За модата- сандал с чорап

  • 9 907
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 395
 В последно време ми прави впечатление, че пролетно време масово жените започнаха да обуват сандали/ чехли с чорапи ....на мен винаги ми е било изключително грозно...и някак си селско Tired.....
Вие носите ли се така? А как реагирате ако видите подобна гледка?

Да уточня- говоря за такива ликряни чорапки..с памучни още не съм виждала Joy


Питам ви защото след два дни имам официален повод, на който ще бъда с изключително елегантна рокля, на която задължително и трябва чорапогащник, а обувките ми към роклята са с отвор отпред на пръстите...и сега съм в дилема- да сложа чорапогащник и да се притеснявам  цяла вечер, или да купя нови обувки и да остана без пари Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 481
Ох...незнам..много често вече виждам обути жени така.Не съм впечатлена,грозно ми е.... Rolling Eyes
Не бих обула отворени обувки отпред със чорап...но пък ако е официална рокля,не върви да си на бос крак..както се казва...

# 2
  • Мнения: 3 459
Тая тема вече сме я коментирали  Wink

# 3
  • Мнения: 395
Офф ама и аз съм една заблеяна......току що я видях темата....много съжалявам.
Моля да бъде изтрита  bouquet

# 4
  • Мнения: 15
здравей peonia!
интересен въпрос отвори - чехъли и чорапи. да ти кажа - можеш да обуеш чехъл с чорапогащник, но трябва да избегнеш да ти се виждат ограничителите. ако не са много отворени обувките, можеш да ги обуеш с чорап. а ако само отзад са отоврени - също. но не да си с чехлички и чорапи. по-затвворен сандал става.

# 5
  • Мнения: 27 524
Вие носите ли се така?
А как реагирате ако видите подобна гледка?

Не, не нося и не бих носила.  Stop
Как да реагирам? Да ида да я хлопна с дамската си чанта по главата ли?  Laughing

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вие носите ли се така?
А как реагирате ако видите подобна гледка?

Не, не нося и не бих носила.  Stop
Как да реагирам? Да ида да я хлопна с дамската си чанта по главата ли?  Laughing
Може и да я ритнеш.  Joy

# 7
  • Мнения: 4 447
Цитат
ликряни чорапки

 hahaha hahaha hahaha

# 8
  • Мнения: 1 081
И аз не се нося така, но знам, че по етикет този вариант е по-правилен, от колкото да се обуеш на бос крак!
Просто си вземи въпросните ликярни чорапки без ограничител на пръстите, и с цвета на кожата ти !  Peace

# 9
  • Мнения: 8 999
Нито нося, нито реагирам.
Аз съм демократ по душа - оставила съм ги да се обличат както им харесва.

На теб бих препоръчала да си купиш нови обувки, защото явно темата те яде и мира няма да ти дава това, че си с чорап и сандал.

Честно казано, не знам какво казва етикецията по този въпрос /за сандалите и чорапите/, но със сигурност не одобрява /етикецията/ официална рокля и голи крака.

# 10
  • Мнения: 27 524
Честно казано, не знам какво казва етикецията по този въпрос /за сандалите и чорапите/, но със сигурност не одобрява /етикецията/ официална рокля и голи крака.

Така е, но то май тази, строгата етикеция, не одобрява и сандалите  Grinning

# 11
  • Мнения: 4 435
Пък и вървим по улиците,а не сме на бал при Кралицата ,че да спазвам такива етикети.Предпочитам да съм извън него.Сандал с чорапи не слагам,каквото и ще да стане.И не мисля,че е на мода,всяка пролет е пълна с такива жени. Sick

# 12
  • софия
  • Мнения: 2 140
Не се нося така. NaughtyНе ми допада тази мода определено.Но всеки може да си ходи, както си се харесва.

# 13
  • Мнения: 1 289
Със сигурност не бих си сложила сандал с чорап hahaha
Досега на улицата не съм виждала, но даваха някакво "светско" събитие по "Горещо", на което Камелия беше с черни сандали с тънки каишки и със сини чорапки с къдрав завършек... и тогава се запитах кво става?! ooooh!

# 14
  • Мнения: 2 388
... а обувките ми към роклята са с отвор отпред на пръстите...и сега съм в дилема- да сложа чорапогащник и да се притеснявам  цяла вечер, или да купя нови обувки и да остана без пари Rolling Eyes
Вземи си от тези, които са безшевни отпред и без ограничител, стои добре. Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 38 596
Аз пък оня ден си сложих такива без ограничител на обувки с отрит пръст.
Според мен бива като за такива обувки, които не са баш сандали.
А цветен чорап и сандал  е много щуро и сладко, но ми е по-тийн мода.

# 16
  • Мнения: 649
Такава мода няма!!! На тия жени които носят така сандал с чорап им се казва една много точна думичка, която няма да споменавам! Само защо ги гледате и им се впечатлявате!

# 17
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
.....И не мисля,че е на мода,всяка пролет е пълна с такива жени. Sick

На мода е, даже са пуснали много разновидности на чорапи и чорапогащници за сандали. Става въпрос за такива без пръсъи или без цяло ходило, има ги в севъзможни цветове и десени.

А, аз лично слагам чорап само на затворени обувки само с дупка отпред(но това не са сандали  Wink) Харесват някои комбинации на сандали с подходящи чорапи, но едва ли ще се обуя така  Thinking

# 18
  • Мнения: 5 647


Това някаква нова мода чорапи ли са?

# 19
  • Мнения: 619
.....И не мисля,че е на мода,всяка пролет е пълна с такива жени. Sick

На мода е, даже са пуснали много разновидности на чорапи и чорапогащници за сандали. Става въпрос за такива без пръсъи или без цяло ходило, има ги в севъзможни цветове и десени.

А, аз лично слагам чорап само на затворени обувки само с дупка отпред(но това не са сандали  Wink) Харесват някои комбинации на сандали с подходящи чорапи, но едва ли ще се обуя така  Thinking
Peace

# 20
  • Мнения: 4 447


Това някаква нова мода чорапи ли са?

И аз т'ва се опитвам да разбера.  Thinking

# 21
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672


Това някаква нова мода чорапи ли са?

И аз т'ва се опитвам да разбера.  Thinking

Чорапи с ликра  Thinking   

# 22
  • Мнения: 2 388


Това някаква нова мода чорапи ли са?

И аз т'ва се опитвам да разбера.  Thinking
Аз се сещам само за стандартни чорапки с голям % ликра, които стоят много лъскави. Simple Smile
Ама може да са някакви други. newsm78

# 23
  • Мнения: 5 647
Аз се сещам само за стандартни чорапки с голям % ликра, които стоят много лъскави. Simple Smile
Ама може да са някакви други. newsm78

Лъскавината не идва от големия % ликра.  Peace

Стана ми смешно определението "ликряни", защото преди време чух и за "силонови" чорапки....Хора всякакви.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 596
В случая е по-добре такива с по-малък % ликра, които седят като коприна и не се забелязват.

# 25
  • Мнения: 2 388

Лъскавината не идва от големия % ликра.  Peace

Стана ми смешно определението "ликряни", защото преди време чух и за "силонови" чорапки....Хора всякакви.
Аз само обясних как си ги представям. Simple Smile За "силонови" и аз съм чувала. Ама май бяха някакви по-други. newsm78

# 26
  • Мнения: 5 647
В случая е по-добре такива с по-малък % ликра, които седят като коприна и не се забелязват.

Както лъскавината, така и дебелината не се определят от % ликра.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 38 596
В случая е по-добре такива с по-малък % ликра, които седят като коприна и не се забелязват.

Както лъскавината, така и дебелината не се определят от % ликра.  Peace

Да бе да.
А тогава защо 15 den са като коприна
20 den са по-плътни, но прозрачни,
a 40 den са зимни?

# 28
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Аз знам, че с den се отразява плътността, а не лъскавината.  newsm78

# 29
  • Мнения: 5 647
В случая е по-добре такива с по-малък % ликра, които седят като коприна и не се забелязват.

Както лъскавината, така и дебелината не се определят от % ликра.  Peace

Да бе да.
А тогава защо 15 den са като коприна
20 den са по-плътни, но прозрачни,
a 40 den са зимни?

Не бе не.
Защото дебелината на преждата е различна. Знаеш ли ликрата какво е? Гума. И ако следваме логиката ти, то чорапи 40 den ще приличат на маркуч и няма да стават за носене.

# 30
  • Мнения: 5 647
Аз знам, че с den се отразява плътността, а не лъскавината.  newsm78

Именно.

# 31
  • Мнения: 1 354
Мнението ми за тоза нова мода е негативно.
Никога не съм носила,не ми харесва,няма и да нося.
Като съм с чорап съм с обувка,като съм със сандали-боса.
Иначе лично на мен ми се губи точното предназначение на обувката.
Намесата на етикета е абсурдна,защото все пак в нашата страна такова понятие не същестува или ако някъде го има,то често става за смях от неукия народ по нашия край.

Моя съученичка беше дошла на снимките за албума (абитуриентка съм)със сандали и чорапи.
Когато директно я попитах в лицето как е могла да дойде като някоя селянка-тя ми каза,че въобще не и пука,пък и то не си личало. Sick
Ами.....no comment.

# 32
  • Мнения: 13
[
Когато директно я попитах в лицето как е могла да дойде като някоя селянка-тя ми каза,че въобще не и пука,пък и то не си личало. Sick
Ами.....no comment.

newsm78  hahaha Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 30
Mного е селско с чорапки и сандалки  Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 2 062
Разни моди, разни идеали. Всеки да си ходи както му харесва и се чувства удобно. Виждала съм и в много западни страни разни девойки да се обуват така. Щом си се харесват на мен какво ми е?

# 35
  • Мнения: 4 447
Аз знам, че с den се отразява плътността, а не лъскавината.  newsm78

Лъскавината идва от ликрата.
Дебелината от ден-а.

# 36
  • Мнения: 5 103
слагам мрежа - чорап, ако е отворена обувката малко от пред.

# 37
  • Мнения: 2 388
слагам мрежа - чорап, ако е отворена обувката малко от пред.
Така ми изглежда секси. Peace

# 38
  • Мнения: 2 978
Не знам дали е селско...но гледам, че и по списанията го има.
Всякакви разновидности съм виждала.....Аз лично за сега не смея да се пробвам! Wink

# 39
  • Мнения: 5 103
слагам мрежа - чорап, ако е отворена обувката малко от пред.
Така ми изглежда секси. Peace
И на мене Peace

# 40
  • Мнения: 5 647
Аз знам, че с den се отразява плътността, а не лъскавината.  newsm78

Лъскавината идва от ликрата.
Дебелината от ден-а.

И лъскавината, и дебелината са от преждата.  Peace

# 41
  • Мнения: 1 234
Оня ден видях едно момиче така-черни обувки с отворени пръсти и розови чорапи-е,не памучни,но доста плътни все пак.Ми какво да кажа - Sick грозно ми е.Мода или не,нищо няма да ме накара да тръгна по улиците така Naughty

# 42
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не .... Naughty,за мен е грозно и даже налудничаво..... Crazy

# 43
  • Мнения: 750
Не слагай чорпоГъзниК Mr. Green,ще си като селянка!

# 44
  • Berlin
  • Мнения: 11 272
моите обувки са отворени отпред (пръста се вижда), а отзад също леко отворени.. еми мисля да ги нося с чорапогащник, защото още ми е студено.Blush дано не отнеса някоя чанта някъде. Mr. Green

# 45
  • Мнения: 5 173
А аз какво видях в университета...
1 момиче си беше обуло летните сандалки, отпред на пръстите само с 1 каишка (мн отворени) и с чорапи, ама толкова бежево тъмно , та чак кафяво. Много грозна гладка

# 46
  • Мнения: 1 234
дано не отнеса някоя чанта някъде. Mr. Green
hahaha  rotfImao rotfImbo

# 47
  • Berlin
  • Мнения: 11 272
ми сигурно покрай затоплянето си е прибрало зимните обувки в родния град.. и то като задуха тия дни, кво да обуе. Mr. Green е, наистина сандали с чорап няма да обуя. макар че съм голям фен на чорапите, нося си ги  под кецовете.

# 48
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Спомням си годините от детството и ученическия период сандали с чорапи носеха само хората с психични отклонения,от далеч се забелязваха,сега пък било модерно. hahaha Joy Joy Joy

# 49
  • Berlin
  • Мнения: 11 272
аа, лятото по морето се пълни с туристи с бели чорапи и сандали, предимно мъже.

# 50
  • Мнения: 5 173
А аз какво видях онзи ден... 1 момиче, в ТХВП-то учи. Обута със 7/8 дънки, ликряни чорапки и онези обувки, дето са като галоши. Ужасна гледка

# 51
  • Мнения: 6 164
Точно това обсъждахме с приятелка, защото в последния бр. на Ел има снимки с тези фешънските обувки сега, където има само една дупчица отвор и манекенките са с чорапи. Но и обувката е доста затворена, с пета, отстрани, реално няма отвор, освен този отпред и на бос крак в жегата, добре ще залепне /буквално/ Simple Smile . Явно е мода, особено ако са розови, червени и пр. Аз лично не съм изправената пред дилемата дали да нося, защото нямам такива, няма и да си купя. Mr. Green Иначе не ме дразни, но зависи много каква е обувката, какъв е чорапа, колко е голям отвора... ей такива неща.

п.п. Стига с тези ликряни чорапки бре. Joy

# 52
  • Мнения: X
И без това не са ми по сърце този тип чорапки, та дойде ли време за сандалки и през ум не ми минава за такива комбинации. Джляпам си боса и хич не ме е грижа каква била модата, и без това улиците у наше село не могат да се сравнят изоПШТо с моден подиум Sunglasses

# 53
# 54
  • Мнения: X
Това Калина ли беше? А попът да не би да е жена Shocked

# 55
  • Мнения: 764
Не виждам нещо грозно в тази снимка.Калина съвсем нормално си е обула чорапогащник,то остава да тръгне боса в официални обувки като селянка.
И естествено,че е страхотно и много модерно да се носят сандали с шарени и дебели чорапи.

# 56
  • Мнения: 9 865
Нося сандали с чорапи от миналата година, модерно, изчанчено и ме кефи, адски ме кефи.
Само селякът се бои да не го вземат за селяк.

# 57
  • Мнения: 3 830
Само селякът се бои да не го вземат за селяк.

 Joy hahaha Joy
Има много истина в това Peace

# 58
  • Мнения: 5 647
Не виждам нещо грозно в тази снимка.Калина съвсем нормално си е обула чорапогащник,то остава да тръгне боса в официални обувки като селянка.
И естествено,че е страхотно и много модерно да се носят сандали с шарени и дебели чорапи.

Цветът на чорапогащите не ми допада.

# 59
  • Мнения: 1 179
На мен ми е грозно и никога не бих обула.

# 60
  • Мнения: 3 830
Не виждам нещо грозно в тази снимка.Калина съвсем нормално си е обула чорапогащник,то остава да тръгне боса в официални обувки като селянка.
И естествено,че е страхотно и много модерно да се носят сандали с шарени и дебели чорапи.

Цветът на чорапогащите не ми допада.

Бих казала, че Калина се е облякла и обула в отлична комбинация. Не стои грозно, дори напротив- стои мн елегантно и няма нищо грозновато (говоря специално за тази комбинация от снимката).
Случва се да има и сполучливи комбинации, а понякога направо отвратителни.

# 61
  • Мнения: 4 784
Един от малкото пъти, в които ми допада как е облечена княгинята..

# 62
  • Мнения: 639
Нося обувките си с отворени пръсти с чорапки/финни телесни на цвят/,когато съм с панталон.Когато ги нося с клин 7/8 или 3/4 и пола,обувам чорапки къси,плътни,шарени или мрежа,зависи от другите дрехи.Стои страхотно,закачливо,интересно.Обожавам странните комбинации и намек за собствен стил в съчетание с модни акценти.Точно тази мода позволява това.

# 63
  • Мнения: X
Отивам да намеря на баба терлиците. Мисля,че чудесно ще си паснат с джапанките на моя медуньос Hug

# 64
  • Варна
  • Мнения: 535
Дайте сега да уточним кое е сандал. Ако говорим за това което е само с няколко каишки...нееее, чорапчета никога. Но ако говорим за така модерните сега обувки с отворени само пръстчета....естествено, че с чорап все още. Представете си картинка...сако, риза, панталон, такива обувки и две голи пръстчета се подават от там  Mr. Green...ами някак си не ми се вързва....все още не толкова топло за голи крака, пък и не изглежда изобщо елегантно на да кажем официален костюм

# 65
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Стигам до извода ,че някой бъркат понятието за сандал и обувка.... Laughing

# 66
  • Berlin
  • Мнения: 11 272
мхм, аз казах, че обувка с чорапогащник ще си нося (нещо като bubuto), ама сандал с чорап - не. аз в темата за обувките споменах, ама и тука да кажа, че моделите на чорапи все със сандали са обути. в сайта на pompea например.

# 67
  • Мнения: 289
Аз лично никога не бих обула чорапи с отворени отпред обувки  Peace

# 68
  • Мнения: 395
Леле човек може да изпадне в когнитивен дисонанс след пускане на тема във форума Joy...
Сега порчетох колко обстойно сте коментирали почти всяка дума в поста ми.
Хайде сега да се уточня. Първо от 10 години се занимавам професионално с дамски чорапи и чорапогащници....напълно съм наясно с дениери, проценти еластан, полиамид, памук и такива неща. Използвах съчетанието "ликряни чорапки" защото по мои наблюдения това е най-широко използваният термин за този вид чорапки...или поне в средите на производители и доставчици....но след като компетнетните дами се изказаха, че не се казва така...ок- ще ги наричаме както ви душа иска Simple Smile

Благодаря на всички за мненията и предложенията- вече си реших проблема. Ще съм с 15 den, без ограничител на пръстите, с натурален/телесен/бежов( на кой както му харесва да го нарича) цвят.

Имах нужда от сондаж на мнения по въпроса, защото наистина не знаех как да постъпя, но след като видях, че и княгиня Калина е с отворени обувки и с чорапогащник- вече се чувствам по-уверена Joy

# 69
  • Варна
  • Мнения: 355
Честно казано, на мен тази комбинация ми изглеждали и да доста грозна (сандали + чорапи). Не бих се спретнала така, независимо от етикецията. Предпочитам да се чувствам добре и да не се притеснявам за чорапките си, мисълта, че спазвам етикенцията и изглеждам смешно и некрасиво не ме устройва.

Но това си е моето мнение, смятам, че всеки трябва да носи това, с което се чувства  комфортно. 4470

# 70
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хубаво,вземи си смени заглавието на темата.....,иначе можем да си пишем празни приказки  до безкрай.....Нали не смяташ,че Калина е със сандали или пък тези обувки би ги обула с чорапки? hahaha Joy Joy Joy

# 71
  • Варна
  • Мнения: 472
Това което е обула Калина са обувки !!!
Нали няма някой, който да твърди, че това са сандали   #Crazy

Та, такива обувки сериозно ли бихте носили на бос крак  newsm78

Има варианти с отворени по подобен начин отпред, само че с тази разлика че отзад /а може и отстрани/ също са отворени. Това вече наистина може да се нарече сандал, и определено се носи на бос крак! / за по-ексцентричните и с къси чорапки  Peace /

# 72
  • София
  • Мнения: 2 381
Не нося. Иначе тези сандалки ми харесват - дето са с малко отворче отпред. Ама, са ми много чепати ходилата, та не мога да нося точно такива.  Thinking

# 73
  • Мнения: X
Това което е обула Калина са обувки !!!
Хименно!

# 74
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Авторката дали е на ясно вече ,че Калина е с обувки,а не със сандали? Thinking

# 75
  • Мнения: 337
Така , а  на мен не ми стан ясно друго ...
За някаква мода наистина ли говорим , или просто си обсъждате по-зиморничавите , които си носят сандалите с чорапи Grinning

# 76
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 hahaha Joy Joy JoyЗа мода....

# 77
  • Мнения: 9 865

За мен модата е това отгоре.
Това отдолу е смущаващо.

# 78
  • Мнения: 337
Ако това е модата , това първото много ми хареса  макар , че е много важно с какво облекло ще се съчетае по-нагоре , защото , колкото и добре да изглежда на картинката , с неподходящ тоалет би стояло смешно , че и грозно.
За второто ... #2gunfire

# 79
  • Мнения: 1 289

За мен модата е това отгоре.
Това отдолу е смущаващо.


За мен и двете са смущаващи hahaha

# 80
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ООО не , не ми допада

# 81
  • Мнения: 3 622

И на мен  Peace

# 82
  • Мнения: 66
Според мен ако сега тръгнеш с отворена обувка на бос крак в това време/с връхна дреха /,ще изглеждаш смешно не -гротескно!!
Босият крак предполага по-леко облекло стилно -небрежно/кежуал/
Ако случаят е официален краката са обути и пръсти не се виждат задължително-носят се затворени обувки...
Това е мое мнение...

# 83
# 84
  • Мнения: 7 430
Обувала съм  Blush даже скоро сложих и дебел чорап с отворена обувка....и за мен никак не бе грозно Joy

# 85
# 86
  • Мнения: 2 386
Много ми харесва. Но не с найлон от 1 лев (нищо притив цената и чорапите, така ми е най-лесно да ги обясня)и сандалки с пеперуди, примерно.  Naughty Плътен чорап в ярък цвят с обувки с леко груб ток е..  Heart Eyes Днес дори съм в синьо-зелената гама и чорапите ми са плътни, преливащи се цветове на обувка с деколте.

# 87
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144

Тук не говори ме кой е селянин и кой не , обсъждаме дали ни допада или не  Hug
Освен това около 80% от нещата, които се показват на такива ревюта /висша мода/ не се използват масово

# 88
  • Мнения: 281
Тук не говори ме кой е селянин и кой не , обсъждаме дали ни допада или не  Hug
Освен това около 80% от нещата, които се показват на такива ревюта /висша мода/ не се използват масово

Това е прет-а-порте, не висша мода.

# 89
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Тук не говори ме кой е селянин и кой не , обсъждаме дали ни допада или не  Hug
Освен това около 80% от нещата, които се показват на такива ревюта /висша мода/ не се използват масово

Това е прет-а-порте, не висша мода.

Даже не съм погледнала какво е   Hug  Дори да е така .......... поддържам казаното до тук  Hug
Темата е дали ни допада , а не кой е селянин и кой не ..............................или може би бъркам  Rolling Eyes

# 90
  • Мнения: X
абе важното е да не си плешив, инак нема страшно Wink

# 91
  • Мнения: 405
абе важното е да не си плешив, инак нема страшно Wink
smile3532


Sandals with socks forever  Mr. Green





Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 15:53 от Госпо'ица Слухаркова

# 92
  • Мнения: 2 978
Тук не говори ме кой е селянин и кой не , обсъждаме дали ни допада или не  Hug
Освен това около 80% от нещата, които се показват на такива ревюта /висша мода/ не се използват масово

Тук, не говори ме, но по- горе, само това си пише ме Laughing

# 93
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144

 Joy Joy Е това ако не е осмиване на тази модна тенденция ...................здраве му кажи  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 405

 Joy Joy Е това ако не е осмиване на тази модна тенденция ...................здраве му кажи  Simple Smile

  ..тънка е границата..   Laughing  зависи кой как го види Joy

# 95
  • Мнения: 1 111
Добре де, а официална рокля с обувки как я виждате без чорап на бос крак. newsm78

# 96
  • Мнения: 1 289
Сандал с чорап е също толкова гадно, колкото да си сложиш зимен ботуш на босо. Изобщо замисълът на самата обувка - наречена сандал, е да се носи на босо, защото е лятна. Т.е. ако ти е нужно да слагаш чорап, понеже ти е студено - нормално е да сложиш затворена обувка. Всеки знае, че модата по ревютата 90% не става за носене. Но разбира се всеки си има вкус, макар и кофти.

Добре де, а официална рокля с обувки как я виждате без чорап на бос крак. newsm78

Еми като си с официална рокля няма да слагаш сандали с пръсти, ще сложиш  нещо такова
Можеш да си елегантна и без чорапогащик с нещо подобно
Късите чорапки не ги и коментирам.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 684
....
Добре де, а официална рокля с обувки как я виждате без чорап на бос крак. newsm78

Еми като си с официална рокля няма да слагаш сандали с пръсти, ще сложиш  нещо такова
Можеш да си елегантна и без чорапогащик с нещо подобно
Късите чорапки не ги и коментирам.
Напълно те подкрепям- сандал единственно със затворени пръсти си позволявам да нося с чорап, така ми харесва на мен и може да се каже че не се интересувам модно ли е или не...
Но всеки си има вкус....

# 98
  • Мнения: 764
Показаните модели на Валентино са супер,а и тенденцията е такава и то не само при него,а и при почти всички останали дизайнери.И не мога да разбера с какво самочувствие на модни експерти раздавате мнения.Има си хора,които създават модата,хора с истински вкус към красивото, и тя е страхотна всеки сезон.А това,че не всеки има усета и афинитета към модата и не може да се облича модерно,в случая дебел чорап и елегантен сандал,си е негов проблем.

# 99
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
А това,че не всеки има усета и афинитета към модата и не може да се облича модерно,в случая дебел чорап и елегантен сандал,си е негов проблем.

Оп , оп , оп ,по спокойно  Simple Smile
Това , че на някой не му харесва даден стил , не означава , че няма усет или афинитет към модата  Hug
Да не говори ме, че това изобщо не е стил и ще се задържи няколко месеца докато класиката си е класика - тя е вечна  Simple Smile

# 100
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Айде сега, това също е на Валентино, айде кажете че това са най-яките аксесоари, които сте виждали.  Laughing

# 101
  • Мнения: 1 174
Ей, пак ще се изпокарате! Laughing

Лично за себе си, не бих обула тънък чорап  и елегантни сандали с открити пръсти , защото не ми е в стила, а и не би ми било удобно (май голямо хлъзгане ще пада, ако има и ток). Но има случаи, в които етикетът изисква към облеклото и обувката, дори отворена отпред, да се сложи и чорапогащник...
Моделите, посочени от Мариа Лу за мен са прекрасни, друг е въпросът, че не бих ползвала черно. Wink
Иначе...редовно си нося сандали, но закрити, с плътен чоапогащник - изключително добре се чувствам така!А и ми е красивичко! Simple Smile

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 00:23 от ive

# 102
  • Мнения: 1 885
Оня ден си обух едни обувки със съвсем малко отворени пръсти (иначе целите затворени) и плътен черен чорапогащник   Laughing
Малко странно ме гледаха ама като знаех, че и моделите на Валентино се кълчат така, ми беше по-леко  Mr. Green

# 103
  • Мнения: 281

Според мен, това не е на Валентино.

Извинявам се за спама.

# 104
  • Мнения: 9 991
Не мисля че е грозно ако са чорапи от ликра, не че нося, ама аз и обувки с токчета не слагам , виждала съм , за мен не е грозно, виждала съм с памучни чорапи , това вече не ми харесва. Ако сандалите ти са с отворени пръсти , чорапогащника трябва да е без ръбове на пръстите и мисля телесен цвят.Даже някъде май бях чела че задължително ако си с официална рокля да си с чорапогащник.

# 105
# 106
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144

Ми и те като нас - стадо - като започне един и всички след него  Joy

# 107
  • Мнения: 1 111
 Е и какво сега, ще кажете че е грозно ли?

# 108
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Е и какво сега, ще кажете че е грозно ли?

Аз вече споделих...............това , че е временна да я наречем модна тенденция не може да промени мнението ми  Hug

# 109
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е и какво сега, ще кажете че е грозно ли?
Много грозно. Нашенските циганки ходят така.

# 110
  • Мнения: 1 111
 Шегуваш се, нали?

# 111
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Даже никак. Може да е супер актуално, но не ми е естетично.

# 112
  • Мнения: 423
Оня ден си обух едни обувки със съвсем малко отворени пръсти (иначе целите затворени) и плътен черен чорапогащник   Laughing
Малко странно ме гледаха ама като знаех, че и моделите на Валентино се кълчат така, ми беше по-леко  Mr. Green
Точно така ходя напоследък и аз и трябва да ви кажа, че никак не стои зле!  bowuu

# 113
  • Мнения: 2 229
Е и какво сега, ще кажете че е грозно ли?

Ами пак не ми харесва.
Като е Валентино или някое друго "име", изведнъж да кажа "аааа е щом е така - ок, вече много ми харесва и от утре тръгвам така!!!" ли??

# 114
  • Мнения: 1 174
Даже никак. Може да е супер актуално, но не ми е естетично.

Добре, не ви е естетично, а харесва ли ви под потник да се виждат презрамки на сутиен?За мен подобна гледка е не само грозна а ми и някак нечистоплътна, но е масова!Особено, когато материята на бельото е два-три пъти по-дебела от тази на потничето!Виждали ли сте пръстени, часовници и др. върху ръкавици?И това ли не приемате?
Май на някои хора пак трябва да им се върнат униформите! Wink

# 115
  • Мнения: 366
Аз лично не съм носила и незнам някога дали ще нося. Но тенденциите в модата се менят и нещо, което преди се е смятало за недопустимо, сега се приема за нормално. Например преди 15-20 г само селянките ходеха с дънки и висок ток, а сега всички ходят така.

# 116
  • Мнения: X
Например преди 15-20 г само селянките ходеха с дънки и висок ток, а сега всички ходят така.
хм,... newsm78

# 117
  • София
  • Мнения: 357
Даже никак. Може да е супер актуално, но не ми е естетично.

Добре, не ви е естетично, а харесва ли ви под потник да се виждат презрамки на сутиен?За мен подобна гледка е не само грозна а ми и някак нечистоплътна, но е масова!Особено, когато материята на бельото е два-три пъти по-дебела от тази на потничето!Виждали ли сте пръстени, часовници и др. върху ръкавици?И това ли не приемате?
Май на някои хора пак трябва да им се върнат униформите! Wink
smile3501

# 118
  • Мнения: 2 448
Типични сандали не съм носила с чорап, но чехли със затворени пръсти да. Ако става дума за рокля и времето изисква чорапогащник, не знам изобщо как ще сложа толкова отворени сандали. За мен те са за доста по топло време. Може единствено обувка отворена леко отпред, сега напоследък има много такива модели и не стоят лошо с чорап. А за тези примери от ревютата, там се показват доста шантави работи, които не са за всекидневна употреба и мисля, че трябва доста да се внимава да се облече или обуе нещо само заради това, че е видяно на ревю. Но всеки сам си преценява доколко и как да се съобразява с модата изобщо.

# 119
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Например преди 15-20 г само селянките ходеха с дънки и висок ток, а сега всички ходят така.
хм,... newsm78

Да , така беше , съгласна съм , но моделите бяха различни  Hug

# 120
  • Мнения: 2 448
Например преди 15-20 г само селянките ходеха с дънки и висок ток, а сега всички ходят така.
хм,... newsm78

Да , така беше , съгласна съм , но моделите бяха различни  Hug
Шалварки с басти и тесни на глезена. Пристегнати с колани на кръста, жестоки времена бяха.  Joy Joy Joy

# 121
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Даже никак. Може да е супер актуално, но не ми е естетично.

Добре, не ви е естетично, а харесва ли ви под потник да се виждат презрамки на сутиен?За мен подобна гледка е не само грозна а ми и някак нечистоплътна, но е масова!Особено, когато материята на бельото е два-три пъти по-дебела от тази на потничето!Виждали ли сте пръстени, часовници и др. върху ръкавици?И това ли не приемате?
Май на някои хора пак трябва да им се върнат униформите! Wink
Човек не може ли да изкаже мнение?... Ето че и ти си призна, че нещо масово не ти харесва. Тогава какво изобщо коментираме?! Няма да ме убедиш, че сандал с чорап е готина комбинация, но не е и нужно- всеки ходи така, както се харесва. А относно униформите- нямам нищо против, но лично аз няма къде да нося такава.

# 122
  • Мнения: 1 174
Рени, разбира се, че може Wink и в крайна сметка всеки си изказва мнение! Simple Smile
С примера за ръкавиците исках само да подсетя, че по същият начин стоят нещата, само че на крак! Simple Smile
Репликирах те, защото заявката ти "не ми е естетично"  ме провокоира и саммо исках да погледнеш от друга страна..., с най-добри чувства. Simple Smile
Модата се върти в годините и днес харесваме нещо, което утре не би ни допаднало, но има класически съчетания и изисквания в облеклото, които не измисляме аз, ти и още 100 човека.Наричат се "етикет" и се налагат, когато трябва да бъдем представителни, на официално събитие или др.(Доколкото си спомням, авторката щеше да ходи на сватба...вече е ходила, де).
Не харесвам потници върху дебели, прозиращи материи сутиени, които си личат от далече, не защото са масови, а защото са проява на мноого лош вкус.
И пак казвам, че не искам да те убеждавам, а си има правила, които са много преди Валентино, Армани или който и да било друг водещ дизайнер.Същите тези хора са учили по тези правила.


Не бих употребила определение като "готин" за никакви комбинации и за нищо.

# 123
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ок, разбрахме се- всеки се носи както му харесва Peace
За мен класика е комбинацията от чорапогащник със затворени обувки или ботуши. Подаването на пръстите на краката не ми се вижда елегантно. Но пак казвам- това си е мое мнение.

# 124
  • Мнения: 1 447
На мен лично не ми харесва чорап с чехла,или сандал и не нося,но явно има жени които им харесва.
Затова кой както се харесва така ходи нали затова сме различни хора

# 125
  • Мнения: 366
Нещо друго искам да отбележа. Дали стои добре или не, зависи от това кои ходи така. Ако е някоя посредствена женица, е израз на лош вкус. Но ако е готина мацка, това вече е друга работа.  Wink

# 126
  • Мнения: 3 219
Не ми харесва.

# 127
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И на мен неми харесва,но все пак.....разни хора-разни идеали  Peace

# 128
  • Мнения: 1 289
Даже никак. Може да е супер актуално, но не ми е естетично.

Добре, не ви е естетично, а харесва ли ви под потник да се виждат презрамки на сутиен?За мен подобна гледка е не само грозна а ми и някак нечистоплътна, но е масова!Особено, когато материята на бельото е два-три пъти по-дебела от тази на потничето!
Да ти кажа зависи от потника, от презрамките на сутиена. Някои сутиени са със супер красиви презрамки, които съчетани в правилния потник, изглежда супер секси. Естествено и аз не одобрявам грубото и неестетичното. Но според мене всичко си зависи от комбинацията.  За мен по-нечистоплътно изглеждат силиконовите презрамки, които освен, че се впиват много грозно, също и пожълтяват до кафяво - и доста често съм виждала 'дами' с такива, при което съм оставала в потрес.

# 129
  • Мнения: 686
Не ми харесва да ходя така. Въпреки, че една колежка се опитва да ме убеди, колко било хубаво и модерно.

# 130
  • Мнения: 1 174
Ок, разбрахме се- всеки се носи както му харесва Peace
За мен класика е комбинацията от чорапогащник със затворени обувки или ботуши. Подаването на пръстите на краката не ми се вижда елегантно. Но пак казвам- това си е мое мнение.

Така е! Simple Smile
Е, сега вече ще си призная  Wink нещо, защото май не става много ясно от писаното от мен - през цялото време имах предвид чорапогащник (някъде съм писала чорап).

# 131
  • Мнения: 136
Даже никак. Може да е супер актуално, но не ми е естетично.

Добре, не ви е естетично, а харесва ли ви под потник да се виждат презрамки на сутиен?За мен подобна гледка е не само грозна а ми и някак нечистоплътна, но е масова!Особено, когато материята на бельото е два-три пъти по-дебела от тази на потничето!
Да ти кажа зависи от потника, от презрамките на сутиена. Някои сутиени са със супер красиви презрамки, които съчетани в правилния потник, изглежда супер секси. Естествено и аз не одобрявам грубото и неестетичното. Но според мене всичко си зависи от комбинацията.  За мен по-нечистоплътно изглеждат силиконовите презрамки, които освен, че се впиват много грозно, също и пожълтяват до кафяво - и доста често съм виждала 'дами' с такива, при което съм оставала в потрес.
И аз мисля, че зависи от комбинациято на потника и презрамките на сутиена. Подходящ за бюста сутиен с красиви презрамки, съчетан с подходящ потник изглежда секси.

# 132
  • Мнения: 1 941
Не мога да се сетя в момента да има нещо по - шикозно от сандали с чорапогащник/чорап. Аз лично предпочитам да бъдат фини, за да се вижда под тях педикюра. Уауууу страшно секси стои ...
 

Общи условия

Активация на акаунт