За първи път на детска ясла

  • 9 650
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Всичко, така или иначе, опира до самото дете. Моят син все още плаче някоя сутрин, когато не се е наспал, но в момента, в който изчезна от погледа му, нещата придобивали коренно различен вид. А ходи на ясла вече 8 месеца. Даже ми се е налагало да го оставям на баба му, с която живеем и с която е отраснал, но пак плаче за мен, докато не изчезна от погледа му.
Говорех му в началото, че там е много интересно, че ще си играе с много деца, но той си иска при мен. Обича да е сред възрастни, а не сред деца. Дори лелките от яслата ми казват, че предпочитал да ходи напред назад с тях, отколкото да играе с децата.
Няма универсално средство за това. Въпрос на характер.

# 16
  • Мнения: 1 447
Дано детето ти да свикне бързо.При нас проблема беше около месец,но след това като свикна искаше и в събота да я водя.Аз обяснявам,че събота е почивен ден тя се тръшка и ми казва искам при децата.Много зависи и какъв е персонала в яслата лично аз бях доволна от нашата.

# 17
  • Мнения: 63
Здравейте, днес  се състоя първия ден !!!
Заведох го в 8.30 и влезе като хала и започна да иска играчките, докато говоря с госпожата в съседната стая той играеше ... в 8.35 като тръгвах го видях залепен отвътрешната страна на матирано стъкло и нарежда и плаче ... в 9.50 ми се обадиха да ида да си го взема - не беше хапнал, плаче и се жалва / на 1 г.11 мвс. , но говори много /  и беше повърнал малкото мляко което му бях занесла да пие ...
И само повтаря как му казвали " Не плачеш, не плачеш ... "

уф...

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
нещо много бързо са ти се обадили, при нас беше за по половин ден в началото

# 19
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
и аз ще следя темата.Предполагам че бързо ще свикне с децата,но ме притеснява,че тук в яслите не слагат децата да спят на обяд.А той спи по 3 часа всеки ден.

# 20
  • Мнения: 2 035
Здравейте, днес  се състоя първия ден !!!
Заведох го в 8.30 и влезе като хала и започна да иска играчките, докато говоря с госпожата в съседната стая той играеше ... в 8.35 като тръгвах го видях залепен отвътрешната страна на матирано стъкло и нарежда и плаче ... в 9.50 ми се обадиха да ида да си го взема - не беше хапнал, плаче и се жалва / на 1 г.11 мвс. , но говори много /  и беше повърнал малкото мляко което му бях занесла да пие ...
И само повтаря как му казвали " Не плачеш, не плачеш ... "

уф...

Оххх душица, дано бързо му мине и не плачка вече  Praynig

# 21
  • Мнения: 63
За пореден път - човешкият фактор ... се оказва решаващ ...
Днес беше втория ден и друга госпожа, която е положила усилие да си поговори с него, за да се почувства сигурен, да го похвали, да го "залъже" ... и детето си тръгна след като само беше обядвало - усмихнато Simple Smile))
 Hug
 newsm17 дано всичко да е ок - занапред  lalalala

Прочетох вчера разни съвети на специалисти и изпробвахме един днес - детенце отиде в яслата с любимата си книжка !

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Учудвам се, че от детската ясла не са те посъветвали детето в началото да вземе със себе си любимата си играчка. Децата се чувстват сигурни у дома си. Когато имат до себе си някой любим предмет обикновено, като им стане мъчно си го гушкат и намират утеха в него. Дъщеря ми тръгна на детска ясла на 1 год. и 5 месеца. Групата я откриваха за първи път и всички деца бяха нови, а тя беше най - малката. Всяко дете по различен начин преживява раздялата с близките си хора. Адаптацията към новата обстановка е индивидуална. Много е важно ти да не се притесняваш, защото децата усещат и това ги плаши. Дъщеря ми, когато я водех аз оставаше без плач, но когато я водеше баща и започваше да плаче / тя е момичето на татко /. Първите два месеца ходеше с една малка възглавничка, която гушкаше през цялото време в началото, а после само като заспива. Постепенно това отшумя. От миналия месец ходи на детска градина и  плаче сутрин, защото не познава толкова добре учителките и с тях не се чувства  сигурна. Иска да ходи на детска ясла , защото харесва много сестрите и лелите там. От яслата и липсват не децата, а персонала. Като я прибирам от градината не иска да си тръгва, за да играе още. В групата са две момиченца, които едновременно преместихме от яслата. Оставам с впечатление, че играят заедно и не се приобщават към  другите деца.
Дано твоето дете да свикне бързо с новата ситуация.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 18:07 от Велкова

# 23
  • Мнения: 8 230
И на моят синковец му занесохме любимата възглвничка, че без нея не искаше да заспива на обяд. Свикна с яслата точно за два дена. Една седмица си е разнасял възглавничката из залата, без да я дава на никого. Сега вече си я гушка само като спи. И аз се притеснявах как ще се адаптира. Той е много общителен, ама и страшно инатлив. За един месец даже успяха да му избият част от ината. Стана доста по-послушен, дава да го водим за ръка, а преди това беше нещо недопустимо за него.

# 24
  • Мнения: 63
Сега носи сутрин със себе си книжка - всяка сутрин той сам решава коя , всяка сутрин плаче на вратата на яслата , но после казват, че се успокоява и не плаче, а само ми премрънква жално за мама и тати ... но поне  / днес е 4-тия ден / обядва там и тогава го вземаме ...

Чудя се в ЯСЛАТА дали занимават по-принцип децата, верно е , че част от тях са малки и не говорят, но дали освен самостоятелните игри с играчки и тв , имат и някакви други ... да им пеят или да танцуват или нещо друго ...

При Вас , как е ?

# 25
  • Мнения: 1 897
Да, имат тематични занимания- пеят им, танцуват, четат им книжки, занимават ги с рисуване и други подходящи за възрастта им дейности и игри.
В нашата ясла дори имат физкултурен салон, където децата развиват някакъв вид спортна дейност.Често им гостуват и театри.
И всички тези занимания са много полезни за децата, защото макар и да не могат веднага да запомнят и усвоят всичко трупат  много нови впечатления.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Още е много малък и не може да пее, но когато малко порасне, сигурно ще започне да тананика песните, които пеят там. Аз по мелодията разбирах коя песен учат, защото дъщеря ми не можеше в началото да каже думите. Сутрин правят гимнастика. Дават им елементарни апликации и други занимания за най - малки деца:  да начертаят пътечка, да нарисуват сняг или дъжд, да залепят цвете върху предварително начертана дръжка и т.н.  После нареждат произведенията на изкуството на табло и всеки родител може да вземе от там творението на детето си. Работят само с моливи, за да не се цапат и картинките на дъщеря ми станах бледи при сканирането, но можеш да ги разгледаш, ако имаш желание.

http://www.imgshare.eu/Velkova/detska---yasla-Jeni/

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 11:37 от Вела

# 27
  • Мнения: 86
Здравейте угрижени мамчета  Simple Smile
на моят Ати днес му е 5-ти ден и беше страшно такъв рев му дръпна сутринта че се позачудих дали да не си го взема , но като видя закуската седна редом с другите деца и се умири и мама отиде по- спокойна на работа че поне ще е нахранен  Laughing
В началото влизаше и се заиграваше но с всеки изминал ден сякаш се усешташе и почваше да мрънка докато дне сякаш беше кулминацията , но съм сигурна че ще свикне защото е много контактен просто трябва да преудолее раздялата с мама.
Така че давайте им кураж  Peace

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
При някои деца е точно така. Първите дни не плачат много, защото не знаят какво следва. Когато минат няколко дни и се усетят какво става, едва тогава започват да плачат. Може да заплаче още у дома след събуждането или по пътя за яслата, когато разбере къде го водят. Щом е контактен сигурно бързо ще свикне.

# 29
  • Мнения: 63
Здравейте угрижени мамчета  Simple Smile
на моят Ати днес му е 5-ти ден и беше страшно такъв рев му дръпна сутринта че се позачудих дали да не си го взема , но като видя закуската седна редом с другите деца и се умири и мама отиде по- спокойна на работа че поне ще е нахранен  Laughing
В началото влизаше и се заиграваше но с всеки изминал ден сякаш се усешташе и почваше да мрънка докато дне сякаш беше кулминацията , но съм сигурна че ще свикне защото е много контактен просто трябва да преудолее раздялата с мама.
Така че давайте им кураж  Peace

Да, и на мен така ми обясниха, че е по-добре да заплаче 1-вия ден отколкото след това ...
И че започват да преиграват на следващите дни и че като седне на масичката с другите деца вече не плаче ...
Кураж му давам и така ...

Ама е болно за мен, но няма начин ...
Дано тази адаптация да е по-бърза , че душата започва да ми свършва ...

Общи условия

Активация на акаунт