръка не е ефективно от екологична гледна точка.

# 47
  • Мнения: 793


ssemiramida, за почистване на лице могат да се ползват тоалетни трици. Това са стрити кестени. Но не зная ефекта. Има ги по аптеките, в Ремедиум съм виждала.

Нещо изчезнаха тия трици от аптеките - аз ползвах пшеничени трици и бях много доволна, но сега където и да търся няма. Защото са евтини сигурно пък и всичко живо търси ексфолианти.

# 48
  • Мнения: 2 761
Абе миенето на ръка не е ефективно от екологична гледна точка.

Аз не разбрах какво му е точно неекологичното?

Ако говорим за спестяване на ток и вода...Хм...да речем сметката ще бъде повече(не не при всички случаи).Ако трябва да спестявам на природата тези средства-няма да го правя,защото знам,че има от всичко в изобилие.Ако се изчерпят досегашните водни източници на планетата евентуално,най-после ще изкарат скритите източници за получаване на вода.Така ще стане и с енергията.Не може вечно да се скътават тези работи.

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 15:37 от Omega

# 49
  • Мнения: 76


ssemiramida, за почистване на лице могат да се ползват тоалетни трици. Това са стрити кестени. Но не зная ефекта. Има ги по аптеките, в Ремедиум съм виждала.

Нещо изчезнаха тия трици от аптеките - аз ползвах пшеничени трици и бях много доволна, но сега където и да търся няма. Защото са евтини сигурно пък и всичко живо търси ексфолианти.

Наскоро пробвах ексфолиант на една популярна медицинска козметична марка, но... #2gunfire . Доста се разочаровах, не толкова от дадените пари, а от това, че дори "доказани" продукти могат да влошат положението на кожата! Обривът ми се задържа няколко дни след това!!! Все още не съм открила въпросните трици, бих ги пробвала, но доста предпазливо...

  Слънцезащитни ползвам само ако ходя на планина, ако излизам в градинката нищо не слагам - смятам, че кожата ми е привикнала към "дозата" слънце, която получава най-често и сама си изработва филтър, какъвто й трябва. Предпочитам да пазя кожата си с дрехи, отколкото с кремове.

Паста за зъби ползвам някаква обикновена, но наскоро взех на Билка хомеопатичната и може би ще премина на нея. А може би направо към без паста, само с четката.


Maktub, относно предпазването от слънце, аз съм доста внимателна, тъй като кожата ми е чувствителна. Спомням си, че миналата година още през април ми се наложи ползването на такъв крем, въпреки че по принцип нося и шапка с периферия през лятото. С оглед и на глобалните промени в атмосферата, не знам доколко е удачно свободното излагаме под жарките слънчеви лъчи, пък било то и в градска среда...
За хомеопатичната паста мога да кажа, че е добра "алтернативна козметика", но доколко е силна превантивната й функция, не съм убедена и все още се въздържам от горещи препоръки за нея... Затова пък сапунът от същата хомеопатична серия определено ми допада!
  bouquet

# 50
  • Мнения: 2 761
Сусамовото масло има естествен слънчезащитен фактор(мисля беше 4).Аз лично не ползвам мазила нито в планината,нито цяло лято на плажа.Нямам никакви страхове относно слънцето.Разбира се не съм съвсем безразсъдна и в най-големия пек си седя някъде на сянка и хладно(ако има),но не до климатик.
Слънцезащините филтри блокират вит.Д,който подпомага усвояването на калция и после започват едни "слаби" кости,зъби и т.н.

Цитат
С оглед и на глобалните промени в атмосферата, не знам доколко е удачно свободното излагаме под жарките слънчеви лъчи, пък било то и в градска среда...

Ако някой се пази от слънцето,то би трябвало да е вредно през цялата година,а не само през жарките дни.Ходила ли си зимъска по планинските курорти да гледаш загорели лица? Simple Smile
На градската среда проблемите и не идват от слънцето в никакъв случай.

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 23:43 от Omega

# 51
  • Мнения: 793
Сусамовото масло има естествен слънчезащитен фактор(мисля беше 4).Аз лично не ползвам мазила нито в планината,нито цяло лято на плажа.Нямам никакви страхове относно слънцето.Разбира се не съм съвсем безразсъдна и в най-големия пек си седя някъде на сянка и хладно(ако има),но не до климатик.
Слънцезащините филтри блокират вит.Д,който подпомага усвояването на калция и после започват едни "слаби" кости,зъби и т.н.

До колкото знам и зехтинът, кокосовото и маслото от шеа също имат естествен фактор. Аз отскоро отказвам козметиката  Grinning и още съм притеснена как ще седя на слънце без крем с фактор 50  Crazy

# 52
  • Мнения: 2 761
До колкото знам и зехтинът, кокосовото и маслото от шеа също имат естествен фактор. Аз отскоро отказвам козметиката  Grinning и още съм притеснена как ще седя на слънце без крем с фактор 50  Crazy

И това е вярно.

Няма страшно,излагай се бавно,докато хванеш тен без да изгориш и после няма страшно.Аз съм пускала разни материали за вредата от тези средства,ако ги намерия ще ги припомня.


# 53
  • Мнения: 76
До колкото знам и зехтинът, кокосовото и маслото от шеа също имат естествен фактор. Аз отскоро отказвам козметиката  Grinning и още съм притеснена как ще седя на слънце без крем с фактор 50  Crazy

И това е вярно.

Няма страшно,излагай се бавно,докато хванеш тен без да изгориш и после няма страшно.Аз съм пускала разни материали за вредата от тези средства,ако ги намерия ще ги припомня.





Ще ми бъде интересно да погледна и аз въпросните материали. Но когато става дума за "бавно" излагане на слънце до "хващане на тен" без ниакви защитни мерки, смятам, че такъв съвет е доста рискован, ако не се вземе под внимание типа кожа (светла, тъмна, чувствителна, малада, стара...).  Иначе препоръката за ползване на слънцезащитни средства ми бе дадена от специалист-дерматолог след подробна консултация и преглед на състоянието на кожата ми. Ако съществува все пак универсално доказано натурално средство за целта, може и да се осмеля да го пробвам. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 76
... освен за нашата си кожа, все пак трябва да помислим и за децата Simple Smile Какво ще препоръчате за тях за предпазване от слънцето?

# 55
  • Мнения: 2 761
Ще ми бъде интересно да погледна и аз въпросните материали. Но когато става дума за "бавно" излагане на слънце до "хващане на тен" без ниакви защитни мерки, смятам, че такъв съвет е доста рискован, ако не се вземе под внимание типа кожа (светла, тъмна, чувствителна, малада, стара...).  Иначе препоръката за ползване на слънцезащитни средства ми бе дадена от специалист-дерматолог след подробна консултация и преглед на състоянието на кожата ми. Ако съществува все пак универсално доказано натурално средство за целта, може и да се осмеля да го пробвам. Simple Smile

ssemiramida,всички мои съвети са много "рисковани",така че ги проверявай и ако не си съгласна не ги приемай.Обзалaгам се обаче,че ако аз бях накичена с титлата "дерматолог" можеше и по друг начин да погледнеш на тях.Детето ми не го мажа  с нищо.Мен също не са ме мазали навремето,защото е нямало такива чудесии и реклами по ТВ,които да стряскат родителите.Изборът и преценката са твои.Аз съм направила моя избор отдавна и съм си жива и здрава, не въпреки слънцето,а благодарение на него.
При излагане на слънце хората и особено децата могат да направят топлинен удaр и това е по-опасното.Една от причините за тази "екстра" е точно в тези слънчезащитни козметики,които "запечатват" тялото ти(защото то диша и чрез кожата) и така човек се изпържва и отвътре.Даже и естествените мазила имат тази способност.За това се пият повечко течности и на плажа не се носят солети и снаксове за децата,а се носят освен вода,красaтвици,кайсии и сливи(или там каквото има).


Ето това,което намерих:

Слънцезащитните кремове не предпазват от рак

Нау4ните данни съвсем ясно показват,4е слънцезащитните продукти(СП) всъщност допринасят за развитието на рак,тъй като блокират абсорбирането на UV лъ4и в тялото.А благодарение на тези лъ4и в кожата се образува витамин Д.Както оба4е е известно, вит.Д. предпазва от разли4ни видове рак:на на гърдата,на дебелото 4ерво,на шийката на матката,белодробен,мозъ4ни тумори,мултиплени миеломи и много други.
Същевременно пове4ето СП съдържат токси4ни химикали,които са канцерогенни и безвредността им никога не е тествана от FDA(Службата за храни и лекарства на САЩ).Те се абсорбират директно в кожата и навлизат в кръвообращението.
Ползата от тези продукти е мит.Поддръжниците казват,4е предпазват от слън4ево изгаряне,но истинската при4ина за слън4евото изгаряне не е само излагане на лъ4ите,а липсата на антиоксиданти.Запо4нете да ядете пове4е плодове(ягоди,малини,боровинки и др.) и микроводорасли(спирулина,астаксантин,синьо-зелени и др.) и ще си изградите вътрешна защита,която ще предпазва кожата ви отвътре.Слън4евото изгаряне се дължи на дефицити в храненето,които правят кожата уязвима за ДНК-мутации,при4инени от радиацията.Впро4ем същите храни предпазват и о4ния нерв и о4ите.Затова консумацията на плодове тип ягода и на моркови от години се свързва с добро зрение.
Щом СП са толкова вредни,защо лекарите ги препоръ4ват?Истината е,4е някои лекари лесно стават жертва на търговски интереси.
Витамин Д предпазва не само ат рак,но и от диабет,остеопороза,депресия,сърде4ни болести и затлъстяване.СП дикектно водят към дефицит на вит.Д.Рекламирането им е още един пример как фирмите създават “необходимост” от даден продукт,за да го продават с големи пе4алби.4рез провеждането на кампании,всяващи страх и дезинформация,те факти4ески хипнотизират цялото население да вярва на нещо абсурдно:4е слън4евата светлина е вредна за хората.
Следващият път,когато някоя реклама ви подканя да купите слънцезащитни химикали,помислете по следните въпроси:
  1.Наистина ли слънцето е опасно?Ако е така,как 4ове4еството е просъществувало 350 000г. на планетата Земя?
  2.Тествани ли са химикалите,използвани в СП и одобрени ли са от FDA?(Отговорът е – не).
  3.Кой има финансова изгода от пордажбата на тези продукти?
   4.Какво въздействие оказват върху природата,когато химикалите попаднат в моретата,езерата , или се отмиват под душа?
  5.Производителите казват,4е слънцезащитните кремове не проникват в кожата.Ако е вярно,как действат никотиновине пластири и вси4ки други трансдермални лекарства?(Отгорорът е:вси4ки тези химикали се абсорбират през кожата).
  6.Ако слънцето е толкова вредно защо тогава витаминът,произвеждат 4рез слън4евата светлина е,е толкова важен за хората?Защо хората са развили механизъм да произвеждат витамин по този на4ин,ако не трябва да стоим на слънце?
  7.Ако слънцето е толкова вредно,защо тогава всяко живо същество на Земята зависи от него?
  Ако решите да ползвате слънцезащитни кремове,избирайте само природни продукти,без нефтени химикали.Яжте малини,къпини,боровинки,моркови,спирулина и ще подпобогнете естествените защитни сили на кожата(необходими са около 30 дни,за да има ефект).

“Хелти нюз” ,в-к”Ле4ител”, брой 5-11 юли 2007



Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 12:57 от Omega

# 56
  • Мнения: 2 761
Ето тук са дали интересна алтернативна информация по различни въпроси.

http://gorichka.bg/index.php?p=47&l=1&id=308%20-%2045k

Много ми хареса това,понеже аз съм на същото мнение:
Цитат
Ще цитирам един мой много морски приятел, който се присмива ехидничко на плажуващите всяка година: „Толкова са погълнати от това да се мажат с плажно масло, че пропускат да се изкефят на морето, слънцето и всичко наоколо.“

# 57
  • Мнения: 793
Omega, аргументите ти за слънцето и против кремчетата звучат напълно логично  Peace Само не разбрах - и натуралните масла ли са противопоказни при продължително излгане на слънце?

# 58
  • Мнения: 4 414
aз имам много бяла и тънка кожа. за мен "хващането на тен" по принцип е обречено на неуспех, така че съм се отказала преди доста години. слънцезащитен крем не ползвам от 1-2 год., защото смятам, че повече вреди, отколкото помага. за детето изобщо не съм ползвала. просто не се изтипосвам на плажа в най-жарките часове, а иначе си ходя с шапка и обикновено с шал на раменете. да си призная не съм изгаряла.

# 59
  • Мнения: 2 818
Да отбележа, че и аз съм със светла кожа, имам лунички, трудно почернявам и трудно изгарям, просто не ме лови слънцето особено. Но и аз се пазя, като не излизам в обедните часове. На плажа стоим до максимум 11.30 и без това ми става твърде топло.

Общи условия

Активация на акаунт