Кошница за кола-от кога

  • 4 329
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 814
От деня на изписването.

# 31
  • Мнения: 4 784
На изписването от родилния дом го сложихме в кошница по пътя за вкъщи, защото ставаше дума за около 80км разстояние. Нашата кошница обаче беше от 0 до 9кг. Когато ми се струваше, че не му е удобно, слагах по една малка възглавничка под гръбчето му. От тогава най-редовно си я ползвахме, дори вкъщи много активно по стаите.

# 32
  • Мнения: 1 121
Ползваме кошницата от изписването. Вярно, че детето лежи вътре свито, но сигурността е далеч по-важна. С оглед на това не бива да се слагат никакви възглавници, пелени и пр. Ако главичката на бебето килва настрани, има специални възглавници, които се слагат около нея. Продават се в бебешките магазини.

# 33
  • Мнения: 5 393
От изписването. Задължително е бебето да се вози в кола с такава кошница. Те са предвидени точно за новородени и няма нужда от допълнителни възглавнички и т.н.Може да изглежда неудобно, но не е така.  

# 34
  • Мнения: 4 784
Възглавничката може да се постави така, че да не пречи на сигурността на детето. Разбира се че сигурността му е преди всичко.

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И ние от изписването сме с кошницата, отначало слагах пелена нагъната под гръбчето, но на 2-рата седмица вече я махнах.
И аз правех така първия път, но сега ще си я ползваме както си е, без пеленка - кошниците са си изчислени за новородено, така че - няма място за притеснение!  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 718
Нашата кошница беше 0-13кг и още от раждането сме я ползвали.

# 37
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
От самото начало Peace

# 38
  • Мнения: 1 170
Всъщност сега като се замисля, нашето столче е точно такова: от 0 до 18, само че синът ми го ползва от към 9-месечен. Истината е, че наистина изглежда неудобен за новородено newsm78 . Той си е като тези от категория 9+, с тази разлика, че има някакво легнало положение... Защо не си потърсиш от варианта кошница, който е за до 13кг? Има нескъпи такива Peace

# 39
  • Мнения: 804
Малко ме изненада тази тема. Ако въпроса е дали са удобни тези кошници за новородени - според мен не са. НО ако наистина въпроса е от кога ги ползваме: ами ако детето е желано НИКОГА не се качва в кола без кошница, а ако е нежелано просто го дайте за осиновяване, не е нужно да се претрепе, ако спрете внезапно примерно.

# 40
  • София
  • Мнения: 521
И на мен ми се струваше, че на беба и е адски неудобно, но с малка възглавничка беше по-добре. Иначе започнах да я слагам от първия месец.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 555
Ние до 2-3 месец някъде използвахме коша за новородено. Той има приспособления за монтиране в кола с коланите, освен това има вътрешни колани за бебето. Струваше ми се, че в столчето за кола и е страшно неудобно, свличаше се, беше свитичка и главичката и се килваше настрани. Ако кошът ни за новородено не ставаше за колата обаче щяхме да използваме столче. Все пак бебето трябва да е обезопасено.  Peace

Относно пелените, одеалцата и т.н. приспособления, които майките слагат под бебето в кошчето - нашия ортопед каза, че е много вредно!  Naughty

# 42
  • Мнения: 1 121
Възглавничката може да се постави така, че да не пречи на сигурността на детето. Разбира се че сигурността му е преди всичко.

И как става тоя номер? #Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 2 802
Ние ползвахме кошница за кола от 0 до 13 кг от деня, в който ни изписаха от родилния дом. Даже вкъщи спеше в нея (тя е тип люлка) докъм 3-4 меесец. И на мен в началото ми се струваше твърде дълбока за бебо, но щом и ортопеди я препоръчват няма защо да се притесняваме!  Peace

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато си я прибирахме от родилния дом. Значи на 5 дни.
След като те притеснява извивката, подложи малка кърма или пеленка. Кошниците от 0- са направени така, че да не натоварват кръстчето на бебето, така че няма какво да те притеснява извивката.


  Peace

Общи условия

Активация на акаунт